Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by grafik
tomco wrote:Kiezby sme aj my mali satelitne snimky ako podklad. :-)
Bohužial na Slovensku je kvalitný snímok iba v Bratislave a okolí :(
Inde sa s číslami ulíc jednoducho bude treba "trafiť", alebo použiť Update street number z klienta. Mne to ale zatiaľ nikdy nefungovalo, vždy napísalo že nevie nájsť ulicu aj keď bola správne vyplnená
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by guri211
milo12 wrote:super myslienka (...), ale tych 20% dost chyba (POI, spravne popisne cisla, POI nie su dotiahnute do konca, (...) a mnoho mnoho ... dalsich drobnosti).
Uplne s tebou suhlasim.
fotrik wrote:slibili, ze s tim do 3 mesicu, tedy asi do konce dubna neco udelaji.
Na to musis pouzit tabulku prepoctov terminologie Waze:
"nowadays" = "zaciname sa tym zaoberat (1 - 3 mesiace)";
"within a month or two" = "vieme o tom a mame v plane sa tym niekedy zaoberat (6 - 12 mesiacov)";
"in 3 months" = "ked dokoncime vsetko to co robime 'nowadays' a 'within a month or two' :D "
Vsetko najlepsie k meninam!
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
milo12 wrote:Skusil som to a nie je to nic moc, dokonca aj modre cisla zadane davno pred poslednym update mapy mi obcas ukaze uplne mimo spravnej pozicie.
Skus napr. Soblahovska 41 Trencin, (minimalne o 600m vedla)
http://world.waze.com/cartouche_old/?zo ... =152572339

Milo
Ta Soblahovska by uz mala byt v poriadku. Skusil som cez klienta 41, aj ine (cervene) cisla, vsetko bolo presne lokalizovane.

Ak sa potvrdi ze naozaj to uz naviguje aj na cervene cisla, mozme zacat naplno doplnat :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by JaRoY
A waze vie navigovat aj presne na cislo domu? Lebo ked ja zadavam kde chcem ist tak len ulicu viem zadat. ale cislo neviem zadat. Da sa to?
JaRoY
Area Manager
Area Manager
Posts: 184
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by medik
fotrik wrote:... a z tech zadanych to vyhledava jen ta, ktera jsou v cartouche_old modra. Ta cervena neprosla hloupym automatizovanym testem a dokud ten test neopravi, tak se nikdy v mape neobjevi. :x
Dneska jsem zkusil zadat navigaci na čísla, která neprošla testem (v cartouchi červená) a k mému překvapení je v současné době možná navigace i na ně :-D. Netuším, jestli to je záměr, nebo "chyba", ale pro nás každopádně dobře
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by medik
Zkoušel jsem vyhledávání na třech místech a nepřijde mi moc pravděpodobné, že by byl waze tohle schopen dopočítat. Respektive, jestli ano, tak to hází přesně do místa, kde je červené číslo....

Manželů Dostálových, Praha - libovolné číslo na dané ulici
Mikoláše Alše 791, Semily
Jizerská 562, Semily

EDIT: nezadaná čísla dopočítává, hází je úplně někam jinam, ale pokud je tam zadané číslo, které je červené, je přesně tam, kde má být...
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by medik
fotrik wrote:Zkus nejakou malou vesnicku, kde jsou cisla na preskacku po celem uzemi.
Zatím dále vyzkoušeno v Holicích, kde je to taky slušně rozházené a jak červená, tak modrá sedí :-)
https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... TFFFFFTTTT
https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... TFFFFFTTTT

Beru, že to není malá vesnička, ale čísla jsou tam pěkně nelogicky :-)
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by milo12
Ahojte,

mam asi 2-3 ulice kde budovy na jednej strane maju popisne cisla s jednym nazvom ulice a na druhej strane ulice su popisne cisla priradene inemu nazvu ulice. Ako v tomto pripade doplnit spravne popisne cisla k uliciam?

Milo
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by milo12
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=60155460

Panelak nad segmentom ma popisne cisla ulice Soblahovska a rodinne domy pod segmentom popisne cisla ulice Zahradnicka.

PS: Zivot nie je len ciernobiely :-)
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by milo12
Pri poslednej diskusii s tvorcami Waze niekto upozornil, ze v Cechach a na Slovensku nemozu verifikovat popisne cisla podla nejakeho US algoritmu. Som len zvedavy kedy ho vypnu pre CZ a SK. Mne svieti polovica popisnych cisiel na cerveno a ked zapnem navigaciu na popisne cislo tak ma naviguje o par desiatok metrov mimo. Uz ma nebavi pridavat dalsie cervene popisne cisla.
Svojim sposobom sa podarilo nemozne, verim, ze navigacia je na 80 % spravna, super myslienka ohladne kolon, nehod, hliadok, ale tych 20% dost chyba (POI, spravne popisne cisla, POI nie su dotiahnute do konca, napr. ked oznacim train station tak podla mna treba pridat len nazov stanice, identifikacia je predsa samotne oznacenie stanice a mnoho mnoho ... dalsich drobnosti).
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message