Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
vitj wrote:Edit:
Takto vypadá upozornění na radar:
Které tam ale vydrží jen pár vteřin a ne po celou dobu jízdy v úseku, takže neříká a nic více než hláška při vjezdu do úseku.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Výsledky hlasování jsou zde, ale dopadlo to tím nejméně očekávaným způsobem, remízou, takže bude třeba vypsat nové hlasování s jinou otázkou.

Vzhledem k tomu, že nejvíce kritiky se týkalo toho, že u ANO nebylo jasné, jak bude vlastně finálně vypadat, tak by to asi chtělo specifikovat přesněji, jenže pak se nám to celé rozpadne na 6 - 12 variant, podle toho, co se se bude uvažovat jako varianta (začátky x konce úseků, fake x normální x normální s nastavenou vysokou rychlostí).
Případně se dá vyhlásit více podotázek.

Kdo z největších kritiků otázky se pokusí formulovat novou (nové)?
U otázek s více variantami, je třeba navrhnout i kritéria vyhodnocování.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
pvo11 wrote:Výsledky hlasování jsou zde.
Vzhledem k tomu, že jsem si popletl datum, tak to berte jako průběžné výsledky.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:
bures wrote: K čemu hlášení, když jedu pomaleji, než kontroluje radar?
Aby nahodou nezrychlit (treba kvuli predjizdeni a pak razantne, jako to dela spousty debilu na silnicich) nebrzdit az si radaru vsimnes.
Tohle se ale netýká úsekových radarů, ty se hlásí vždy.
O normálních je to snadno řešitelný problém, nastavením rychlosti radaru na 0, ale dohoda je nastavovat tam správnou rychlost a používat funkcionalitu, jak Waze navrhlo.

Má to samozřejmě své mouchy. Pokud je radar na začátku obce, tak mi hlásí vždy, i když jedu podle předpisů. Protože jedu 90 a radar je na 50.
Naopak pokud 500 m před radarem jedu podle předpisů a pár metrů poté zrychlím, tak už ho to neohlásí, což je dost nepříjemné, ale to odbočujeme od tématu úsekových radarů.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
mipwa wrote:Dnes se mi 2x stalo, že přišlo varování na úsekové měření až jsem byl pod kamerou - ne s předstihem. Následně přišlo hlášení, že jsem už v úseku.

A ne, nebylo to tím, že jsem jel tak rychle, že se nestihlo přehrát.
Úsekové radary jsou vlastnost segmentu, takže mají stejně jako zobrazení MPR cca 2s zpoždění, protože Waze na rozdíl o některých jiných navigací polohu nepredikuje, ale počká si až ji dostane od GPS, což chvíli trvá a čte se to v pravidelných intervalech.

Další zdroj nepřesnosti je, že pokud je radar kousek od křižovatky, nastavuje se od ní a ne od kalibrační čáry, aby nebulo nutné dělit segment.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Konečně konečné výsledky.
Vyhrává NE, takže žádné další hlasování není potřeba.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Bude system usekacu upravovan aby:
* ridic byl upozornen o blizicim se usekaci, bez ohledu na rychlost?
* ridic byl upozornen o mereni momentalni rychlosti na zacatku nebo konci useku?
Jestli myslíš, že strany Waze, tak to asi netuší ani sami vývojáři a i tak by to bylo soon nebo o něco později.

Jestli myslíš z naší strany (t.j komunity), tak jediná varianta, kterou toho šlo dosáhnout byla hlasováním zamítnuta už v zárodku, takže ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Takze ti co hlasovali na NE, vlastne hlasovali proti upozornovani o moznosti byt vyfocen radarem. Tomu se rika vylit vanickou is ditetem. Analogicky muzeme zrusit i ostatni radary.
No tak zlé to není, pokud máš zapnuté navigování, tak obojí funguje dobře.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Neni to pravda (asi). Pokud nejedu rychleji nez meri usek, nebudu o useku informovan dopredu (nez do nej najedu). Pokud zacatek useku meri i momentalni rychlost, tak urcite notifikace o vjezdu do useku mne nezachrani. Nebo se neco v posledni dobe zmenilo?

Co myslis tim 'funguje dobre'?
Úseková radary se hlásí dopředu bez ohledu na rychlost.
Pokud na některém konci bude i měření okamžité rychlosti, měla by tam být i ikonka normálního radaru, otázka je jak poznat, že se tam okamžitá rychlost měří.
Konec úseku se nenotifikuje, ale vidíš na "teploměru" že se blížíš ke konci, respektive v jaké části úseku jsi.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
jardacz wrote:Zrovna třeba Průmyslová je ten případ o kterém jsem mluvil v nějakém postu dříve... Někdy úsekovka, někdy stacionár. Někdy na začátku, někdy na konci. A někdy taky nic ;)
Jak už jsem psal, v tom případě normální kamery na oba konce + úsek.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message