Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6811
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1855 times
Send a message
Attachments
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
tt11 wrote:Není jasné, jestli uvádíme jen název zastávky bez obce, nebo nevyplňujeme adresu bodu. :)
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Hromadn%C3%A1_doprava
Adresu vyplňujeme, je tam nato celý velký odstavec, kde se m.j. píše "Do adresy doplnit správný název města"
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Možná by bylo dobré na stránce Hledání ve Waze aktualizovat obrázky a text v kapitole Výběr zdroje. Ve verzi 4 je to úplně jinak, nejen graficky, ale hlavně názvy a obsahem. Předpokládám, že verzi 3.9 používá už minimum lidí.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Koukal jsem že ve Wazeopedii je V seznamu států ČR uvedená jako Czech.
Chápu, že oficiální Czech Republic je moc dlouhé a zkrácené Czechia se někomu nelíbí, ale Czech jako název státu je úplně blbě.
Dá se s tím něco dělat?
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Nevím jestli to přijde sem, ale téma na školení nováčků nemáme a v podstatě se to Wiki týká.
Ve školení pro nováčky je stáje doporučovaný Validátor, který ale už delší dobu blbne. Nestálo by za to začít doporučovat Waze Map Editor - Magic? Sice mi nepřijde tam dobrý a snadno modifikovatelný jako býval Valda, ale alespoň funguje.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Nepadá mě jediné, hledáš nejbližší zastávku autobusu nebo tramvaje.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Třeba když ti dojde benzín :-).

Je ale pravda, že pokud to nebude na všech zastávkách, tak je i toto hypotetické použití nepoužitelné. Já důvod, proč to tam dávat, také nevidím, jen jsem napsal, co mě jako použití napadlo.
Třeba se ozve autor návrhu s lepším použitím.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Horizon911 wrote:Tipy a triky (kde se resi cislovani baraku)...
  1. Ten text muze byt trochu out-dated, konkrente:
    Problém nastane, když např. mezi existující čísla 4 a 6 potřebujeme přidat číslo 1
    ... Plati to jeste? Narazil jsem jedine pri pokusu o 'uchyceni' cisla jinam nez k nejblizsimu bodu segmentu.
  2. Resi se vyhradne cisla orientacni(=ano).
Opraveno, respektive příslušný odstavec jsem tam smazal, protože ta celá stránka byla tak stará, že z toho odstavce neplatila ani čárka.
Horizon911 wrote:Koncept cisel domu...
  1. Tady se pise, ze popisne=ano, evidencni=ne, o orientacnim ani zminka.
Četl jsi hned na začátku text: "Toto je koncept stránky. Ne návod nebo dokonce vybídnutí k akci! Pokud jsi na stránku zabloudil, nikde se o ní nešiř. :)"?
Dát odkaz na fórum rozhodně není nešíření ;-). Je to nějaký starý návrh stránky, který skončil dřív něž začal.

S čísly to není vzhledem omezením Waze jak na zadávání čísel tak na vyhlednávání vůbec jednoduché.

Když se k tomu přidají ještě specifika českého číslování (např. dvě stejná čísla popisná na jedné ulici) a chyby v katastru (např. adresní místo z jedné ulice na úplně jiné ulici, nebo dokonce v jiné části obce, tak je to ještě obtížnější.

Raději nebudu psát, v jakém stavu je vymýšlení pravidel, protože zítra nebo za týden může být vše jinak :-(.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Předchozí příspěvek, ani ne tak moje odpověď, jako původní od Horizon911, mě přiměl se zamyslet na Wazeipedií trochu obecněji.


Stránky obsahují dva typy informaci
  • Návody a popisy fungování Waze - tyhle informace jsou určené nováčkům, aby pochopili jak Waze, WME a další věci fungují. Bohužel situace se průběžně mění a informace zastarávají, takže pokud někdo narazí na nesrovnalosti, tak je může rovnou opravit nebo, pokud si není jistý, dát o nich vědět.
  • Pravidla - tady je situace o něco složitější, spousta věcí se dá zadávat různým způsobem a pokud to v každé "obci" bude zadané jinak, tak z toho budou uživatelé zmateni. Z tohoto důvodu existují pravidla, jak některé věci zadávat, aby to bylo jednotné. Tato pravidla se rodí postupným vývojem a schvalují hlasováním (vetšinou v rámci LC). Měnit takovéto informace by se tedy měly jen na základě dalšího hlasování, a i když si člověk myslí, že takové pravidlo není úplně ideální, měl by ho dodržovat nebo iniciovat změnu.
Předpokládám, že s tímto dělěním bude souhlasit každý, ale drobné neshody budou panovat v tom, co je návod a co pravidlo, protže tyto dva typy infomací se občas mísí i v rámci jedné stránky. Na to pomůže jen selský rozum a pokud si člověk není jistý, tak oznámením, že nějaký návod je špatně a chce ho změnit, určitě nic nezkazí. I v případě pravidel jsou návrhy, jak je změnit vítány, ale rovnou upozorňuji, že měnit pravidla, je na hóóódně dlouhou diskusi.

Aby situace nebyla tak jednoduchá, tak jak už to tak bývá, každé pravidlo může mít výjimky. Naštěstí už delší dobu WME umožňuje zadávat komentáře, takže každá výjimka z pravidel by měla být opatřená komentářem obsahujícím důvody, proč na daném místě je výjimka potřeba. Jinak hrozí, že ji někdo smaže a ještě autorovi vynadá, zatímco o kometáři (respektive v komentáři) se dá diskutovat.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Navíc ve vláknu které se týká obsahu Wazeopedie ;-).
 
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message