Post Reply

Editace z aplikace bez ohledu na level?

Post by tmx643
Ahoj, doufám, že se to tu už neřešilo.
V mapě dělají ohromný bordel editace zjevně přímo z aplikace, zejména u náměstí a parků. Z Václavského náměstí už bylo Václavské náměstí 10, Staromák, Karlák... Jen v Praze jsem opravoval už desítky náměstí. To vše už bylo lidmi změněno na buď nesmyslný název, který se pak zobrazoval v mapě, nebo dokonce třeba park byl změněn na školu (Ortenovo náměstí). Začal jsem tedy zamykat i velké náměstí a parky na level 2-3, jenže teď koukám, přestože je místo zamčeno na L2 (nejspíš mnou před několika měsíci), člověk level 1 ho zeditoval jako Ortenovo náměstí 15 (a je tam prý klimatizace a přijímají platební karty).
orten.jpg
(206.3 KiB) Downloaded 355 times
Toto ještě v té mapě nevypadá tak zle, ale třeba Náměstí OSN teď vypadá fakt luxusně. :)
osn.jpg
(38.42 KiB) Downloaded 354 times

Můžete vyvrátit mou obavu, že z aplikace se dá ku*vit mapa bez ohledu na level? Případně pokud nedá, je nějaká dohoda, jak zamykat tato místa, aby k tomu nedocházelo?


Ps. Stejný problém třeba Náměstí Jiřího z Lobkovic.
lobko.jpg
(29.85 KiB) Downloaded 344 times
tmx643
Area Manager
Area Manager
Posts: 97
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

POSTER_ID:17001309

1

Send a message

Post by GinBook
Jak píšeš předsedo.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Kebb01
Nejsem si stoprocentně jistý, ale myslím si, že z aplikace nelze editovat landmarky uzamčené na vyšší level, resp. jde, ale v editoru by se to mělo objevit jako žádost ke schválení. A tady je možná zakopaný pes, část editorů schvaluje hlava nehlava, aniž by si ověřila, že je žádost oprávněná a tak se do mapy dostávají tyto zhovadilosti. Sám jsem už narazil na ZŠ, která měla žádost o změnu kategorie na "čerpací stanice", což bychom se asi divili, kdyby nám Waze při vyhledání krmiva pro našeho plechového miláčka, nabídla zajet si do základní školy.

Takto hovadsky (s prominutím) schválené editace se pak v editoru objevují pod nickem žadatele, ne schvalovatele, bohužel.

U výše napsaného nemám 100% jistotu, ale zkušenost mi říká, že je to tak. Můžeš si to sám vyzkoušet a zkus poeditovat přes appku nějaký výše zamčený landmark. Mělo by se to pak v editoru projevit jako žádost, jestli tomu tak není a ty to prolomíš, tak má systém zámků velkou trhlinu.
Já jsem L4 a asi landmark na L5+ nenajdu, abych to ověřil.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Last edited by Kebb01 on Wed Jun 01, 2016 8:28 pm, edited 1 time in total.
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by tmx643
Uf, dobré, díky, to mě aspoň uklidnilo. :)
tmx643
Area Manager
Area Manager
Posts: 97
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Send a message