Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Zpoždění navigace Waze

Post by adamis24
Zdravím, zajímalo by mě, proč je Waze v mém telefonu Huawei Honor 7 stále o dvě vteřiny za skutečností. Týká se to odboček na mapě, přejezdů železnic, hlášení rychlosti, prostě je stále o dvě vteřiny pozadu. Nepište mi nesmyslu typu: kup si jiný telefon - navigace Aponia a Sygic jdou přesně na milimetr (samozřejmě přeháním, ale míjím-li značku 70, tak v tu chvíli mi v navigaci skočí 70 - u Waze až za cca dvě vteřiny.
Není to smrtelná chyba, ale je to otravné...
Dělá to i někomu jinému nebo jsem sám?? Díky za rozumné odpovědi. Milan
adamis24
Posts: 17

POSTER_ID:17170560

1

Send a message

Post by adamis24
No, tak na jednu stránku jsem rád, že to nemám jenom já. Na stranu druhou: to by byla taková věda to v programu ošetřit a navigaci o ty dvě vteřinky "postrčit" kupředu?? Já vím, že my to neumíme, ale zatlačit na programátory??
A ješte mám jeden dotaz, týká se čerpacích stanic. Ať si nastavím výchozí "Diesel" a "Podle ceny", stejně tam za chvíli skočí Natural a ukazuje to nesmysly. Taky chyba??
adamis24
Posts: 17
Send a message

Post by adamis24
To je Waze tak náročné na hardware, jak tu někteří píšete?? A proč tedy ten můj hardware (HUAWEI Honor 7) s přehledem stačí v jiných navigacích - např. Aponia, Sygic chodí úplně přesně - míjím značku a rychlost se v tu chvíli změní.
Zajímám se o tenhle problém proto, že když jsem začal editovat, tak se zrovna dělaly rychlosti MPR a mám stále profi úchylku sledovat značky a doma editovat mapu a stále ji zpřesňovat. Ale když jedu do prudké zatáčky, kde je 200m před zatáčkou 70ka a 100m před zatáčkou 50ka, tak to ani nestačí ukazovat a je to neskutečný guláš. U jiných navigací to jede přesně....
adamis24
Posts: 17
Send a message

Post by bures
adamis24 wrote:zatlačit na programátory??
Máš nějaké náměty, jak zatlačit na programátory? Tedy mimo opakovaná hlášení na EN fóru, hlášení v beta testovacím programu, Uservoice, přímé e-maily regionálním managerům, osobní komunikace se zástupci výrobce na nejrůznějších setkáních, článkům v médiích atd.?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by DajtePokoj
A prečo nie popredu, prípadne úplne mimo?
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by Eagleji
Ale to dělá od začátku...chyba waze...

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Eagleji
Hlavně značky asi jediná navigace, která ma takové zpoždění... bohužel...

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by EfendiM9
foxitrot wrote:
petk0 wrote:... mobil ma tak zoslabeny signal, ze ide niekde na hrane pouzitelnosti a waze potom meska.
Musíme sa niekedy spolu zviezť. Už mi to pripomína ten o voze a o koze.
Tiež mám ten dojem ...
Ja mám presnosť GPS v aute za sklom 3m a v pohode mi mešká posúvanie mapy (MPR 1 až 5 sec neskôr).
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
Je si tu niekto naozaj isty, ze v.3 to nerobila? Tam to bolo rovnake, len este menej plynule. Na v.2 to tiez bolo to iste.

Petk0, aktivna alebo pasivna GPS antena ci hrube sklo, to je len sila signalu a rychlost alebo presnost fixu alebo (v pripade samostatneho prijimaca) vyssia frekvencia pozicii. Mozno si polepsis o pol sekundy, ak dokazes do Waze cpat GPS data s frekvenciou 2 Hz, ale vysledok bude principialne rovnaky. Moze ti k tomu pomoct zobrazenie zltej GPS sipky ##@rawgps a pozorovanie okolia (napr. okamih, kedy na dialnici prejdes pod zakraslenym mostom): sipka v pravidelnom intervale (bezne 1 Hz) skace na presne vypocitane GPS pozicie (napr. u mna kazdu sekundu na +-3 metre), trebars aj pod ten most, kde prave si, v priebehu dalsej sekundy sa mapa s tou sipkou posunie dole smerom k auticku (a niekedy v tomto okamihu sa k auticku na mape priblizi aj ten most ponad cestu). Potom sipka zase skoci na novu poziciu....

Dalsiu sekundu (resp. GPS interval) aplikacia premysla, ci sa za poslednu sekundu nahodou nezmenila MPR, alebo ci sme nemali odbocit na krizovatke... Toto vsetko je nezavisle od kvality HW. Ak nebude dostatocne vykonny, mapa sa nebude posuvat pynule nadol, ale trhane ci obcas. Oneskorenie sa nezmeni (mozno na tej krizovatke bude dlhsie premyslat).

Ako pvo11 spominal, aplikacia mapy.cz zobrazuje mapu tak, ze sa auticko/sipka nachadza na predpokladanej pozicii. Ak prejdes pod tym mostom (alebo popri odbocke), v tom istom okamihu prejde ten most (odbocka) ponad (resp. popod ci vedla) teba aj na mape. S fotografickym podkladom mapy je to este zjavnejsie. Verim tomu, ze keby som na starom Samsung Galaxy Ace 1 nainstaloval mapy.cz, zobrazovali by to rovnako. Mozno menej plynulo.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
adamis24 wrote:To je Waze tak náročné na hardware, jak tu někteří píšete?? A proč tedy ten můj hardware (HUAWEI Honor 7) s přehledem stačí v jiných navigacích - např. Aponia, Sygic chodí úplně přesně - míjím značku a rychlost se v tu chvíli změní.
Asi som to napisal uplne nezrozunitelne (to sa mi stava), lebo si to vobec nepochopil.
To oneskorenie nie je kvoli tomu, ze Waze je nejako/tak narocne na HW. Ta aplikacia je naprogramovana, aby sa takto spravala. Working as Designed.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).