Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Tramvajové tratě Brno

Post by komichal
Uteklo mi něco a nebo už se můžou kreslit tramvajové tratě?
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ueFilter=0
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times

POSTER_ID:872432

1

Send a message

Post by komichal
d2-mac wrote:Ono to bylo někdy zakázáno? :shock:
Bylo to "jen" na fóru. Už nějaký ten pátek zpátky, pravda:
viewtopic.php?f=22&t=67895
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Pro mě osobně nemají koleje jakéhokoliv typu přidanou hodnotu až do doby, kdy nebude dostupná nějaká funkcionalita s nima spojená (varování/informování o přejezdu/vysoké rychlosti atp.). Osobně jezdím hlavně podle hlasové navigace, teprve v případě komplikovanější situace mrkám na displej. Mno, při současném grafickém schematu tam ty koleje stejně v autě moc nevidim.

Historicky se nekreslily žádné koleje, protože Waze se na ně rádo lepilo a ve městě s hustou sítí silnic to byl o to větší problém. Ten důvod pokud vím už pominul, takže pokud někdo shledává přidanou hodnotu v přítomnosti kolejiva a při navigaci to nebude dělat problémy tak klidně ať tam koleje jsou.

Bylo by to ale vhodné podpořit napřed nějakým úvodním a veřejným nástřelem pravidel, aby dychtiví nováčci, když uvidí, že "už se kreslí koleje", se do toho s vervou nepustili a nekreslili to i tam, kde to smysl nemá (tunely, trať uprostřed silnice,...), měli informace, jak správně zakreslit přechod ze samostatného TT na silnici (napojovat? šipky?) a tak podobně.

Jinak mě zase děsí, že si to někdo probírá na hangoutu a neřeší to přes fórum, kde by k tomu mohli co říct i ostatní, případně by to mohlo ostatní odradit, "protože jde zatím jen o zkoušení ze zvědavosti".
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
To je přesně ono - kdysi kdosi namaloval tram a teď to budem brát jako obhajobu - "dyť se to tak dělá, podívej".
IMHO ten Most měl být už dávno smazaný.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
martinkolar wrote:Ale zatím tu nezazněl jediný argument proti kreslení (na samostatném TT), takže si můžeš odpustit tyto narážky. Protože (jak už tu zaznělo) nikde nikdo na toto téma nic neřešil…
Jak už jsem uvedl, toto téma se na fóru řešilo, dokonce konkrétně za Brno. A tehdy to bylo dost ouvej.
Argumenty proti kreslení "jen tak", bez nějakého psaného úzu jsem IMHO dal:
komichal wrote:aby dychtiví nováčci, když uvidí, že "už se kreslí koleje", se do toho s vervou nepustili a nekreslili to i tam, kde to smysl nemá (tunely, trať uprostřed silnice,...), měli informace, jak správně zakreslit přechod ze samostatného TT na silnici (napojovat? šipky?) a tak podobně.
Já už v minulosti párkrát mazal zárodky šalin vytvořené L1 (to bylo v době, kdy jsme ještě nedělali systematicky železnice, protože to nebylo zmapované a byly s tím problémy). A ano, i já jsem se kdysi dávno nechal nachytat a část viny za "Brno tram mayhem" padala na mou hlavu.

Celý ten můj dotaz byl položen právě na konto toho, že jsem nikde nezahlídnul info, že se to bude testovat/že to bude vhodné testovat, resp. co se vlastně má testovat. Třeba bych mohl na mých občasných cestách do Bastru se na to taky zaměřit a přispět postřehy. Za zdroje informací považuju LC grupu a fórum. Trello, Waze Cafe, meetups a já nevim co všechno ještě máme jsou určitě super věci, ale to jaksi nedávám, mám tu i rodinný a soukromý život k žití... :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by martinkolar
Že se to řešilo na Hangoutu chápu, ale že se to řeší i tady mě celkem děsí.

Přemýšlel jsem nad tím už dlouho a až teď jsem to nakreslil, udělal jsem úsek, který je na samostatném TT někde na sídlišti a je tam několik (špatných) přejezdů. Můj úmysl je čistě jen zvědavost, jestli to v mapě může být nápomocné a jak to bude vypadat.

Nicméně souhlasím s Foxem jen s tím, že to musí být na samostatném TT, kreslit trať uprostřed silnice je hloupost (odzkoušeno na žel. vlečce na Poříčí v Brně).
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by martinkolar
komichal wrote:Jinak mě zase děsí, že si to někdo probírá na hangoutu…
Chápej to tak, že mi v pátek Martin (masvbr) začal do Hangoutu šílet, co to kreslím. Řešilo se to pouze mezi námi.

--

Nicméně nevím, proč šílíme z Brna, např. v Mostě jsou 2 roky viz https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =277443830

Můžeme si udělat návrh pravidel, detailněji bych to řešil v rámci LC skupiny, případně na meetupu. Zde na fóru bych to zatím uzavřel, že "tram. tratě se nezakreslují".
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by martinkolar
Ale zatím tu nezazněl jediný argument proti kreslení (na samostatném TT), takže si můžeš odpustit tyto narážky. Protože (jak už tu zaznělo) nikde nikdo na toto téma nic neřešil…
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by martinkolar
bures wrote:Předpokládám, že by se nekreslily všechny koleje.
Tramvaje na samostatném TT (= tramvajové těleso).

Rozhodně nekreslit cokoliv uprostřed vozovky, včetně třeba žel. vlečky na BVV https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =307880656 (to už jsem zkoušel a není to vidět).

Takže by stále šlo jen o "železnici" jakožto "navigační" prvek. Navíc při přejíždění TT platí stejná pravidla jako pro železnici :)
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by martinkolar
Už to není co to bejvávalo, teď to tam jede sotva jednou ročně. Ale předloni se po vlečce táhlo na výstavu pražský metro :-)

http://lokomotivy.net/obrazky/754/75404 ... 1358457379
http://www.vlaky.net/upload/galeria/003085/061035.jpg
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message