Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by kirisek95
pvo11: bohužel spousta lidí si to nepřebere tak, že adresu nezadáváme do nazvu, ale tak, že adresu nezadáváme vůbec... =/ chtělo by to trochu přeformulovat, aby to bylo pro všechny jasné :)
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by kirisek95
No jo, to chápu, ale spousta z nich si ty dva odstavce nespojí dohromady, ještě jak je to zvýrazněné, tak to svádí k tomu, že to přebíjí to obecné k landmarkum
bures wrote:Změnil jsem text "Zastávka se uvádí bez jména obce" na "Název zastávky se uvádí bez jména obce".
Tohle si myslím, že by mohla většina pobrat =)
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by komichal
PegasusCZ mě navedl na myšlenku (viewtopic.php?f=22&t=184536&start=10), že bychom měli ve Wiki vysloveně zakázat vkládání čísel linek k zastávkám MHD. Já tedy nevim jak v jiných městech, ale Brno se s tím ne*ere a trasování linek se poměrně dynamicky mění, zejména tedy přes léto, kdy je celý systém rozbitý na maděru.

IMHO není udržitelné mít čísla linek stále aktuální, informace budou zastarávat a za pár let budou jen balastem k nepoužití.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Ono se tedy taky zatím nerozseklo, zda dělat MHD a BUS jako dva separátní body - výhody a nevýhody jsme nakousnuli ve fóru odkazovaném výše.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/ ... A1_doprava
MHD
Zastávky MHD mohou být společné pro více dopravních prostředků. Vytváří se jen jeden bod. Název zastávky se uvádí bez jména obce a případných oddělovačů mezi obcí a názvem zastávky. Pokud je zastávka společná se zastávkou meziměstské dopravy, má v názvu přednost tato zastávka a název MHD se uvede do alternativního názvu.

Do políčka určeného pro alternativní názvy je vhodné zadat typy dopravných prostředků (autobus, tramvaj, trolejbus atp.), které na daném místě zastavují.
To červené se mi nezdá. Fakt do Altu? Nemělo by to být spíš do popisu? Nacházím dost míst, kde v altu je slovo "tramvaj" nebo "autobus" a uniká mi smysl.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
pvo11: přemítám, proč by řidič auta s navigací potřeboval hledat nejbližší zastávku MHD. Dokážu si představit, že bude hledat nějakou konkrétní zastávku MHD (např. zavolá manželka, že zůstala trčet na zastávce "Optátova" a ať pro ni přijedu), ale další smysly mi unikají
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
jo no, možná "název MHD v altu" nebyla nejšťastnější formulace. Bylo myšleno název zastávky MHD s MHD prefixem, ne tramvaj, bus, trolejbus... :D
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by krizecek
Máme ve wiki streetview v editoru? Bohatě by stačilo https://wiki.waze.com/wiki/Street_View#Street_View jestli ne tak bych doplnil.
krizecek
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 107
Has thanked: 92 times
Been thanked: 43 times
Send a message

Post by krizecek
bures wrote:
krizecek wrote:jestli ne tak bych doplnil.
Založil jsem ti prázdnou stránku. Jak to budeš mít, tak pískni.
sakryš, jsem to špatně formuloval :-D no myslel jsem to, jako téma pro Vás, co bych doplnil. Protože včera jsem o streetview říkal třem lidem a dokonce i L2. Na Wiki si machr tak do toho se ti určitě montovat nebudu.
krizecek
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 107
Has thanked: 92 times
Been thanked: 43 times
Send a message

ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
Last edited by ma5jkl on Thu Jun 02, 2016 9:44 pm, edited 1 time in total.
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»