Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by jurawood
mimochodem, 3 moji kamarádi (jeden najezdí 40.000km ročně) waze odinstalovali. Psal jsem to teď ve vlákně otázky pro nováčky. Strašně mě to mrzí, dříve waze fungovala o dost lépe. :(
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by jurawood
Prisel jsem na to:
taci kliknout do te nesmyslne planovane trasy, jeste v miste kde je ok, pridat bod prujezdu. Trasa se komplet prepocita a funguje to jako kazda jina navigace.

Jinak je waze bohuzel nepouzitelna, take ji zatim uz nikde nedoporucim, bych se stydel...mam pocit, ze kazdy update je krok zpet, staci precist komenty na svetandroida, mobilne, google play pod. Lidi neskutecne nadavaji.
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by jurawood
VetchyKmet: aneb kup si dalnicku a neotavuj
:lol: :lol: :lol:

Ginbook: toto jsou prvni vlastovky, až z waze zmizi stovky a tisice uzivatelu, pocitite to vsichni.

My nenadavame, snazime se upozornit na zavazne chyby a davame podnety na zlepseni.

Proc misto nefunkcnich polozek v menu nejkratsi cesty neni penalizovat silnice nizsi tridy?

Podle me to ale neni o penalizaci, protoze v mem problemu jsou vzdy silnice druhe tridy.
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by jurawood
Nebudu klesat na uroven OT, mas neco k veci?
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by jurawood
Zrovna ja jezdim kolem dalnice cca 2x za rok :)
Ten vykrik proc me tahne dedinami, bez jedineho dukazu, screenshotu? To je ono?
Ja jsem pochopil, ze se jedna o nejaky druh mistni provokace :shock: a dal to pustil z hlavy.

Kdyz prece naavigace navrhne trasu, ja na ni udelam zastavku, je normalni aby mi ji zkratila?
Kdyz si zastavku neudelam pojede dal a dele?
:shock:
Takze pratele, delejme si zastavky.
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by jurawood
Chapu, ale presto to vidim malinko jinak. Beres veci globalne ...ok
Podle me chce byt 90% uzivatelu v cili 1) rychle, 2) rozumne i ekonomicky.
Ani jedno pokud neni dalnice waze nespocita, a drive to umela. Takze bohuzel s tim nejde nic udelat... :(
jurawood
Posts: 25
Send a message

Post by MajkiiTelini
Ano, problém je v preferenci silnic vyšší třídy při dlouhých cestách. Uzavírka ve VelMezu už je potom drobnost, která na to nemá příliš velký vliv. Při cestách nad 200 km totiž Waze výrazně preferuje dálnice a silnice 1. třídy i za cenu časového zdržení. Pokud je pak ještě aktivní volba "Vyhnout se placeným úsekům", moc dalších možností pro cestu na daném příkladu nezbývá.

Chápu, že ze se taková rada asi nebude moc líbit, ale pokud jezdíš tak často a takové dlouhé trasy, ze kterých nám tady vždy reportuješ problémy s routingem, doporučoval bych si koupit dálniční známku...
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
Mapu by upravit šlo, ale abychom vyhověli všem požadovaným alternativám (zejména pro menšinovou množinu uživatelů, kteří se chtějí vyhýbat dálnicím nebo poplatkům), velmi lehce by se to mohlo vymknout a těch výjimek by pak prostě bylo příliš mnoho a nedalo by se to rozumně spravovat.

Na Slovensku to mají v tomto o něco jednodušší, protože vedle dálnic jim narozdíl od nás zůstávají silnice 1. třídy jako doprovodná komunikace.

Pokud jezdíš tolik a takové dálky, dálniční známka je dle mne jasná volba. Ale to je samozřejmě každého volba.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
602 Pelhřimov - Jihlava v dálkovém routingu doprostřed trasy prakticky nemáš šanci dostat, je to "jenom" II. třída.

Na 23 je teď několik uzavírek, proto se jí routing také vyhýbá. Na hlavních tazích se u úplných uzavírek snažíme objízdné trasy povyšovat, ale je těch uzavírek tolik, že se to nedá zvládat všechno. Navíc zrovna v případě I/23 bych o hlavním dálkovém tahu nemluvil (protože její stav a protože D1).
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
A ještě offtopic přípodotek ke známce: nemysli si, že až budou D1 a D2 (mmch. ta už je ve směru z Brna prakticky hotová) opravené, že problémy na nich najednou zmizí. Nezmizí, protože aut na nich je už prostě tolik (a stále přibývají), že zejména D1 má a bude mít prakticky vyčerpanou kapacitu, takže každý drobný zádrhel se na ní okamžitě projeví kolonou a zdržením.

A síla Waze je u nás nejsilnější právě na dálnicích a ve velkých městech, protože tam má největší uživatelské pokrytí a proto právě tam můžeš očekávat největší benefity v hledání objízdných tras při problémech.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message