Post Reply

Android klient verze 4.5.0.1

Post by jumbo78
Dnes přišla aktualizace na verzi 4.5.0.1

Novinky:
* Položky pro rychlou navigaci získaly novou nabídku. Klepnutím na „tři tečky“ pošlete snadno polohu, přidáte adresu k oblíbeným a další.
* Opravy chyb a vylepšení stability

Stahuji a zítra otestuji :mrgreen:

EDIT: Zatím to vypadá slibně, reakce jsou bleskurychlé ;)
jumbo78
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times

Post by GinBook
4.5.1 nebo 4.5.0.1?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1572 times

Post by komichal
wazz wrote:Na grafiku to nejezdí, ale to nové menu u položek rychlé navigace vypadá jak z jiného programu, ty ikonky atd.. Jsem trochu detailista :)
Ikonky jsou na nějakých telefonech velké, rozmazané. Waze o problému už ví.
Co máš prosím přesně za telefon a typ Androida? Přidám to k bugu, kde se to řeší...
komichal
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 323 times
Been thanked: 291 times

Post by IvoLof
Na Samsungu S5mini se už dostanu do kontaktů v telefonu, abych mohl odeslat čas příjezdu ! Ještě pro upřesnění, za poslední období jsem tedy přešel na Android 5 a kontakty jsem přesunul "do spárů" Google, takže nevím zda s tím není nějaká souvislost ... .
IvoLof

Post by ma5jkl
Pomenovavas problemy, ktore su bud hlasene uz roky, alebo s nimi len malo dokazeme spravit ale pokusim sa reagovat.

Vyskakovacie okna o zmene casu - DACH krajiny "trpia" nedostatkom wazerov (snad vynimkou je iba zapad svajciarska). Dovodom je paradne fungujuce RDS ci ako sa to vola, ktore im hlasi dopravne informacie. To preco ti to vyskakovalo hore dole na tak dlhej ceste je ze sa nasiel nejaky jeden wazer ktory sposobil spomalenie a waze ti to prepocitalo. O 20minut isiel okolo druhy wazer ktory to zase rozprudil a znova ti zahlasilo lepsi cas. Do sledovania "kolon" vstupuje istym sposobom aj info z Google ktory tiez sleduje rychlosti svojich vodicov. Odkliknut nezobrazovanie niektorych upozorneni sa da v nastaveniach ked nechces aby ti to vyskakovalo.

aby ti zahlasilo zapchu skor - opat chyba nedostatku wazerov, jednoducho si prvy alebo medzi prvymi, ktory do tej zapchy prisiel, vzdy musi byt niekto kto si to odstoji a pomoze tak tym ostatnym. a tiez plati ze aj ked stojis v zapche tak to neznamena ze inou cestou je to rychlejsie. niekedy je lepsie si to odstat. a ak to nie je lepsie tak ti to waze prepocita uz dopredu a vypise ti tie hlasky na ktore sa stazujes vyssie.

farba rychlosti - hmm. no ked ides ako mas je to biele na ciernom pozadi, kontrast dobry, viditelnost dobra. vsetkym asi clovek farbou nevyhovie, ale stale si svoju rychlost mozes kontrolovat na tachometri auta.

nie je dobre vymyslene smerovanie - to nie je chyba jazyka, hlasilo by ti to aj v EN aj CZ jazyku rovnako. je to chyba mapy, kde sa editori velmi nesnazili (aby som im nekrivdil tak base mapa ktoru dostali do vienka to ma nastavene halabala) a vznikli tam matuce hlasky. bolo by to treba opravit ale my zo SK CZ tam na 99% nebudeme mat prava, takze ak si to nenahlasil priamo z cesty tak aby si to vsimli DACH editori tak to asi zostane na dlhy cas nezmenene.

problem po reinstalacii - no co k tomu. asi nieco zblblo ale vyriesil si to elegantne takze asi tak.

reklama - waze tiez chce z niecoho zit a robia to takto. zatial sa neuvazuje o platenenej verzii waze bez reklam, a oficialne sa to vypnut neda.

vybrat kde mam zaplatene a kde nie - toto sa ziada uz roky rokuce, ziadny progress
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 629 times
Been thanked: 715 times
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»

Post by ma5jkl
vadox wrote:Ahoj, nesledujem pravidelne toto forum. Ospravedlnujem sa.
napisal som to len na objasnenie situacie. nehladaj za tym nic negativne na tvoju osobu.
vadox wrote:Nebude to tym, ze po kazdom strateni spojenia a opatovnym obnovenim server zasiela tieto hlasenia ?
toto by mohlo mat vplyv. kedysi davno sme mali aj my taky problem na SK ze moju cestu do prace 70km vyskocilo toto okno asi 20 krat. uz si nepamatam co to bol vtedy za problem. @porubcan: Pista nespomenies si?
vadox wrote:Hlasi len trochu pozdnejsie, ako je to pre vodica vhodne. Ak mi waze nahlasi, ze je prekazka na ceste v momente, ked uz som za tou prekazkou (potazmo stojim v kolone), tak uz to uz nema vyznam.
ak si chces zvysit pocet metrov na hlasenia napis mi PM. mozno ti pomozem.
vadox wrote:Na tachometer sa spolahnut neda.
-napriklad vo svajciarsku nie je povolena ziadna tolerancia v rychlosti. Pokutuju uz od prekrocenia 1kmph. Prave v tomto som sa spoliehal na waze.
s tou farbou toho vela nezmozeme. bud vypnut upozornovanie uplne aby si to mal stale ciernobiele, alebo sa drzat pod hranicou MPR aby to cervene nebolo (ked je v mape nastavena nespravna rychlost tak bohuzial ani to nepomoze)
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»

Post by Kebb01
S tou skákající ETA jsem měl problém týden zpět na dovolené. Jezdili jsme tam podle Waze 3 auta a kolega si na to stěžoval, ukázal mi to a opravdu... Cca co 5-10 sec vyskočila zpráva, že trasa je prepocitana, změna ETA: 0minut. Druhý den to dělalo i mě. Asi 30 minut v kuse.
Den na to, na zpáteční cestě na mě takhle vyskakovalo, že 400km přede mnou je uzavírka, přepočet a ETA změna 0 minut, opět v rytmu cca 5-10sec. Možná to přestalo samo, možná restart app, už si nepamatuji...

K opožděným hlášením: Waze hlásí podle toho, kdy a kde Wazer hlášení oznámil. Je možné, že když hlásil kolonu, tak to bylo správně a pak se prodloužila její délka a tys do ní vjel později. Bylo možné poslat nové hlášení z tvé pozice a další Wazer by dostal oznámení kilometr za tebou a ne za tím původním hlášením.

Křižovatky vs hlášky: je vhodné takovéto chyby hlásit přímo na místě přes app, hlášky se odvíjí od úhlů mezi segmenty a je možno je opravit v editoru. To udělají nejlépe místní editoři.

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 223 times
Been thanked: 247 times
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
LC & AM for Silesia & West of the Northen Moravia ║ HTC One S on the board of Renault Mégane

Post by ma5jkl
porubcan wrote: napis sukromnu spravu ma5jkl. mozno ti pomoze trosicku vytunit aplikaciu pomocou nejakych trikov.
uz pisal, ma Android 6 bez rootu :(
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by dusan2020
jumbo78 wrote:Dnes přišla aktualizace na verzi 4.5.0.1

Novinky:
* Položky pro rychlou navigaci získaly novou nabídku. Klepnutím na „tři tečky“ pošlete snadno polohu, přidáte adresu k oblíbeným a další.
* Opravy chyb a vylepšení stability
Oprava chýb a vylepšenie stability ... to je najväčší vtip už od verzie 4.0.0.2 a pritom od tej verzie stále keď chcem zadať hlásenie tak zatuhne, keď pustím app tak padne aj 5-6 krát než sa vôbec spustí a aj potom minimálne 30 min seká a nejde poriadne, často vypadáva GPS a pripojenie k internetu (aj keď to môže súvisieť s tým, že celý program seká) a to nespomínam tú "vylepšenú" schopnosť navigácie, ktorá vlastne v tejto verzii mi spôsobuje ešte väčšie a dlhšie sekanie app :evil:
dusan2020
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
;)

Post by jumbo78
Přesně tak, zkus čistou instalaci.
Já musím říct, že toto je zatím jedná z nejlepších aktualizací pi přechodu na 4.x.x.x
jumbo78
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times