Post by vadox
Po precitani vasich skusenosti mi nesedia uz len tieto veci (zoradene od najvyznamnejsich):

- velke problemy s GPS, casto hlasi, ze nema GPS signal

- hlas neupozornuje na udalosti, iba naviguje

- nezobrazuje vsetky aktualne hlasenia (alebo len to neviem najst ? Ma niekto vyskusane ?)

- zobrazenie - mensi vysek mapy a ovela vacsie pole s navigacnym pokynom
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
hamilnes wrote:
vadox wrote:Po precitani vasich skusenosti mi nesedia uz len tieto veci (zoradene od najvyznamnejsich):
- velke problemy s GPS, casto hlasi, ze nema GPS signal
hamilnes wrote:GPS problémy môžu byť spôsobené tvojím mobilom/GPS prijímačom. Skús s nejakým externým GPS modulom či sa budú problémy opakovať.
-- verzia 3.9.9.0 nemala ziadne taketo problemy. Ked v4 nevedela poriadne spracovat GPS, vratil som verziu 3.9.9.0 a ziadne problemy s GPS sa nevyskytuju. Mam Sony Xperia Z3 Compact s Androidom 5.1.1
- hlas neupozornuje na udalosti, iba naviguje
hamilnes wrote:Skúšal si preinštalovať aplikáciu, resp. len hlasové súbory? Už sa tu o tom písalo.
-- neexperimentoval som s tym
- nezobrazuje vsetky aktualne hlasenia (alebo len to neviem najst ? Ma niekto vyskusane ?)
hamilnes wrote:Vo verzii 4.0 sa s aktuálnymi hláseniami pracuje trochu inak.
hamilnes wrote:- aktuálne hlásenia v tvojom okolí nájdeš na mape ako malé farebné body, po priblížení mapy sa zobrazujú s normálnou ikonou na ktorú môžeš kliknúť.
- aktuálne hlásenia na trase nájdeš keď počas navigovania klikneš na horný bar s navi. pokynmi a potom Hlásenia pred vami.
-- ja niekedy nemam nastaveny ciel, pretoze idem na viacere miesta a nechce sa mi zadavat vsetky ciele a potom na nich postupne klikat. Alebo mi vyhovuje ina trasa, ako ponukne Waze. V kazdom pripade rucne zoomovat mapu a potom klikat na farebne body, aby som videl co za problem tam je, mi pripada dost nesikovne. V starej verzii som po dvoch klikoch mohol precitat vsetky hlasenia z najblizsieho okolia. Tak mi to viac vyhovuje.
- zobrazenie - mensi vysek mapy a ovela vacsie pole s navigacnym pokynom
hamilnes wrote:-Pre toto platí, čo napísal porubcan ...ako hrach na stenu. Nový design prostredia je zdá sa tabu. :)
Prave preto mam opat nainstalovanu v 3.9.9.0 :mrgreen:
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
vargosz wrote:
vadox wrote:Mam Sony Xperia Z3 Compact s Androidom 5.1.1
@vadox
mám na tebe prosbu. Hlásil jsem jeden bug (ne že by jich waze nemělo víc :-) ), který se asi týká jen telefonů Sony řady Z (s konektorem pro nabíjení přes dokovací konektory).
Já mám Sony Xperia Z1 Compact a vytáčí mě, že při připojení/odpojení nabíjení přes tento konektor se nesprávně zobrazuje dolní lišta v nočním režimu.

Pokud je waze v nočním režimu, tak by spodní lišta měla být tmavá, ale když připojím/odpojím nabíječku na ten magnetický konektor (ne přes usb) tak se změní na světlou a už tak zůstane.

Mohl bys prosím zkusit, jestli se ti tel. chová stejně, teda pokud máš dokovací stanici nebo magnetický kabel pro nabíjení a chceš znovu zkusit nainstalovat verzi 4 :-)

Díky!
@vargosz

Ahoj,

nabijacku s magnetom mam doma, pokial mi vyjde cas, skusim poexperimentovat.
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vargosz
vadox wrote:Mam Sony Xperia Z3 Compact s Androidom 5.1.1
@vadox
mám na tebe prosbu. Hlásil jsem jeden bug (ne že by jich waze nemělo víc :-) ), který se asi týká jen telefonů Sony řady Z (s konektorem pro nabíjení přes dokovací konektory).
Já mám Sony Xperia Z1 Compact a vytáčí mě, že při připojení/odpojení nabíjení přes tento konektor se nesprávně zobrazuje dolní lišta v nočním režimu.

Pokud je waze v nočním režimu, tak by spodní lišta měla být tmavá, ale když připojím/odpojím nabíječku na ten magnetický konektor (ne přes usb) tak se změní na světlou a už tak zůstane.

Mohl bys prosím zkusit, jestli se ti tel. chová stejně, teda pokud máš dokovací stanici nebo magnetický kabel pro nabíjení a chceš znovu zkusit nainstalovat verzi 4 :-)

Díky!

Ještě připojím screeny jak to má vypadat a na druhém jak se barva změní...
Screenshot_2016-03-04-21-26-26.png
(198.42 KiB) Downloaded 301 times
Screenshot_2016-03-04-21-14-28.png
(176.25 KiB) Downloaded 305 times
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Otázka je: "čo si predstavujete pod takým slovom funguje, Kefalín?" :lol:
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vadox wrote: Ahoj,
nabijacku s magnetom mam doma, pokial mi vyjde cas, skusim poexperimentovat.
Díky!
Pokud to budeš zkoušet, tak si dovolím přidat ještě tip.
Buď to jde opravdu vyzkoušet, jen ve večerních/nočních hodinách kdy po GPS fixu naskočí noční téma, nebo stačí v: nastavení > režim > změnit na Noc a pak je noční téma pořád, takže není třeba čekat do večera a postávat u okna/na balkóně, aby se fixlo GPS...
Ještě jednou díky!
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by VetchyKmet
Problémy se zoomovanim, neupozornovanim na na dopravní problémy, zadáváním cen mám na Lenovo P70, android 4.4.4.
GPS podstatně méně citlivé než dříve ve staré verzi, ztrácí signál i tam, kde dříve výpadky nebyly a kde TomTom go live 825 signál spolehlivě má.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Včera jsem chtěl nahlásit ceny PHM. Navi mi píše na Lenovo P 70, že nemá signál GPS. Krátce - při kliknutí na tlačítko pro vstup do menu vyskočí okno, že hledá. Přitom naviguje, vše ostatní jakžtakž ok. Mám nemocný telefon není jde o chybu aplikace?
Nikde jinde problém nemám všude jinde GPS ok.
Nové zjištění: pokud na tu ikonu kliknutí Ihned po zapnutí apky, tak se do menu dostanu. Po vrácení do základní brazovky navi už znovu do menu nelze.
Stejně tak pokud nestihnu cca vteřinu po zapnutí.
Zjistul jsem, že GPS v nové aplikaci funguje-nefuguje jako samo chce,
Telefon se zaplnutou alikací na zahradě na stole, s přímým výhledem na oblohu prakticky ve všech směrech.
GPS se připojuje a odpojeje naproto v náhodných intervalech, vedle ležící TOMTOM GO LIVE 825 má signál stále.
Pokud přepnu telefon na mapy.cz, na google mapy nebo na mobilní apku TOMTOM, je připojení GPS v pohodě.
Má někdo podobný problém s novou verzí?


Prosím o link na stáhnutí starší verze, děkuji...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Metoda pokus-omyl zjistila, že se s velkou pravděpodobností jedná o chybu aplikace.
Na telefonu Lenovo P 70 je v této verzi GPS podstatně méně citlivé, než bylo na starší verzi.
Po zapnutí aplikace po dobu asi 2 vteřiny nezná GPS, pak je po dobu několika vteřin zná, potom opět nezná.
Pojem nezná v tomto případě znamená, že aplikace normálně funguje coby navigace, ale často se GPS ztrácí a po malé chvilce opět nachází. Dále po kliknutí na ikonu vpavo pro nahlášení čehokoli výstražné okno s hlášením o chybějícím Gps.
Za stejných podmínek mapy.cz naviguje naprosto bez potíží, stejně tak i mobilní verze TomTom, stejně tak i Route 66.
Pokud nebude v dohledné době opraveno, tak budu muset používat něco jiného, v tomto případě ale velmi nerad.
Na Huawei G510 činnost bezchybná, bohužel tento telefon už trvale nepoužívám z duvodu jiné poruchy. Jsem přesvědčen o chybě v aplikaci spočívající v tom, že pro účely zadání hlášení se GPS jeví ns mem telefonu jako odpojené, přitom navigování jako takové funguje při asi 2/3 původní citlivosti GPS.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by vitj
Zoom na rychlosti závislý je. Také na typu segmentu rampa, kde se i při vyšší rychlosti více zazoomuje.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message