Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Mapování bez internetu

Post by
Ahoj všichni,
mám takovou otázečku, jestli náhodou nebudete někdo vědět. Je možno provádět mapování i bez přístupu na internet? Mám tím na mysli zejména válcování nových cest a požírání (potvrzování) již existujících. Jde to nějak offline?

Proč se na to ptám ... chystám se vyrazit za hranice a z pochopitelných důvodů mám v iphonu nastaveno "zakázat přenos dat při roamingu". Jsem tedy s fungováním omezen pouze k Rozvadovu a pak smůla, nebo můžu zjistit, kde udělali soudruzi z kapitalistické ciziny chybu?

POSTER_ID:125125

1

Send a message

Post by DemonioCZ
grafik wrote:Spravil som dnes taký experiment že som vyvalcoval kus cesty bez pripojenia do internetu. Potom som vypol waze. Neskôr spustil aj s internetom tak uvidím do dvoch dní či sa mi to objavilo v archíve.
Mě tohle nefunguje :/

zkusím ještě variantu se zapnutým wifi pri valcovaní a nechám waze i s wifi zapnutý než se dostanu k nějaké wifi... jestli se ty data odeslou. Docelam mě to štve, že si to dočasně neuloží data do telefonu a při připojení je neodešle na server :/
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by grafik
Zirland wrote:Ahoj všichni,
mám takovou otázečku, jestli náhodou nebudete někdo vědět. Je možno provádět mapování i bez přístupu na internet? Mám tím na mysli zejména válcování nových cest a požírání (potvrzování) již existujících. Jde to nějak offline?

Proč se na to ptám ... chystám se vyrazit za hranice a z pochopitelných důvodů mám v iphonu nastaveno "zakázat přenos dat při roamingu". Jsem tedy s fungováním omezen pouze k Rozvadovu a pak smůla, nebo můžu zjistit, kde udělali soudruzi z kapitalistické ciziny chybu?
Požiadavku na offline mód už tu malo viacej ľudí ale asi to nieje priorita. Myslím že dáta by sa odoslali po pripojení na niaku miestu Wifinu ale po vypnutí Waze už asi nie. To by trebalo vyskúšať niečo vyvalcovať bez pripojenia na Net a potom pozrieť či sa to objaví v archíve.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Spravil som dnes taký experiment že som vyvalcoval kus cesty bez pripojenia do internetu. Potom som vypol waze. Neskôr spustil aj s internetom tak uvidím do dvoch dní či sa mi to objavilo v archíve.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Stormer wrote:
grafik wrote:Spravil som dnes taký experiment že som vyvalcoval kus cesty bez pripojenia do internetu. Potom som vypol waze. Neskôr spustil aj s internetom tak uvidím do dvoch dní či sa mi to objavilo v archíve.
Tohle mi pri ceste do zahranici nefungovalo.. uvidime jestli se to potvrdi ;)
Teraz sa mi ta trasa zobrazila takze to funguje :)
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Stormer wrote: Zajimave... ja takhle planoval cestu z Vidne, ale neobjevila se.. ale je dobre, ze tobe jo.. treba to je nova funkce ;)
Je to možné, používam poslednú verziu.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by JahoMi
ynternet wrote:Zdravim... som tu novy, cize info len zhanam :]

Ale moja skusenost z Androida je, ze som dnes vacloval znamu cestu, bez pripojenia na internet... a miesto valcovania mi ostalo ulozene a zvyraznene inou farbou.

Vypnutie, zapnutie telefonu a preinstalovanie samotneho WAZE neovplyvnilo ulozene data. Stale mam vyznacenu tu cestu, kde bolo zapnute valcovanie...

Akurat.. zatial nemam ziadne body za jazdu. Ani vceajsiu, ani dnesnu.

Uvidime casom :]
Akú majú tie vyvalcované cesty farbu? Či modrú tak sa tie dáta už neodošlú na server.
Občas to ukazuje aj čiernu ale čo to znamená nevim.
JahoMi
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Send a message
Lenovo P70 Android 4.4.4

Post by jakudo
Neodpovídám přímo na Tvoji otázku, jen se snažím pomoci. Nedávno jsem jel do Holandska a řešil jsem stejný problém jako Ty. Co s Waze za hranicemi. Tady v ČR mám Vodafone a v něm internet v mobilu (za 89,- jako student, normálně je za 177,-). Před nedávnem spustili internet v zahraničí za dalších 177,-/měsíc (FUP 100Mb, což stačí). Ve výsledku je to sice něco přes 300,- ale na druhou stranu ten první internetový paušlá v ČR platím stejně a ten do zahraničí není až tak drahý a seš pořád off-line. Zkus se na to podívat pokud máš Vodafone. Myslím, že se to velice hodí (nejen na Waze) ;)
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by libora
Mám v hlavě takový nápad, ale to asi nebude přesně pro tvůj případ. Když vyjíždím z domova, tak mám na dosah svoji WIFI. Když se z jejího dosahu dostanu, tak se mně waze ptá, kam se má nově připojit. Dokud něco nezadám tak waze stejně jede :), takže by mohlo fungovat jet v ČR s wifi, po přejezdu se nikam nepřipojit a připojit se až po návratu - ale nezkoušel jsem to a hlavní nevýhodou tohoto postupu bude asi nutnost mít waze celou dobu zapnutý!
Jinak když jsem jel z Teplic do Drážďan tak jsem cestu tam celou "ztratil", zatímco cesta zpět (po několika dnech) je v systému zanesena.
Ono i cesta na Rozvadov bude dobrá, jen doporučuji před Rozvadovem poslat data do systému, ať se neztratí jako mně :( (tj. nejlépe ukončit waze a znovu pak zapnout :) )
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Nemusíš válcovat, novou trasu můžeš doplnit dodatečně na webu z archívu nebo ručně nad projetými gps body. Jinak i válcování je možné, waze neválcuje nad již projetou trasou (tedy pokud nevyhodnotí, že jedeš o 10m vedle po jiné silnici :!: ).
Live mapy si můžeš načíst předem. Naplánuj si cestu v klidu doma - do waze dej odkud kam a dej navigovat, ze serveru se Ti stáhne trasa (nebo ti napíše, že nemůže trasu najít). Já tohle využívám protože doma se připojuji rychlým připojením přes wifi. Problém je v tom, že si to budeš muset rozkouskovat na několik dílčích tras, neb ČR není dosud (snad s výjimkou těch Drážďan) se zahraničím spojená, dokonce i ta D5, která již je hotova končí kousek před Rozvadovem :(
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Pro mne na Symbianu to má jednu nevýhodu, pokud shodím to okno s volbou připojení tak se Waze sám vypne, tudíž musí mi zůstat okno s dotazem jak se chci připojit otevřené, pak zase kulový vidím na obrazovce a nemohu poslat ani reporty.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině