Post Reply

Waze v zahraničí bez internetu

Post by chose1337
Zdravím kolegy Wazery,

již delší dobu se potýkám s faktem, že Waze je bez internetu zcela nepoužitelná aplikace. V ČR mi to až tak nevadí, mám data v mobilu, ale když dojedu do zahraničí (trasa tam v pořádku), tak se zpět nedostanu. Bohužel se mi zatím nepodařilo najít free Wi-Fi a drahej T-Mobile roaming platit nebudu.

Včera jsem měl cestu na Slovensko, tak jsem si řekl - zkusím to jinak. Zadal jsem cíl cesty a přidal poté další cíl v ČR pro cestu zpět. Tehdy mě docela naštvalo, že musím zadávat body na mapě opačně. Tudíž nikoliv tak jak člověk jede, tj. bod A, B, C, ale přesně opačně. Začít posledním bodem C, poté zadat B a nakonec A, kam člověk primárně jede. No, nad tímhle se moc pozastavovat nebudu. Důležité je, že cestu tam a zpět Waze vypočetl skvěle. Vydal jsem se na cestu, dojel na místo určení a poté se mi začala počítat trasa zpět. Nevím co se stalo, zda erupce na slunci nebo neviditelný ninja, co si hrál s mobilem, ale trasa byla naprosto jiná než kterou jsem měl v ČR potvrzenou. Vzhledem k tomu, že jsem neměl čas a hlavně chuť zajíždět si nějakých 60km navíc, tak jsem jel zpaměti stejnou trasou.

Jenže to jsem neměl dělat, Waze se na mě naštval a začal mi házet neustále všemožné objížďky, aby mě naštval. Než jsem aplikaci zcela vypnul a jel po paměti, tak jsem si několik zajímavých úseků vyfotil. Předesílám, že na cestě nebyly žádné uzavírky, práce na silnici nebo cokoliv jiného.

Dokáže mi někdo vysvětlit, co to mělo znamenat?
Odpověď "zapni si roaming" ignoruji.

Předem díky
chose1337
Posts: 2

POSTER_ID:17365181

1

Send a message
Attachments

Post by b-007
A od příštího roku to bude již bez roamingového příplatku... Budete jezdit na datech co máte nasmlouvané doma...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by chose1337
Huh, nějak se to tu zvrhlo. Abych zase přispěl trochou polínka do ohně... cestu na Slovensko jsem jel zpět po paměti. Dojel jsem v pohodě i když trochu přinasraný. Tečka.

Rada - zapni si roaming vyzkoušena na cestu do Rakouska. I když jsem tam najezdil cca 200km tak jsem zaplatil skoro 350,- na datech! Nehoráznost zvaná T-Mobile.

Na již proběhlou dovolenou v UK jsem to vyřešil elegantně pomocí HERE map. Ačkoliv aplikace bez dat nedokáže upozornit na kolony apod., tak skoro 14-ti denní putování po celé UK proběhlo bez problému. :)
chose1337
Posts: 2
Send a message

Post by DajtePokoj
Myslím, že by stačilo zakázať pripájanie aplikácií na pozadí.

Odoslané z Lenovo B8080-F pomocou Tapatalku
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by dedii
Na dovolenku si ludia peniaze najdu ale dato 10€ viac na internet to uz nie (tych 10€ prehanam , staci menej)

Odoslané z PE-TL10 pomocou Tapatalku
dedii
Posts: 84
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Send a message
Huawei P30pro

Post by dedii
Na Waze v zahranici pouzivam sim 4ka , pokrytie v zahranici super , cena 0,04€/MB. Cesta SK-AT-IT-SLO a spať cca 100MB=4€ (1830km). Ked uz dam 150€ na cestu tak je to už zanedbateľná čiastka za roamingove data.

Odoslané z PE-TL10 pomocou Tapatalku
dedii
Posts: 84
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Send a message
Huawei P30pro

Post by duky5
Vidíš, ja mám v orange eu internet 100mb/deň za 1€, to sa dá nie? :) akurát je to predplatená karta :)
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by foxitrot
chose1337 wrote:Zadal jsem cíl cesty a přidal poté další cíl v ČR pro cestu zpět. [...] Důležité je, že cestu tam a zpět Waze vypočetl skvěle. Vydal jsem se na cestu, dojel na místo určení a poté se mi začala počítat trasa zpět. Nevím co se stalo, zda erupce na slunci nebo neviditelný ninja, co si hrál s mobilem, ale trasa byla naprosto jiná než kterou jsem měl v ČR potvrzenou. [...]

Dokáže mi někdo vysvětlit, co to mělo znamenat?
Odpověď "zapni si roaming" ignoruji.
Dokazeme. Zap.. - ale nie, uz stacilo :)

Ked si prisiel do prveho ciela, cize bodu B, Waze okamzite prepocital trasu (neviem preco na tom trva, ale robi to, nezavisle na dlzke, tvare a teplote trasy). Kedze si bol offline, nespravil mu to server so vsetkymi informaciami, ale velmi okliesteny a dezinformovany algoritmus v aplikacii.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Už je to definitívne? Celý rok, alebo len niekoľko dní v roku?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Odpověď "zapni si roaming" ignoruji.
A přesně toto ti odpovím. zapni si roaming.

Zrovna T-mobile má tuším za 180kč nějakých 100MB na měsíc. Vodafon má pravda lepší podmínky pro roaming, ale co už, taky mám TM.
A pokud jedeš jednou za čas ven, není co řešit.

Potom je pěkná aplikace Navigon, Sygic, TomTom, NaCesty a další offline navigace. některé jsou možná i zdarma, za jiné vyplázneš od 20 euro po 100 euro.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message