Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ma5jkl
tak som teda pridal dlzen
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Suik wrote:K postam a konkretne otvaracim hodinam by som mal este podotazku. Ako sa postavime k "docasnym obmedzeniam" otvaracich hodin, ktore su dostupne napr. priamo z ich webu?:

Code: Select all

http://www.posta.sk/subory/313/obmedzenia-prevadzky-post.xls
Kedze su podaktore dost dlhe z hladiska dlzky trvania, tak otazka znie, pouzivat len "klasicke" otvaracie hodiny, alebo sledovat aj tieto zmeny v obmedzeniach a podla potreby aktualizovat danu postu?

V pripade, ze by boli v platnosti nejake docasne otvaracie hodiny, tak by sa to mohlo uviest do policka Popis, ze su docasne a s datumom od do, aby to pre wazera bolo viditelne (pripadne mu to da hint, ze ked pojde najblizsie na danu postu, tak mozu byt uz zmenene naspat na "klasicke").

Napady? Usmernenia? :) chapem, ze toto ma velmi nizku prioritu, ale aspon vas nazor by ma zaujimal :)
uprimne.. ja si nemyslim ze niekto bude mat tolko casu aby podobne veci neustale zadaval do mapy. za mna je to neudrzatelne a preto zbytocne
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
EfendiM9 wrote: Na druhú stranu ... ak sa Suik podujme to udržiavať, tak prečo nie? ;)
pochopitelne tomuto sa nebranim, no mozno by narazil na problem pokrytia vsetkych post v SR
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
ahoj, rychlost na ceste sa zaznamenava na zaklade realnych prejazdovych rychlosti a teda nie je mozne nanutit ceste aby mala prejazdovu rychlost 20kmh. Samotne oznacenie retartera, prace na ceste alebo hoci aj kolony nema ziadny vplyv na zaznamenanu rychlost prejazdu. Cas sa zacne predlzovat (resp rychlost znizovat) az vtedy ked tadial skutocne auta zacnu jazdit pomalsie.

Na tvojom priklade je zjavne ze ak ta tadial waze posle, tak je velka sanca ze to naozaj rychlejsie je aj ked musis spomalit na retarderoch. Samozrejme mozeme sa tu bavit donekonecna o tom ze ale ved hlavna je poloprazdna tak preco, alebo ved je aj ina paralelna ulica bez retarderov, ale do vyberu trasy vstupuje tolko dalsich faktorov ze je takmer nemozne vzdy pochopit vyber trasy v danom momente.

suma sumarum zadanie retarderov do mapy by nepomohlo (aktualne to ani nemame ako zadat) a rychlost sa zistuje automaticky od vodicov a nie z mapy.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
porubcan wrote:To čo jenuvedene vyššie je pravda za predpokladu, že tou cestou jazdia používatelia.

Ak tadiaľ (skoro) nikto so zapnutým Waze nejazdi, tak je tej ceste systémom predpokladaná nejaká defaultna rýchlosť podľa typu segmentu. A to môže byt skresľujúce.
Ano. Ale aj tak ju nevies zmenit.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Presne ako povedal Bew1One, waze si rychlost zaznamenava na zaklade prejazdovych casov, nie na zaklade toho co je nastavene v editore ako maximalna rychlost. Problem moze byt ak po tych ulickach nejazdi nikto alebo minimum vodicov s Waze, vtedy ma waze ulozenu defaultnu rychlost na prejazde danym typom segmentu, opat prizvukujem ze je to rychlost nezavisla od tej co je nastavena v editore. Jedinym riesenim je tadial jazdit a jazdit a podla moznosti pomaly aby waze ziskalo dostatok dat na zistenie ze to nie je najvhodnejsia trasa.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
CestovatelPoHvezdach wrote: Waze mě bez problémů pošle do stojící kolony, i když existuje objízdná trasa. A bohužel dost často i zobrazuje kolonu tam, kde už není. Nedalo by se na základě rychlosti aut automaticky identifikovat kolonu a včas nabídnout objízdnou trasu?

A taky umožnit informovat o tom, že kolona se již rozjela a problémy nejsou?
kadial jazdievas? je tam dostatok wazerov? mozno si prave ty ten prvy ktory si to jednoducho musi pretrpiet a pomozes tak ostatntym za tebou. Waze reaguje na rozpustenie kolony s meskanim cca 30 minut, taktiez ked sa tak stane tak ti hodi take zelene okienko ze doprava sa uvolnuje a cas prichodu sa spravidla upravi. vsetko co pozadujes waze robi, ale zalezi aj od mnozstva wazerov v tvojom okoli a samozrejme aj od dlzky trasy ktoru jazdievas.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
tu ste sa kedysi bavili na tu temu viewtopic.php?f=22&t=184876 aj tu viewtopic.php?f=22&t=184536. v tom prvom linku sa spominaju aj tie alternativne nazvy
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
zial, bolo to rozhodnutie HQ, ktori "vyriesili" problemy tak ze to proste vyhodili a uz problemy nie su. bijeme im to o hlavy o prveho dna co to spravili :(
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
ma to jeden vyznam, ked prichadzas do ciela, tak ti to v mape ukaze piny s "P" a teda vidis kde je mozne najst nejake parkovanie. na sk mame nejaku nepisanu dohodu ze nezakreslujeme drobne parkoviska do cca 20 aut (to cislo som si vymyslel, ale proste male, pomerne k velkosti mesta, kde je nizka sanca zaparkovat) 20 miest v BA je nic, ale 20 miest niekde v Hornej Dolnej moze byt velke parkovisko.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»