Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

TTS CZ hlas

Post by
Český TTS hlas Eliška byl zveřejněn 31.3.2019.
Chcete zjistit o Elišce víc? Narazili jste na chybu? Jděte na stránku věnovanou Elišce.


Původní zpráva:
HQ (konecne) pripravuje implementaciu ceskeho TTS (Text-to-speech) zenskeho hlasu.
Je to hlas, ktory strojovo cita nazvy ulic, tiez rozlisuje jednotlive typy hazardov a prinesie aj cesku hlasku pre usekovy radar.
v prvom kroku sa HQ pyta, ake zenske meno by mal hlas niest.

Local Champs nominovali 6 mien a z nich sa vybera na facebooku:


zahlasujte za svoju favoritku.

PS slovensky hlas by tiez mal prist uz coskoro (nieco ako soon)

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by akzafira
Když jsem používal ještě IGO PRIMO, tak tam byl TTS hlas, tuším ZUZANA.
Tam šlo nastavit, jak moc je Zuzana ukecaná. Nešlo by to samé udělat i pro hlas Eliška?

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
akzafira
Posts: 10
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by akzafira
Mohl bych se přimluvit za úpravu jedné hlášky "vyjíždíte do měřeného úseku" za hlášku "vjeli jste do měřeného úseku". Tato hláška totiž zazní většinou 100m za první kamerou.
Děkuji.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
akzafira
Posts: 10
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AmosZamba74
Prosím o Élišku. Nick AmosZamba74. Díky
AmosZamba74
Posts: 1
Send a message

Post by bagromil
Zdravim panove. V prvni rade obrovsky dik za skvelou praci.
Mam takovy dotaz. Po prekroceni hranic se mi v Nemecku nastavil nemecky TTS hlas, co je logicke, ale pro me nepouzitelne. Je nejaka moznost aby se mimo ozemi CR pouzivala Eliska bez cteni ulic jak to ma Primo nebo pripadne automaticke prepnuti na jiny cesky hlas? Dekuji.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Zdravím.
Rád bych se zeptal ohledně Elišky. Mám poslední oficiální verzi Waze pro iOS a Eliška hlásí zajímavé věci. Jako příklad uvádím "dálnice dé první".
Je problém u Elišky nebo mám něco špatně nastavené?
Děkuji za odpověď.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Bew1One
TTS hlas je uvolněn pro betatestery, je jedno jestli používají produkční nebo betaverzi Waze. K betaverzi se dá dostat i jinými cestami, že ...
Takže - jsi betatester?
NouNejme wrote:Tak Eliška stále ani v poslední verzi bety nefunguje, respektive jí stále nevidím (nick - nou Nejm)
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
a tts cache jsi mazat zkoušel?
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by bures
JaVlada wrote:Nevím, jestli je to možné, ale bylo by dobré opravit nesprávné použití předložky "do" v některých případech.

Například místo "odbočte do Karlovo náměstí" použít správné "odbočte na Karlovo náměstí". Stejně tak místo odbočte "do dvaceti" bych slyšel raději "odbočte na silnici dvacet".

Nevím, kterých jiných názvů kromě náměstí a silnic se to ještě týká. Už mě nic dalšího nenapadá, ale možná toho bude víc.

Druhá věc. Jsem jediný, komu přijde, že poslední navigační pokyn je teď hlášený výrazně dřív a z mého pohledu moc brzo? Například dnes v době, kdy jsem odbočoval doprava, tak Waze hlásil, že mám odbočit doleva. To se ale týkalo další odbočky až za cca 100 metrů. Někdy to je dost matoucí a pokud jsou dvě odbočky blízko za sebou, může člověk udělat chybu.
Díky za náměty. Tyto připomínky jsou už evidovány vč. návrhu řešení, případně nahlášeny vývojářům. Piš dál, aby se nějaká chybka nezatoulala.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
lennyd wrote:Náměstí Karla Čtyři -> Náměstí Karla Čtvrtého (Brno Líšeň)
Mnohé řádové římské číslovky jsou ode dneška připraveny k přenesení do aplikace.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
PetaCZ wrote:Ale není to na začátku věty.
Prostě to říká: pojeďme přes Roztylská, Ú Kunratického lesa, K Verneráku Praha
Bude to tak, jak říkáš. Hlásil jsem, že problém se týká všech CZ jednopísmenných slov, ale HQ se chytlo jen prvního hlášení o předložkách V, K, U a na U navíc zapomněli. Rozšířil jsem stávající pravidlo výslovnosti.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message