Post Reply

Waze versus Open Street maps v CZ

Post by tex232
Tak jsem se zapojil do open street Maps v CZ a nevím jestli je to jen můj dojem ale přijde mi že Waze je v pokrytí silnicemi a hlavně v názvech ulic mnohem dál než Open Street Maps.

Body tedy pro Waze :D a nás všechny tady.

TeX
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times

POSTER_ID:3359289

1

Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by foxitrot
Mnohe objekty (budovy) boli (na SK) vo velkych skupinach importovane z Katastra. Ostatne veci skor cez fotky a vlastne GPS stopy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by libora
Bohužel se ti o jen zdá, OpenStreet map má kompletní síť silnic 1. a 2. třídy, což Waze stále ještě ne (ty 1. asi už ano). Stejně tak mají myslím i 3. třídu již hotovou o čemž si Waze bude moci ještě dlouho nechat zdát :( Waze bude rozhodně lepší ve všech těch drobných silničkách a polňačkách, kteé do Openstrett Map vůbec nadávají
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by petk0
To asi velmi zalezi od lokality a lokalneho nadsenca, ktory to do tej mapy dokresluje rovnako ako do waze. Na slovensku som nasiel dedinu na konci republiky, ktora ma v open stret map pomenovanu kazdu zelenu plochu okolo obce, kazdy potok, natahane vedenie VVN, dokonca zakresleny kazdy dom, kazdu garaz aj drevene WC. Kazdy dom ma aj pridelene cislo. Vo waze ta dedina nebola vobec... A tak som skusal aj ine mesta cez open strret maps a v inej lokalite to bolo naopak, cez waze som sa dozvedel ovela viac. Neviem odkial beru podklady do openstreet mapy, ale ked som podrobne skumal tie male objekty, tak mnohe uz neexistuju a zas na druhu stranu su tam dokreslene aj novsie, ktore vznikli nedavno.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2