Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Eagleji
Kdo nemá Elišku je potřeba uvést Waze NICK
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by EfendiM9
Ja si myslím, že čítanie názvov ulíc pomáha (áno, niekedy je to zbytočné).
Napríklad (rovnako viem dať príklad na "zbytočné hlásenia", ale o to tu nejde):
1) Idem do práce (mesto poznám), ale presná trasa sa líši podľa aktuálnej premávky.
Pri štandardnej premávke odbočím na ulicu "Prvá", ale pri zápchach je lepšie odbočiť na ulicu "Druhá".
Odbočky sú od seba nejakých 200-300 metrov.
Ak dostanem hlášku "O 1 kilometer odbočte vľavo do Prvá", tak je mi hneď jasné kam mám odbočiť.
Bez názvu ulice si nebudem istý... musel by som skrolovať po displeji, aby som zistil kam mám odbočiť alebo čakať na ďalšie hlásenia a pozerať na displej alebo odhadovať podľa vzdialenosti o ktorú odbočku sa jedná ...

Pri jazde po neznámej ceste dostanem hlášku "odbočte vpravo do 576" a na križovatke sú 2 odbočky vpravo, ale na smerovej tabuli vidím, že prvá odbočka je pre cestu 576, takže nemusím pozerať na displej navigácie a odbočím správne ...
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Elkotel
Taky tak Beta tester a eliska nikde doufam ze je hezka
Elkotel
Posts: 1
Send a message

Post by fotrik
vojtaslaby wrote:Jen se zeptam - nemela by Eliska spis, nez po jake ulici/silnici se pojede (coz cloveku moc nerekne), hlasit, v jakem smeru/obce se orientovat? Tedy to stejne, co ukazuji cedule? Kdyz jsem kdysi pouzival Navigon, tak hlasilo “odbocte vpravo ve smeru na Brno” atd.
Jo, tohle je otevrena otazka pro silnice III. tridy - cislo nebo smer nebo nic.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
prcek1 wrote:Tak já začnu s postřehy:

- hlasí "V 300 metrů udělejte něco" asi někdo otrocky přeložil "in xxx meters" ...
- exit z dálnice - "Sjeďte do exit dvacetidevíti Čerčany Chocerady"
- ulice s předložkama hlásí např. "Ú Trezorky", "Vé Lužích"
Dík. Tieto tri veci už riešime.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by frettie
Dobrý den, ahoj,
nechce opravit textaci "Na cestě je práce na silnici" - trhá to uši, asi by mělo být "Na cestě jsou práce na silnici".

Dík za případnou reakci.
J.
frettie
Posts: 2
Send a message

Post by frettie
bures wrote: "Ta práce", ne "ty práce". Proto je v aplikaci použito jednotné číslo.
No to si právě nemyslím. Vidím to v tomto případě jako pomnožný číslo. Ale hledal jsem to a nenašel jsem správný užití dle ÚJČ. A v zákoně se taky mluví jen v jednotným čísle.

Ale pořád myslím, že to není jediná práce, že jsou to práce v množném čísle i prakticky - nedělá se tam jediná malá činnost, ale více souvisejicích činností, více prací.
frettie
Posts: 2
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Ne. Říká "vjíždíte" ve chvíli, kdy většinou vjíždím. Kde ne, je to spíše špatně umístěný bod.
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by GinBook
koky999 wrote:Řešil už jsem to i v topicu na Centercode, ale stále tento hlas nevidím a nemohu vybrat. Beta testerem jsem (nebo byl jsem, lze nějak ověřit/zjistit, jestli jsem nějak nevypadl z Beta programu?). Nick stejný jako zde, tedy Koky999

Děkuji!
Toto je přímo věc vývojářů. Nemáme přístup.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by JaVlada
Nevím, jestli je to možné, ale bylo by dobré opravit nesprávné použití předložky "do" v některých případech.

Například místo "odbočte do Karlovo náměstí" použít správné "odbočte na Karlovo náměstí". Stejně tak místo odbočte "do dvaceti" bych slyšel raději "odbočte na silnici dvacet".

Nevím, kterých jiných názvů kromě náměstí a silnic se to ještě týká. Už mě nic dalšího nenapadá, ale možná toho bude víc.

Druhá věc. Jsem jediný, komu přijde, že poslední navigační pokyn je teď hlášený výrazně dřív a z mého pohledu moc brzo? Například dnes v době, kdy jsem odbočoval doprava, tak Waze hlásil, že mám odbočit doleva. To se ale týkalo další odbočky až za cca 100 metrů. Někdy to je dost matoucí a pokud jsou dvě odbočky blízko za sebou, může člověk udělat chybu.
JaVlada
Posts: 6
Send a message