Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Záhadný návrh trasy

Post by
Zdravím,
včera jsem si chtěl naplánovat trasu z jižních Čech do Ústí nad Labem mimo placené úseky. Jaké ale bylo moje zděšení, když mi Waze vyhodil několik tras, ale všechny mimo průjezd Prahou. Jedna trasa přes Klatovy a Plzeň, druhá dokonce přes Havlíčkův Brod a Poděbrady, nejkratší v délce 280 km. Zkoušel jsem měnit volby nejkratší - nejrychlejší, ale bez výrazných změn. Praze se prostě trasa vyhybá.
Přitom ostatní navigace bez problémů vypočítají trasu přes Prahu mimo placené úseky v délce 220 km - to je rozdíl 60 km!!!
V čem je chyba, nebo se dá Waze použít jen na plánování kratších tras??
Díky za odpověď

POSTER_ID:17007950

1

Send a message

Post by Bigmen_cz
Také mám ze včera zkušenost se zvláštním návrhem trasy. Ač trasa měří pouze cca 11 km a dobře ji znám, nechal jsme se na událost s google kalendáře navigovat. To bylo v pohodě. Ale po 3 km jsem zjistil, že jsem doma něco zapomněl a musím se vrátit. Navigace se mě snažila vrátit na naplánovanou trasu z počátku v pohodě. Později však, jako by propadala panice, se mě snažila otočit a vrátit přes horší a horší cesty, jako jsou lesní, kde mimo traktoru nikdo neprojede, pak na neexistující cesty přes louku a v jednom případě dokonce do slepé ulice. Co by asi aplikace udělala, kdybych tam vjel :D
Dnes jsem zkusmo zadal cíl u Jadranu. Google maps i ostatní navigace nejkratší cestu vypočítají na 960 km, ale Waze jen 690! To by mě zajímalo, kudy se mě snažila vést. Zde vyvstává další otázka: Kde lze naplánovanou trasu případně upravit např. přidáním průjezdního budu? Od začátku užívání Waze jsem to nezjistil. Prosím o nasměrování, kde toto mohu prostudovat. Díky!
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
porubcan wrote:pre pridanie prejazdneho bodu staci po vypocitani trasy k cielu vyhladat zelane miesto prejazdu a vybrat ho ako ciel navigacie. apka sa opyta ci chces to miesto pridat ako bod na existujucej trase alebo povodnu trasu zrusit a navigovat na novy ciel.
Mám však dojem, že lze na trase přiřadit pouze jeden průjezdný bod, což je opravdu škoda. Nebo to neumím :D . Byl jsem zvyklý z předchozích navigací, že tam šlo přidat libovolné množství průjezdných bodů.
Je to potřebné v případě, že se chci vyhnout určitému placenému úseku (dálnici) v místě, které dobře neznám (např. Slovinsko při cestě k Jadranu apod.). Waze má tendence mě na tu dálnici neustále vracet. Řešením by také byla možnost, vyhnout se placeným úsekům pouze v určité zemi. Tuším, že to měl Sygic, ale to již nevím jistě.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
17.2.2017 jsem narazil na zvláštní návrh trasy při cestě do Lidl Furth im Wald (SRN). Jelikož je to cca. 4 km za hranicemi, trasu dobře znám. Lidl je kousek od silnice B20-přímo od hran. přechodu. Waze mě hnala mimo tuto trasu po místních komunikacích (je to dál, za to horší cesta :-) ). Když jsem Waze neposlechl, přepočítala cestu po B20 na konec města a pak centrem zpět. Až když jsem byl na mimoúrovňové křižovatce, cca 150 m od místa, navigace přepočítala to správně. Nazpět to už bylo v pohodě.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Opět jsem zjistil minulý týden nesrovnalost v navigování. Výjezd Domažlice, Masarykova 383, cíl Folmava. Z počátku po ul. Masarykova naprosto v pořádku. Na křižovatce Masarykova, Havlíčkova, Husova tř. mě waze chtěla táhnout po hlavní, tudíž Husova tř., Poděbradova..... Ale na této trase jsou 4 semafory, tudíž zvolil jsem léty ověřenou cestu Havlíčkova, Hruškova, El. Krásnohorské... Je kratší, bez semaforů s minimálním provozem a rychlostí 50 km/h. Jaké bylo mé překvapení, když mě na kruhovém objezdu Havlíčkova-Hruškova-Chodská, Jiráskova, navigace táhla Chodskou na Nám. Míru, kde je rychlost omezena na 20 km/h, větší provoz a zpomalovací práhy. To znamená trasa je pomalejší, delší, nenezpečnější. Je v mapách chyba?
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Ano, aktivní wazeři, to je asi všeobecně problém. Spousty lidí jsem "uvrtal" do waze, ale co vím, waze používají, pouze když jedou někam, kde to neznají. Jako naprostá většina uživatelů nepochopili myšlenku, na které waze stojí, tj. sbírat data o provozu a odesílat na server. Někdo tvrdí a má pravdu, že telefon s waze se nadměrně hřeje a tím trpí baterie telefonu. Ano, telefon se skutečně nehezky zahřívá, i když není puštěné navigování a není na nabíječce (zkoušeno na více přístrojích). Ale to je na jiné vlákno.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Tak opět jeden postřeh se zvláštním návrhem trasy. Výjezd Česká Kubice 16, cíl Tachov, Bělojarská. Na výjezdu z místní komunikace na 1901 mě Waze táhne vlevo (na západ, směr SRN), aby mě na křižovatce s I/26 hnala vpravo. Logičtější a rychlejší je na výjezdu z místní komunikace odbočit vpravo, navázat volně na 190 a na křižovatce I/26 opět vpravo. Tak jako tak jedu obcí (i když v tomto případě o něco více), ale nemám zajížďku a ve finále je to tedy i rychlejši. Tato trasa je navrhovaná opakovaně. Všechny návrhy tras mezi těmito místy začínají takto. Nějak Waze přestávám věřit.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Last edited by Bigmen_cz on Wed May 10, 2017 3:22 am, edited 1 time in total.
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Trasa dle livemapy je Ok. V appce mám navoleno nejrychlejší, ale často mi připomíná nejzmatenější.Bohužel. Tam, kde to neznám, asi bych Waze poslechl a neznepokojoval bych se nad tím. Takhle opravdu ztrácím ve Waze důvěru.Kdyby to bylo jen 1x na stejné trase, řeknu OK, asi se tam něco stalo (i když v tomto případě není kde a co), ale aplikace mě takto nesmyslně táhne opakovaně.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by CestovatelPoHvezdach
Dobrý den,

chtěl jsem trasu z Vranova nad Dyjí do Prahy. Navigace mne dovedla do obce Vracovice a tam cestu ukončila. Místo toho měla vést do obce Lesná, Šumná, Vranovská Ves a do Prahy.
CestovatelPoHvezdach
Posts: 4
Send a message

Post by jirys
Takto to spocita IGO kdyz se vyhne placenym usekum ...
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Attachments
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jumbo78
S tím si dovolím nesouhlasit - provozuji WAZE na tabletu, SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE a XIAOMI Redmi NOTE 3 PRO SE a žádné zahřívání se nekoná...
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message