Post Reply

Nová verzia editora WME

Post by
Asi každý editor zaregistroval zmeny v prostredí editora.

Zmena WME priniesla novinky:
- zmizla lišta v hlavičke, čím je väčšie okno editora, z karty nastavení zmizla voľba fullscreen
- odkaz na Live mapu je vpravo dole vedľa permalinku,
- zoomovanie mapy a StreetView lupa sa presunuli vpravo
- UR-ka v zozname zdrojov sú prehľadnejšie a obsahujú farebný pás podľa doby trvania (veku)
- horná lišta s nástrojmi je užšia a ikona vrstiev nová
- vo vlastnostiach segmentu nové zatržítko "Dirt Road / 4x4 Trail"
- vo vlastnostiach miest možnosť párovania s Google map POIs - (External providers/Add linked Google place).
- pridaná nová funcia Zlúčené križovatky (Junction Box)

Ako obvykle, nástup novej verzie sa prejavil v nefunkčnosti niektorých skriptov:
- WME Aerial Shifter - autor s prispôsobením mešká, tak prispôsobenie skriptu doplnili iní; pre Greasyfork (opicu) nájdete fixnutú verziu tu. Je potrebné starú verziu pred novou inštaláciou vymazať.

- v niektorých prehliadačoch skript Toolbox nekorektne zarovnáva tlačítko a okno Highlights. Opravené 24.5.2016.

Ak viete viac píšte!

POSTER_ID:16993598

1

Send a message

Post by adamis24
Mirda55 wrote:Změna u mě nastala tuto středu. Fungují jen některé doplňky, bohužel ty důležité v "opici" a Toolbox ne. Ani chat a to je škoda :( . Aspoň by jsme si mohli pokecat ;)

EDIT: Tak aspoň chat už jde. :)
Mě nejde nic ani ten chat. Jak se Ti to podařilo??
adamis24
Posts: 17
Send a message


Post by Bew1One
Yombie wrote:Pri odstraňovaní vzniknutých reverse connections nie je možné už asi týždeň použiť štandardný postup, ako ich odstrániť. Problém nastáva pri použití tlačítka "zakázať všetky odbočenia". Aj keď odbočenia vzápätí (ešte pred uložením) opätovne všetky povolím, pri ukladaní automaticky zahlási klasickú chybu "pri ukladaní nastala chyba". Najprv som si myslel, že to je chyba len jedného konkrétneho segmentu, ale robí to úplne všade. Akonáhle použijem tlačítko "zakázať všetky odbočenia" pri ukladaní zahlási chybu a nedovolí editáciu uložiť, bez ohľadu na to, čo nasleduje ďalej a či sa odbočenia opätovne povolia..
Testované vo FF, aj v Chrome.. v oboch prípadoch rovnaký problém. Prosím, postúpte problém ďalej ;-)
Na tohle fungují klávesové zkratky - prostě "q" a "w" a uložíš to v pořádku. Pokud totéž zkusíš přes "čudl" v rámci WME, tak skončíš jak píšes ...
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bew1One
Tak editor mouchy má, o tom žádná. Mně když napadlo vyzkoušet zkratky, tak "už zase" podle všeho fungovaly ... Od té toby RevCony spravuju takto.
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bew1One
Pravda, tohle mam vypnute a pouzivam jen pro kontrolu.
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj, validator je stale rozbity po posledni aktualizaci WME (tesne pred ni byl opraven, moc dlouho jsme si ho ale neuzili).
Co se tyce Closest segment, je to zvlastni - mne na PC doma funguje (chrome) a to jsem delal cistou instalaci pred asi 3 tydny. Ted jsem zkousel 2 dny zpet na jinem PC udelat "totez" a tam je Closest segment rozbity, resp. rozbiji editor. Co je tam jinak jsem ale zatim nezkoumal.
jumbo78 wrote:Konečně mám PC a můžu směle editovat :D

Musel jsem vypnout WME Closest segment - jinak to vše rozhodilo.
Další věc je, že i když mám Validator nainstalovaný, nezobrazuje se mi - nemohu provést kontrolu atd...

Používám Chrome
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by bures
nocommenta wrote:Najlepším validátorom je vlastná hlava ;)
Když si chyby nevšimneš, tak ji ani nezvaliduješ. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Bew1One wrote:Tak editor mouchy má, o tom žádná. Mně když napadlo vyzkoušet zkratky, tak "už zase" podle všeho fungovaly ... Od té toby RevCony spravuju takto.
Záleželo i na tom, jak máš pomocí Shift+Z zobrazené šipky. V zobrazení všech červených Q + W nefungovalo (aspoň u mě).
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Momentálně velmi pomalé.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by foxitrot
Stlač tlačítko 'a'. (Keďže nemám poruke počítadlo, nepoviem ti, ako sa tá klávesová skratka volá.)

Ten režim existuje od nepamäti - aby si mohol selektovať a upravovať segmenty a pritom omylom nezmenil šípky.

Neviem aký je default pre WME, ale v Toolboxe si môžeš zvoliť, či po štarte budú šípky zašedené, alebo aktívne.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).