Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze pre Android Auto

Post by porubcan


kedze AA u nas oficialne nie je dostupne, tak tu som spachal drobny navod:

kto sa s tým chce hrať, tak tu je stručný návod ako rozbehať AA na svojom Androide:
1. nutný je Android 5.0 alebo novší
2. je potrebné zistiť, akú HW platformu má mobil - arm/arm64/x86/x86_64
3. stiahnuť relevantnú verziu APK inštalačky AA z http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
4. nainštalovať AA (bude potrebné v nastaveniach povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov)
5. hotovo. zvyšok podlľa informácií v oficiálnom blogu Waze

k bodu 2, pár príkladov:
Samsung Galaxy S6/S7/S8/A5 su ARM64
HTC One M8/M9 su ARM64
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times

POSTER_ID:4884994

1

Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Skúšal som aplikáciu nainštalovať v Rakúsku, ale nenašlo mi ju v Google Play (aj keď Rakúsko je na uvedenom zozname).

Najnovšie verzie neviem nainštalovať ani z apkmirror. apk stiahne, ale pri pokse o inštaláciu vyhlási, že aplikácia nebola nainštalovaná. Mám povolené inštalovanie z neznámich zdrojov. A sťahujem verziu ARM64 (telefón HTC One M8).
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
kirisek95 wrote:Zdravíčko,

jen malinko hloupý dotaz, AA funguje už nějakou dobu bez nutnosti připojení k externímu zařízení (auto). Tak jen dotaz, jestli je waze schopen pracovat i v tomto režimu (jen displej telefonu, ale v rámci AA) nějak mi to nabízí jen mapy google... resp. jsem nikde nenašel volbu (třeba na hudbu nabízí spotify a VLC...).

Dejte prosím vědět, jestli se mám snažit elaborovat a hledat chybu nebo je to jen vlastnost a prostě to nejde.
Waze takto naozaj nejakú dobu fungoval, momentálne je to "dočasne" pozastavené.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by kirisek95
Zdravíčko,

jen malinko hloupý dotaz, AA funguje už nějakou dobu bez nutnosti připojení k externímu zařízení (auto). Tak jen dotaz, jestli je waze schopen pracovat i v tomto režimu (jen displej telefonu, ale v rámci AA) nějak mi to nabízí jen mapy google... resp. jsem nikde nenašel volbu (třeba na hudbu nabízí spotify a VLC...).

Dejte prosím vědět, jestli se mám snažit elaborovat a hledat chybu nebo je to jen vlastnost a prostě to nejde.

EDIT: Teď jsem četl na XDA že je to "in-car only" takže to asi mluví za vše, ale na carlistu jsou zase screeny z prostředí telefonu, kde je waze v rámci AA.

Tak jsem teď vyčetl, že je to v plánu do budoucna, tudíž zatím asi jen in-car.

Kdo to máte ozkoušené "in-car" dejte nějaké echo jestli to třeba neudrží nastavení a není to funkční pak i bez auta, prosím=)
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by meskam
Museli to v googli nedavno zmenit, ani mne to takto neslo. Ale ked som si vytvoril na googli novy profil, kde som si nastavil, ze byvam v nemecku, tak mi to uz v google play ukazalo (a nemusel som byt pri tom ani v Nemecku)


Sent from my iPad using Tapatalk
meskam
Posts: 11
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mipwa
Ahoj, moje zkušenosti s Waze 4.34.1 v Android auto 3.0.57xxx:

Neumí vyhledávat v oblíbených, je nutné vybrat cíl ze seznamu. Přitom v historii cílů hledá.

Nejde navigovat na vybraný bod v mapě.

Stále přepíná režim den/noc podle světel, nezávisle na nastavení v aplikaci - i když mám napevno noc.

Když pustím navigační hlášení přez AA, vynechává některá slova, musím mít puštěné hlášení do reproduktoru telefonu,pak je to ok.

Nezobrazuje úsekové radary, zprávy, zatroubení.

Upozornění na povolenou rychlost je tak malé,že lze sotva přečíst.

Grafika obecně není moc pěkně vykreslená.

Jediné plus,že lze automaticky ztlumit rádio na nastavenou úroveň v okamžiku navigačního hlášení (to je ale funkce infotainmentu).

Když to sečtu s tím, že na AA v Česku nefungují hlasové povely (nevím jak vám mohu příkazem help pomoci.Chcete-li nápovědu k dostupným příkazům, zapněte mikrofon a vyslovte "help" :-D) a při připojení AA se zablokuje displej telefonu, tak jsem dospěl k tomu,že je používání Waze v AA hodně nepraktické. Raději budu dál používat Waze na displeji telefonu, kde ho mám i lépe na očích, se všemi možnostmi.

Celkově zklamání :-( Budu čekat na další evoluce.

Takže, můj názor, nikdo nemusí litovat, že v Česku zatím není AA oficiálně k dispozici.
mipwa
Posts: 128
Has thanked: 24 times
Been thanked: 22 times
Send a message

Post by mipwa
Upozornění je hlášeno, ale nezobrazuje se ten teploměr
mipwa
Posts: 128
Has thanked: 24 times
Been thanked: 22 times
Send a message

Post by porubcan
Skúsenosti sú také, že používaš Waze v mobile mimo AA mod tak ako doteraz a po pripojení k autu máš v AA možnosť vybrať navigáciu Google/Waze. AA Waze neponúka všetky ficure ako mimo AA. Napr. chyba zdieľanie trasy alebo nahlasovanie cien palív. Ale použiteľné to je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Mám jednoduší návod, ale není univerzální.
Pokud budete na svých prázdninových cestách v zemi, kde je AA dostupné, nejlépe s přístupem k WiFi, tak tam Android Auto aplikaci naistalujte normálně z Google Play.
Má to tu výhodu že se vám pak bude už updatovat i doma. Já si aplikaci cca před půl rokem nainstaloval v Německu a už se mi doma 2x aktualizovala.

Seznam zemí je na této stránce úplně dole
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
mipwa wrote: Nezobrazuje úsekové radary.
Máš tím na mysli, že se nezobrazí upozornění na úsekový radar a neozvou hlášky během navigace?
Úsekové radary se totiž v mapě nezobrazují ani v normálním klientovi a pokud nemáš zapnuté navigování, tak se nezobrazují ani hlášení a neozývají hlášky.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message