חוקי הפורום, כללי כתיבה בפורום, ופוסטים הכרחיים לקריאה

Locked

חוקי הפורומים!

Post by yaacobyy
שלום וייזרים!

התקשורת דרך הפורומים של Waze, בלוגים ופלטפורמות מדיה חברתיות מעניקות לאנשים את היכולת לדון ולתרום ביצירת הדור הבא של המפות והניווט.
השיתוף והלמידה שמתקיימים באמצעות כל הפלטפורמות החברתיות הללו מועילות לכולם ולכן חשוב לשמור על אווירה חיובית ובונה אשר תקדם ותגן על הקהילה.

אנו גאים בסגנון התקשורת הנוכחי הקיים בתוך הקהילה והיינו רוצים לשמר אותו גם בעתיד, על מנת להבטיח שיש לנו קהילה שמחה ותפקודית ככל שאנחנו גדלים.

מומלץ לקרוא על פורומי הקהילה כדי להכיר את הפורום באופן כללי.

למטה תוכלו למצוא הנחיות תקשורתיות אשר מפרטות מהי התבטאות תקינה וכמו כן האם התוכן שפורסם נחשב פוגעני אשר עלול לגרום להשעיה.

חברי קהילת Waze תמיד מכבדים ומתחשבים זה בזה.

הקהילה שלנו מגוונת, דבר אשר בא לידי ביטוי בשיחות אחד עם השני אשר לעיתים בהם לא נסכים אחד עם השני. חשוב לשמור על אווירה מנומסת ומכבובדת, כך שכל הקולות (כן, גם השונים) יישמעו. חילוקי דעות עם אחרים הינם לגיטימיים, יש לזכור להביע את הרעיונות הללו באופן סביר ומנומס.

חברי הקהילה שלנו לעולם לא יעשו את הדברים הבאים (כולל בקישורים חיצוניים):
-להתסיס,להעליב, או לאיים על חברים אחרים (אפילו כבדיחה).
-לפרסם או לשתף מידע אישי על אחרים (כלומר שם, כתובת, דואר אלקטרוני, מספר טלפון, וכו').
-לפרסם או לשתף בפומבי דיונים פרטיים עם משתמשים אחרים או עם הצוות (אלא אם השולח נתן לך רשות לעשות זאת). דיונים פרטיים נועדו להיות פרטיים.
-לפרסם מידע המוגן בזכויות יוצרים (למשל אין לצרף תמונה שצולמה ע"י צלם אחר כאשר אין היתר של הצלם באופן מפורש. בכל מקרה של ספק יש לפנות בשאלה בפורום).
-לפרסם או לתת קישור לתוכן מיני מפורש.
-לפרסם דברי שטנה (כולל להשמיץ או להכפיש גזע מסוים, דת, קבוצה אתנית, מין, העדפה מינית, או זהות מינית).
-לפרסם הודעות דתיות, פוליטיות.
-לפרסם קישורים לאתרים חשודים או דואר זבל.
-לשדל, להתחנן, למכור, לפרסם, או להפנות, או לקיים מכירה פומבית מכל סוג.
-לקדם או לתת קישור לתוכניות רמאות, או כל סוג אחר של פעילות בלתי חוקית.
-להתחזות לעובד Waze.

אנחנו לוקחים את הפעולות לעיל מאוד ברצינות וחלק מהן חמורות מספיק כדי לגרום להשעיה מיידית, זמנית, או קבועה של הרשאות הפרסום (גם ללא הודעה מוקדמת). פגיעות חמורות או מתמשכת יכולות להוביל להשעיית חשבון הפורום של המשתמש.

בנוסף, אתם מתבקשים לשמור על נימוס פורומים בסיסי:
1) לפני פתיחת דיון חדש, בצעו חיפוש בפורום. יש סיכוי רב שתמצאו את התשובה לשאלתכם. אם כבר קיים דיון בנושא, צרפו את הודעתכם כתגובה לדיון הקיים. אל תפתחו דיון חדש ללא צורך.
2) אם יש צורך לפתוח דיון חדש, וודאו כי אתם בפורום המתאים. תנו להודעה כותרת ברורה ואינפורמטיבית. לא "צריך עזרה, דחוף!!!" אלא "בעיה בניווט ברח' הרצל בפתח תקווה". לא "נמאס לי! האפליקציה דפוקה!!!" אלא "קריסה בעת בקשת ניווט בגלקסי אייס".
3) הקפידו על כתיבת הודעה ברורה ומפורטת, עם מקסימום פרטים ובתצורה המוגדרת בכותרת האדומה בראש הפורום. תנו לנו את המידע הנדרש כדי לנסות לעזור לכם.
4) אל תציפו. אל תפתחו הרבה הודעות על נושאים קטנים הקשורים זה לזה.
למשל, אם יש לכם רשימה של בעיות במפה או בקשות להורדת נעילה בישוב מסויים רכזו את כולן בהודעה חדשה אחת ולא בעשרים הודעות נפרדות.
5) לעומת זאת, אל תערבבו נושאים לא קשורים בהודעה אחת. אם נתקלתם בבעיה באפליקציה וגם בטעות במפה, פתחו הודעות נפרדות בפורומים הרלבנטיים.
6) סבלנות. אל תנדנדו ואל תקפיצו הודעות מוקדם מדי.
כמעט כל מי שעונה לכם פה הוא מתנדב ולא עובד ווייז. אנחנו שמחים לעזור, אבל עושים זאת בזמננו הפנוי. תנו לנו זמן לענות. ככלל, אם ההודעה שלכם עדיין מופיעה בדף "נושאים פעילים" או בעמוד הראשי של הפורום, כנראה שעוד לא הגיע הזמן להקפיץ אותה.
זכרו, לרשותכם עומדת גם התמיכה של ווייז. אתם מוזמנים לפנות אליהם דרך דף התמיכה.

תודה רבה,
צוות Waze והאדמינים של הפורום.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 10021
Has thanked: 752 times
Been thanked: 2212 times

POSTER_ID:16827022

1

Send a message