Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by bures
PetaCZ wrote:Pravděpodobně už se to řeší, ale Rožmitál pod Třemšínem to čte jako Rožmitál P třída.
Protože má zkratky Rožmitál p. Tř.
Je to tak. Momentálně jsou nastavená některá obecná pravidla, která vychytají většinu standardních stavů (tř./Tř. čti jako třída), ale vyrobí pár chyb (třída místo Třemšín). Tyto chyby opravíme např. výčtem konkrétních pravidel (Rožmitál p. Tř. čti jako Rožmitál pod Třemšínem).
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
lennyd wrote:Čísla silnic (čtvrtých, pátých tříd) bych vůbec nečetl. Ale smířím se s tím. Co mi vadí víc, že někdy čte "odbočte do třistaosemdesát" (OK), a nekdy "odbočte do třistaosemdesáti" (blbě). Zvlášť v kombinaci s velkým číslem ("odbočte do čtyřicetjednatisícšestdesíti").

Stejně tak někdy čte "odbočte DO", někdy "odbočte NA" - nic jsem nevysledoval, přijde mi že je to tak v 90% DO, a ve zbytku NA.
Toto je věc, kterou právě teď řešíme s podporou. Postupujeme krok po kroku od jednoduchých věcí ke komplexním problémům.
lennyd wrote: "Exit Jeden" -> "Exit Jedna"
"Po jeden kilometr" -> "Po jednom kilometru" ( u jiných hodnot to čte dobře )
O tomto víme a máme to na seznamu.
lennyd wrote:"Exit stodevadesátšestabvjen" -> "Exit 196 A-B Wien" (stačily by mezery mezi slovama)
Eliška čte, co je napsané na tabuli. ;) Tyhle detaily budeme postupně zadávat. Jen pro info. Tabulka českých pravidel má po pár týdnech práce o polovinu víc záznamů (pravidel) než podobná polská tabulka a začínáme se dotahovat na Rusy. Přitom tyto jazyky nabízí Waze už dlouho. Snažíme se vylepšovat Elišku co to jde. :)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
AmosZamba74 wrote:Prosím o Élišku. Nick AmosZamba74. Díky
Pokud jsi beta tester, požádej si na fóru Centercode.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
LiborM007 wrote:Dnes jsem jel s Eliškou a měl jsem odbočit na ulici Chelčického a Eliška to četla jako "Čelčického".
Nezdálo se mi to, tak jsem se otočil a zkusil znova a opět to řekla s "Č" :-)
Zaznamenáno. Budeme řešit.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
tomidd wrote:Přijde mi to "půldruhý" takové archaické, nečeské. To by to klidně mohlo číst i půltřetího atd.
Nemohlo, protože půltřetího atd. se neříká. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
PetaCZ wrote:Hlavně to říká, po půl druhém kilometrech.
To je uplně divný.
To jsem dnes nezaznamenal. Na TTS pracujeme průběžně, takže je potřeba občas vyčistit cache (do vyhledávání cíle dát hledat cc@tts).

Přesto nastražím uši a budu to sledovat.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Kebb01 wrote:Ahoj,
Éliška čte ulici "Dr. Malého" jako "Doktorky malého" :)
Tak nevím, kdo nebo co paní doktorky je malého, ale připadlo mi to vtipné ;)
Chybu v pravidle asi vidím. Zařídím.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
tomidd wrote:Nemohlo, protože půltřetího atd. se neříká. ;)
Fakt tam chcete to "půldruhém" nechat?
Někteří chtějí, někteří nechtějí. ;) Asi to sjednotíme na delší variantu "jeden a půl".
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Výslovnost je věc, kterou neovlivníme. Podobně TTS hlásí na kruháčích výjezdy (tentokrát ale krátce).
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
JaVlada wrote:V Plzni to ulici Chelčického čte jako "Čelčického".
Problém s výslovností neovlivníme. Ale o tomto případu víme a máme jej poznamenaný.
JaVlada wrote:Pak jsem ještě zaznamenal při jízdě mimo měst dost často nesmyslná hlášení typu "jeďte až po tři". To nastane v okamžiku, kdy další místo pro manévr je křižovatka se silnicí, které má jenom číslo.
Radši bych tady slyšel něco jako "jeďte až po kruhový objezd" nebo "jeďte až do křížení se silnicí dvacet pět".
Tohle ale už ovlivnit můžeme. Mrknu na to, i když určitě nepoznám, jestli je na konci kruháč, nebo obyčejná křižovatka. Proto tam bude něco jako "jeďte až k silnici číslo tři".

BTW Co přesně Eliška říká? V překladech jsem našel text "až po", ale už ne "jeďte". ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message