Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Bew1One
Zahlédl jsem dnes tento článek o nově připravovaném úsekovém měření v Litomyšli:
http://pardubice.idnes.cz/usekove-meren ... zpravy_msv
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Podle tohoto UR - https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... t=10049748

Je v Havířově nové úsekové měření, v rozmezí ulic "Od vyjezdu z ulice lipova smer Bludovicky kopec/kaufland" - může to někdo prověřit a zadat?
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
vitj wrote:
Bew1One wrote:Podle tohoto UR - https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... t=10049748

Je v Havířově nové úsekové měření, v rozmezí ulic "Od vyjezdu z ulice lipova smer Bludovicky kopec/kaufland" - může to někdo prověřit a zadat?
nastaveno, prosím o kontrolu
Zapoměl jsem napsat - doladěno, aktuálně O.K.
Díky.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj,
oboje jsou nepotvrzené radary zadané uživateli z Waze aplikace. Samy vyexpirují po cca 14 dnech, pokud je někdo (L4+) nesmaže dříve. V klientovi se nepotvrzené radary nezobrazí.
chrobakCB wrote:Zdar, v mé domovině jsou zadané v mapě 2 radary, které ve skutečnosti neexistují.
V ulici A. Kříže a v Lipenské
Může to prosím někdo opravit.
Díky!
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj,
úsekové měření je vlastnost segmentu silniční sítě, takže i když vjedeš to úseku později, zobrazí se. To je fakt se kterým MY nic nesvedeme, ve Waze to takto navrhli.
Pokud jedeš s Waze v režimu navigace, na úsekový radar upozorní VŽDY dopředu. Ta anglická hláška/ gong se opravdu intenzivně řeší.
Osobně jsem gong v životě neslyšel, vždy tu hlášku a reinstalů Waze pár proběhlo.
mipwa wrote:
vitj wrote:Nastala změna u úsekových radarů. Již jsou hlášeny i bez nastavené navigace do cíle. Proto jsou u nich smazány standardní radary, aby bylo zabráněno dvojím hláškám jako to bylo dosud.
Pokud ještě najdete radar, kde jsou dvojí hlášky, tak s ním sem a bude smazán, ponecháme jen nastavení úsekového radaru.
Myslím, že to nebyl dobrý nápad. Úseková měření nyní nejsou vůbec vidět v mapě.

Dále, pokud se wazer napojí do měřeného úseku, úsekové měření se ho netýká, ale hlášku dostane. Kde měření začíná neví.

Celé je to nešťastné. Asi bylo lepší na začátku měření hlášení o radaru ponechat vždy a na konci pokud se ví, že měří okamžitou rychlost.

Jo a nejhorší je, že hlášení je v lepším případě anglicky, nebo v horším, se místo hlášení ozve gong, to když navigace nemá staženou hlášku. To pak člověk jen kouká, co se to děje - v mapě nic není, co to znamená netuší....

Palec dolů za to všechno... :(
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
No jenže bych si imho myslel, že když vjedu do úseku někde cestou, tak stejně ten radar (ať bude mít tvar květinky nebo čehokoliv) na začátku úseku (který prostě může být mimo záběr na mapu) neuvidím, takže nevím, proč by to v tohle případě něčemu povedlo. Navíc v úseku se ti v "nudli" vlevo ukazuje kde v jeho proběhu právě jsi.
mipwa wrote:Ahoj,

vadí mi (osobní názor), že smazáním radarů z mapy zmizela informace o začátku a konci úseku. Speciálně v případě: "Pokud se wazer napojí do měřeného úseku, úsekové měření se ho netýká, ale hlášku dostane. Kde měření začíná neví".

Waze to tak sice navrhlo, ale tímto se to nevylepšilo. Nyní je z nedokonalé funkce horší funkce.
Bew1One wrote:Osobně jsem gong v životě neslyšel, vždy tu hlášku a reinstalů Waze pár proběhlo.
Klasika: "Paní učitelka věřím, že ji taky má, i když jsem ji neviděl" :lol:
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Osobně když jedu, tak hledím na cestu a ne že bych co chvíli sledoval mobil s waze nebo jakýkoliv jiný "bazmek" jestli tam náhodou někde nevyskočila ikonka radaru abych ubral. Mnohem více budu rád, když mi Waze nebo cokoliv jiného daný "objekt" nahlásí a nebude "svinit" mapu ikonkama.
Což aktuální nastavení úsekových radarů splňuje. To, že v Izraeli holt navrhli ty úsekovky jak navrhli a nejdou "vizuálně" odlišit na mapě je možná i z mého pohledu lehce nešťastné, přesto nepovažuju za nutné, aby to nahrazovaly ikony určené k jiným účelům. Kdo se v tom pak má vyznat, že. :)
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Myslím že z dané oblasti je kolega Kubabe2, zkusím se ho poptat, jestli neví/nezjistí, kde ty budky přebývají ...
Kebb01 wrote:Nové radary v Orlové:
pro znalce místní lokality nebo obětavé jezdce:
Orlovští řidiči pozor! Město vám nadělilo radar v podobě tří budek na ulicích 17.listopadu, Slezské a Zátiší. Radar se však bude skrývat pokaždé jen v jedné z nich. Nohu z plynu a krásný den vám přeje tým RPS Czech
Na info jsem narazil náhodou na FB. Já jsem mimo Orlovou a ani tam v nejbližší době nemám cestu.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Nesouvisí to přímo s radary ale nemůžu si "pomoct" - myslím že i mezi 4.x se najdou verze povedené i ty méně. Kde je vůle, tam je cesta ...
Ale i tak to nemění nic na tom, že je to ze strany vývojářů nedomyšlený koncept a realizace usnula někde napůl cesty (co se úsekových radarů týče).
interfernet wrote:Díky za reakci, i když ve smyslu "máš smůlu", ale jak píšeš, má volba. Ačkoliv jste hlasovali o stávající verzi, tak evidentně to rozhodnutí ovlivnilo i další verze, a to nikoliv zrovna pozitivně. Doufám tedy, že budete tlačit na vývojáře, aby nebyl důvod zůstávat raději u verze 3.9, protože verze 4.x bohužel není, podle mého názoru, stále ve stavu, kdy by se dalo hovořit o povedené náhradě za verzi 3.9. Ale ano, má volba.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Podle UR v místě ( https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... t=10556591 ) by tady měl být snad úsekový radar. Miličín.
Dá se nějak ověřit jeho existence? Nic zásadního jsem nenašel.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message