Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
Pokusil jsem se zpoždění zachytit sejmutím obrazovky.
Je hezky vidět jako modrá šipka, se zpožďuje za rawgps (žlutá šipka) a to i v případě, že jedu podle navigace a tak je jasné kudy budu na křižovatce pravděpodobně pokračovat.

Pokud někdo nemá rawgps zapnuté, které samo osobě má zpoždění až 2s, tak se mu to jeví jako mnohem větší zpoždění aplikace. Nicméně za běžné jízdy nic takového nepozoruji.

Kdybych místě žluté šipky zahýbal doleva (teoreticky, protože to tam není průjezdné :) ), tak mám zde zmiňované zpoždění o křižovatku. Neboli pro výzkumy to chce mít zobrazené rawgps a specifikovat, co vlastně má zpoždění.
Screenshot_2016-10-03-13-31-59.jpg
(63.58 KiB) Downloaded 485 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:no jenže jabko nikdy nemělo problém s GPS
:D :D :D
https://www.google.cz/#q=iOS+GPS+problem
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:##@rawgps - zkusím s tím jsem si ještě nehrál
To jsi mě docela překvapil, to je první, co po čisté instalaci zapínám.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:
pvo11 wrote:
tex232 wrote:##@rawgps - zkusím s tím jsem si ještě nehrál
To jsi mě docela překvapil, to je první, co po čisté instalaci zapínám.
nikdy jsem to na jablku nepotřeboval vždy GPS fungovalo OK ... už od 4 ky co jsem měl ...
To mě také GPS funguje perfektně, ale na křižovatkách se to občas rozjede (viz foto pár příspěvkú zpět), přičemž rawgps je správně.
No a druhý důvod je, že jsem šťoural a hračička :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by tex232
tak 1 sekunda nebo více (pokud jde o horší přijímač) bude z principu fungování GPS přijímače v telefonech. Já tedy na iOSu zpoždění 5 s nemám max 1 -2 s a s tím nic udělat nepůjde v žádné navigaci.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Pali65 wrote:Po prečítaní tohto vlákna som sa schválne začal pozerať, či je tá latencia príliš veľká, ale nemám pocit, že by to bol problém pri navigácii. A to mám iPhone 4S, čo už je dosť stará platforma.
no jenže jabko nikdy nemělo problém s GPS
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
pvo11 wrote:
tex232 wrote:no jenže jabko nikdy nemělo problém s GPS
:D :D :D
https://www.google.cz/#q=iOS+GPS+problem
:-))))))))))) uživatele vědí své... x krát jsem někomu pomáhal s GPS s Androidem ale nikdy problém s na GPS iOSu čim je to tak to nevím ...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
Last edited by tex232 on Wed Oct 05, 2016 5:46 pm, edited 1 time in total.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
pvo11 wrote:
tex232 wrote:tak 1 sekunda nebo více (pokud jde o horší přijímač) bude z principu fungování GPS přijímače v telefonech. Já tedy na iOSu zpoždění 5 s nemám max 1 -2 s a s tím nic udělat nepůjde v žádné navigaci.
Tak si pusť mapy.cz.
Já vím, že to co se tam zobrazuje jsou de facto nesmysly, protože extrapoluje polohu mezi dvěma odečty GPS dat, ale s výjimkou prudkého brždění, je to OK a vypadá to lépe.
Nemluvě o tom, že ta extrapolace se dá využít i v tunelech, což by vyřešilo, mnohem větší bolest Waze ;) .
Sice to ukazuje kraviny ale hezky to vypadá :-)
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
jumbo78 wrote:Nejde ani tak o tloušťku skla, ale o to, zda je pokovené...
Pokovené sklo dokáže sežrat hodně signálu jak na 3G (1 GHz) tak v pásmu tak GPS L1 frekvenci tedy na těch 1575,42 MHz kde je vzdálenost družice podstatně větší a výkon také menší...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
foxitrot wrote:Už mi konečne niekto vysvetlite, čo to tu plácate za nezmysly o hrubom a pokovenom skle a slabšom signále kvôli jeho útlmu cez také sklo, keď sa bavíme o oneskorenom zobrazovaní vecí na displeji? To ako keď budem mať brutálne totálne hrubé pokovené sklo a málo citlivý GPS prijímač a mobil ho bude chytať "na hranici počuteľnosti", tak sa mi bude všetko zobrazovať posunuté o možno aj 3-4 sekundy? A ktorým smerom vlastne, za mojou aktuálnou polohou, či nebodaj pred ňu či bokom?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
No pokud máš slabý signál tak přijímač prostě čeká se až nachytáš více vzorků z různých družic. Korelátor se musí "chytit" na každou družici resp. na její kód - je to CDMA. Když je signálu dost jde to rychleji a nevypadává to. Pak když se to chybně a měříš čas tak můžeš teprve počítat polohu... pokud je signálu málo jsi zavěšen na málo družic a narůstá ti chyba takže se to jeví že jsi pozadu...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2