Post Reply

R7 plánovaná trasa

Post by
Chcel by som vedieť, ktorý dobrák zrušil mnou nakreslenú plánovanú trasu R7 medzi uzlom Ketelec a Holicami.

Nás, ktorí bývame v blízkosti trasy, bude táto cesta výrazne ovplyvňovať, tak po diskusii s priateľmi som si dal tú robotu, aby som našiel v katastrálnych mapách pozemky zapísané na NDS, našiel príslušné miesta v mape a zakreslil som to do mapy s úrovňou +1 ako walking trail, takže určite tadiaľ nikoho nemohlo navigovať ani nijako ovplyvňovať fungovanie klienta. Keď som sa potom bavil s inými užívateľmi, tak boli potešení, že vidia trasu v mape, dá sa z toho odhadnúť aké budú v kraji obmedzenia, kde budú mosty a pod. Niektorí moji známi ani netušia, že sa mapa kreslí ako komunitná práca, ale WAZE používajú a boli radi, že sa plánovaná trasa v mape objavila, aj keď reálne sa práce ešte nezačínajú.

Keďže urobiť to bolo kus roboty, zamkol som to na L3. Dnes pozerám do editora a celá tá trasa zmizla, niekto ju jednoducho vymazal.

Tak by som rád vedel, či to nejako odporovalo pravidlám (mimochodom aj trasy okolo Serede boli nakreslené omnoho skôr, ako sa spojazdnili), alebo komu to tak vadilo, že to dal preč. Keďže si teraz už pamätám kde som tú trasu naklikával, pokojne to urobím ešte raz, ale za predpokladu, že tú moju robotu nejaký dobrák zas dvoma kliknutiami myšou zas nezruší a zamkne sa aspoň na L4.

Uvítam názory aj spätnú väzbu, každopádne mi dnes niekto nevylepšil náladu. :cry:

Post by ma5jkl
zatial som dal L4, ked tak to niekto este zdvihne
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 629 times
Been thanked: 715 times
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»

Post by komichal
Nebudu se vám montovat do zvyklostí na Slovensku.
Ale pokud ta trasa aktuálně není ani pěšky průchodná, ještě se nekopnulo do země a konec je v nedohlednu, pak vůbec nechápu přínos toho, že je to zakreslené ve Waze. Opravdu nechápu.
Ale říkám - eto váše ďjélo...
komichal
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 323 times
Been thanked: 291 times

Post by Kebb01
petk0 wrote:taketo aktivity treba dohodnut vopred. dialnice ma pod palcom vlado, bez dohody s nim by som sa mu do toho nemontoval. :) ale to neznamena ze to zmazal on. editorov L3, co netusia o fore, mame dost, ale ked ani na fore o tom nic nebolo, mohol kontaktovat aspon teba. mne zas niekto premazal zopar vypiplanych landmarkov, full info aj s fotkami, roky som podla nich jazdil a su prec. komu to mohlo vadit, netusim, islo o verejne priestory, urady.
Takto vypiplané landmarky nekompromisně zamykám. Zpětně, landmarky, které jsem udělal před lety a ještě nezamykal, je těžké dohledat.
Jinak, jak sleduji postupy v ČR, tak zakreslujeme plánované trasy, kde už začali stavět. Mazání bez konzultace je však smutné.

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 223 times
Been thanked: 247 times
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
LC & AM for Silesia & West of the Northen Moravia ║ HTC One S on the board of Renault Mégane

Post by MajkiiTelini
komichal wrote:Nebudu se vám montovat do zvyklostí na Slovensku.
Ale pokud ta trasa aktuálně není ani pěšky průchodná, ještě se nekopnulo do země a konec je v nedohlednu, pak vůbec nechápu přínos toho, že je to zakreslené ve Waze. Opravdu nechápu.
Ale říkám - eto váše ďjélo...
No u nás taky máme zakreslenou Dé Trojku, která se začne stavět nejdřív příští rok...
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 81 times
Been thanked: 221 times

Post by bebebrumik
No u nás taky máme zakreslenou Dé Trojku, která se začne stavět nejdřív příští rok...[/quote]

U té D3 vidím už rozkopaný rampy :) Jinak jsem taky pro to nekreslit dokud se nezačně stavět. Aby to tam viselo 10 let je zbytečný. Kdo se chce podívat na to jak to bude vypadat, ať se koukne na stavební plány a vizualizace...
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Editor L5

Post by MajkiiTelini
Špatný permalink, ještě jeden pokus: https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,297406336

To co je na sever od toho (včetně křižovatky) už ve stavbě je, tyhle dva segemnty ale určitě ne.

A jinak s tebou souhlasím.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 81 times
Been thanked: 221 times

Post by jumbo78
Mám sice nízký level, ale pokud vypiplám landmark, okamžitě ho dávám L2. Taky mi už za těch 11 měsíců pár úplných zmizelo...

@phablet ;)
jumbo78
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times

Post by hamilnes
Kresliť cesty ktoré sú zatiaľ len na papieri je rovnako uletené ako kresliť nové radary plánované minv.
IMHO je tu ešte stále dosť reálnych ciest, ktoré na zakreslenie len čakajú.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times

Post by Kebb01
vlado_s wrote:Ja som trochu akčnejší ako TeX. +- ak je zhrnutá ornica tak kreslím walking trail s unknown direction, podľa výstavy mením na drirty road a private vrátane elevation a nastavovania direction. Podmienkou sú informácie zo stavby.
Na D3 sú dostupné informácie na nete tak primerane sa mení aj mapa,
ohľadne stavby R2 pri Bánovciach sú informácie chapé tak mapa zaostáv ale máme tam aktívneho wazera.
Osobně vynechávám dirt atd.
Novou cestu zakreslím jako pěšinu pro chodce s neznámým směrem ve chvíli, kdy začnou stavět. Chvíli před otevřením změním na typ cesty, který to má být, aby se to stihlo propsat do aktualizace a nastavím uzavírky, které neplánuji na hodinu otevření.
Takže používám jenom dva typy segmentů.

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 223 times
Been thanked: 247 times
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
LC & AM for Silesia & West of the Northen Moravia ║ HTC One S on the board of Renault Mégane

Post by masvbr
vlado_s wrote:Ty umíš iČESKY? :)
uncle Google :D
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz