Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[L2] Lelekovice, Za Zahradami, okres Brno-venkov

Post by aand35rew
Zadam o zruseni useku silnice v ulici Za Zahradami. Cesta vede pres soukromy pozemek a neni zpevnena.
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =205729094

Usek z katastru
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObje ... kddnl803xF
aand35rew
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:17574458

1

Send a message

Post by aand35rew
Silnice jsou majetkem obce/statu. V tomto pripade se jedna o soukromy pozemek, pres ktery si mistni vyjezdili koleje (dum, ke kteremu parcela patri, se kolaudoval v breznu tohoto roku).

Na cuzk lze vyhledat: Parcela -> Obec Lelekovice, parcelni cislo 1043/1 (muzete se i podivat na parcely okolo - jsou vlastnene obci, kdezto tato parcela je soukroma). Patri k domu na parcele 1044/1.

I kdyby ta silnice nebyla soukroma, tak prosim - lze nastavit v mapach neco, aby navigace tuto cestu nebrala v potaz? Jde o to, ze standardne pocita s touto cestou jako nejkratsi hlavne do ulice Podemlyn, na jejimz konci je velke zahradnictvi a tudiz touto cestou jezdi i velke kamiony pripadne autobusy. Za soucasne situace ridic kamionu/autobusu musi prekonat 2x 270 st. zacatku, kde se logicky nevleze. Je to opravdu nestastne misto, kde diky navigaci casto ridici uvaznou viz. odkaz nize

https://www.evernote.com/shard/s658/sh/ ... 7a08c16a52
aand35rew
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by aand35rew
Super diky, koukam, ze uz to naviguje tak jak ma krasne pres asfaltovou cestu. Jasne, chapu, ze waze neni samospasny, ale nekde se zacit musi. Uz jsem psal i na mapy.cz a google, ale tam to bude beh na delsi trat. Super, ze tady to funguje dost promptne. Diky. Snad uz ten plot nebudu muset poctvrte opravovat...:)

Ti kamionaci tam urcite nejedou dobrovolne. Musi je tam cpat navigace. Navrchu na ulici Hlavni, ze ktere odbocuji to totiz vubec nevypada jako odbocka (je tam obrubnik, zamkovka a cedule 3.5 t). Podle meho to vse ignoruji prave proto, ze jedou podle navigace.
aand35rew
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by aand35rew
Rozumim.Uvidime,jestli se to zlepsi. Trosku OT,m ale nemel(i) byste nejaky typ,kam jeste napsat? Mapy.cz uz tez zareagovaly. Podle me tech mapovych podkladu nebude zase tolik. Jak probiha uprava tech komercnich? Napada me Sygic a Tomtom - nevite,jak to resit tam? Dekuji O.V.
aand35rew
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Bew1One
Já to vezmu jinak - každá silnice má nějakého majitele pozemku, to že majitelem je soukromá osoba ještě nemusí znamenat že je silnice neprůjezdná - je tedy zahrazena, opatřena dopravní značkou zákazu vjezdu pro všechna motorová vozidla a/nebo dokonce zcela zrušena? Pokud je pouze nezpevněna, kolega to nastavil dobře a jsou případy kdy tudy waze stejně bude/může navigovat.
(Token z CUZK už vypršel, takže jsem se na detaily nepodíval ...)
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Jak jsem psal - Grepa to upravil tak, že by tam Waze navigovat nemělo po příští aktualizaci mapy. Další věcí je to, jestli ti co tam jezdí jedou podle navigace nebo ne. Waze je obecně navigace pro osobní auta, pokud ji používají autobusáci a kamioňáci, nic s tím nesvedem.
A navíc - jestli vidím dobře, je tam značka zakazující nákladním autům nad 3,5t vjezd, pokud nerespektují dopravní značení, nebudou respektovat ani to, že waze bude navigovat jinudy ...

aand35rew wrote:Silnice jsou majetkem obce/statu. V tomto pripade se jedna o soukromy pozemek, pres ktery si mistni vyjezdili koleje (dum, ke kteremu parcela patri, se kolaudoval v breznu tohoto roku).

Na cuzk lze vyhledat: Parcela -> Obec Lelekovice, parcelni cislo 1043/1 (muzete se i podivat na parcely okolo - jsou vlastnene obci, kdezto tato parcela je soukroma). Patri k domu na parcele 1044/1.

I kdyby ta silnice nebyla soukroma, tak prosim - lze nastavit v mapach neco, aby navigace tuto cestu nebrala v potaz? Jde o to, ze standardne pocita s touto cestou jako nejkratsi hlavne do ulice Podemlyn, na jejimz konci je velke zahradnictvi a tudiz touto cestou jezdi i velke kamiony pripadne autobusy. Za soucasne situace ridic kamionu/autobusu musi prekonat 2x 270 st. zacatku, kde se logicky nevleze. Je to opravdu nestastne misto, kde diky navigaci casto ridici uvaznou viz. odkaz nize

https://www.evernote.com/shard/s658/sh/ ... 7a08c16a52
Bew1One
Posts: 2091
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Grepa
V části ulice jsem upravil kategorii na nezpevněnou. Úprava se objeví v aplikaci po aktualizaci, zpravidla do několika dnů :). Díky za pomoc s upřesněním a aktualizací mapy.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Thu Jun 21, 2018 11:29 am, edited 1 time in total.

Post by Grepa
Chápeme ten problém a skutečně jsem udělal úpravu tak, aby Waze bylo umožnilo průjezd jen omezeně.

Obecně nebude problém u naší aplikace. Jako běžně sjízdnou trasu ji mají všechny mně známé navigace (Google, Tomtom, Here, Mapy.cz a ostatní. Souhlasím, že nadměrné spoléhání řidičů na navigační mapy přináší dříve nepoznané problémy a u velkých aut se problém násobí. Přihřeji si však polívčičku s poznámkou, že Waze je v tomto ohledu nejoperativnější aplikace a umožní tento problém řešit prakticky obratem ruky :).

Takže Waze to má opravené, ale bohužel u ostatních mapových podkladů to tak jednoduché a rychlé není :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Za editory a uživatelé musím poděkovat za pochvalu a doufám, že Vaš problém nakonec dopadne dobře. :)

Obávám se, ale že tato nedávná úprava ve Waze je z ohledem na Váš problém, skoro bezvýznamná a to z logiky souvislostí. Kdyby to bylo u Waze a běžný uživatel naší aplikace takto zajel do špatné cesty, hned (z95%) by hlásil chybu mapy a už by to bylo (na100%) opravené. Problém je v řidičích, čti v lidech. Prostě je lidská taková ta dětská výmluva "Já nic, vono to samo". Kombinovaná dospěláckou sobeckostí, že když nevyjde, mám v záloze výmluvu "na NĚCO a ostatní ať mi vlezou na záda", viz ignorace dopravního značení.

Vy by jste se potřeboval dostat, až ke zdrojovým datům firem, které vytváří komerční mapové data. Od kterých pak komerční společnosti tyto data nakupují. Obávám se, že pro tyto firmy je Váš problém v současné době mimo jejich rozlišovací možnosti. Ale chápu, že se snažíte udělat, aspoň to co jde :).

Každopádně za editory přeji, aby se Váš problém co nejvíce zmírnil.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message