Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
Pali65 wrote:Po prečítaní tohto vlákna som sa schválne začal pozerať, či je tá latencia príliš veľká, ale nemám pocit, že by to bol problém pri navigácii.
Veď 2-3 sekundy, keď cestuješ pár stoviek kilometrov, nie je príliš veľa. Čo je to v porovnaní s nesmrteľnosťou chrústa [emoji6]

Ale vyplýva z toho zopár nepatrných detailov, ktoré následne zbytočne strpčujú život: nesprávna poloha URiek, oneskorené upozornenie na zníženú MPR, atď.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pali65 wrote:Dnes som si urobil video, kde som chcel vidieť, koľko času uplynie medzi okamihom, keď auto prechádza stredom križovatky a keď autíčko v klientovi (iOS 4S) dôjde predkom na to isté miesto v mape.
Vďaka za poriadnejší test ako môj "očkom".
Pali65 wrote:Vychádza mi to máličko pod sekundu a ak aj prižmúrim oko, nemôžeme hovoriť o "sekundách".
Asi by to chcelo frame counter, inak je to dosť subjektívny údaj [emoji3] no myslím, že taký nejaké číslo som tiež spomínal v súvislosti s tým mostom [emoji6]
Možno by sme mohli nechať konkrétne čísla a ak sa ti mapa posúva plynule, tak to oneskorenie bude === intervalu, s akým tvoje zariadenie zbiera GPS hodnoty (viď aj ##@rawgps).

Tých "viac sekúnd" sa netýkalo posuvu mapy pri priamej jazde, ale "zložitejších" vecí, ako je zobrazenie zmeny MPR a pod.
Pali65 wrote:... viď foto vytiahnuté z videa:
https://lh3.googleusercontent.com/vbyrG ... 66-h431-no
[emoji50] toto je asi najdlhší url fotky, aký som kedy videl.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Co máte s tým hrubým sklom? To možno ovplyvňuje silu signálu, možno presnosť polohy (±pár metrov), ale nie oneskorené posúvanie mapy.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:... mobil ma tak zoslabeny signal, ze ide niekde na hrane pouzitelnosti a waze potom meska.
Musíme sa niekedy spolu zviezť. Už mi to pripomína ten o voze a o koze.


Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Už mi konečne niekto vysvetlite, čo to tu plácate za nezmysly o hrubom a pokovenom skle a slabšom signále kvôli jeho útlmu cez také sklo, keď sa bavíme o oneskorenom zobrazovaní vecí na displeji? To ako keď budem mať brutálne totálne hrubé pokovené sklo a málo citlivý GPS prijímač a mobil ho bude chytať "na hranici počuteľnosti", tak sa mi bude všetko zobrazovať posunuté o možno aj 3-4 sekundy? A ktorým smerom vlastne, za mojou aktuálnou polohou, či nebodaj pred ňu či bokom?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
TeXi, blbosť, ten korelátor nemôže porovnávať časový signál z viacerých družíc v rôznych okamihoch. Buď má v jednom okamihu dosť signálov (a pre daný okamih vypočíta polohu s určitou presnosťou), alebo je ich málo na fix a žiadnu polohu nevypočíta.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
tex232 wrote:Koukni se na blokové schéma přijímače
Zatiaľ som nejaké podrobné nevidel, len veľmi zjednodušené [emoji17] skus mu nejakú podhodiť a možno to pochopím.
tex232 wrote:ty laciné mají jeden korekátor který se přepínáná v čase ... Ty lepší jich mají x a jedou paralelně.
Pred 8-12 rokmi bol štandard pre dobré handheld zariadenia 12-kanálový prijímač. A že mali pomalší prvý fix a nižšiu citlivosť a prednosť ako terajšie mobily... Teraz sa detaily ťažko hľadajú, spomínajú sa desiatky až stovky kanálov a niekoľko korelátorov na kanál. Sekvenčné a multiplexujúce vraj už vymreli.
tex232 wrote: on nebude přesný samozřejmě - navigace se drží silnice - je přilepená k silnici a tím pádem se ti to jeví jako pozdě.
To vyrieši žltý trojuholník ##@rawgps - ten nie je prilepený k ničomu len k vypočítanej polohe.
tex232 wrote:Zapněte si někdy nějakou aplikaci na monitoring GPS - na Adroidu je jich mnoho a jsou vidět síly signálu a i to za-lípou je daný kanál - družice zavěšena na hodinách (dekóduje CDMA) nebo ne.
"za-lípou je daný kanál - družice zavěšena na hodinách (dekóduje CDMA) nebo ne"??

Toto "vidím/počujem" teraz z okna, vidíš že nad hlavou je toho momentálne málo a veľa je ich na druhej strane domu (viď malý kompas vľavo dole).
Screenshot_2016-10-07-01-30-26-480x853.png
(72.34 KiB) Downloaded 433 times
Na kopci býva pohľad na satelity zelenší [emoji4] tu kvôli niečomu boli na chvíľu vidieť len tie najsilnejšie:
Screenshot_2016-10-07-01-42-23-480x853.png
(66.08 KiB) Downloaded 447 times
tex232 wrote:Zkus za jízdy přijímač u okna a pak ho dej do středu auta a nebo ne podlahu a dívej se co to dělá (nejlépe jako spolujezdec...)
Jasné že čo, výrazne sa zvýši útlm, až na stratu signálu. Ale Waze mapa sa stále bude pohybovať s rovnakým oneskorením a tá od mapy.cz bude naďalej aproximovať aktuálnu pozíciu (len s oveľa nižšou presnosťou ± hore-dole).

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
https://play.google.com/store/apps/deta ... ss.gpstest
Škoda že tie monitory nejdú spraviť na iablkoidných... Nikdy som tie móresy nepochopil.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ja som to mal dlhé roky zapnuté, ale kvôli teraz pomerne citlivému a presnému prijímaču a takej blbosti, že ten trojuholník sa mi zobrazuje NAD autíčkom a nie pod ním, som to pred pár týždňami vypol.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
tex232 wrote:
foxitrot wrote:Škoda že tie monitory nejdú spraviť na iablkoidných... Nikdy som tie móresy nepochopil.
Jablko tě nepustí přímo k chipsetu vždy je mezi tím OS tedy iOS :-)
Netreba, stačí sprostredkovať zopár údajov [emoji6]
(Verím tomu že na Androide je to tak isto.)
tex232 wrote:Na Jablko mohu doporučit jen aplikaci GPS Status.
Skúsim. V minulosti som nikdy nenašiel aplikáciu, ktorá by zobrazila aspoň základné informácie o viditeľných satelitoch.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).