Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Diaľničné známky v Európe od 12.12.2018

Post by ma5jkl
Ahojte,
zn__mky1__1_.png
(55.71 KiB) Downloaded 891 times
Dnes sa podarilo posunúť projekt diaľničných známok do ďalšej fázy. Pred samotným spustením je ale najprv nutné oboznámiť všetkých o čo vlastne ide, aby bol prechod na nový spôsob voľby spoplatnenia plynulý.

Mení sa spôsob voľby používania spoplatnených ciest v jednotlivých štátoch. Doteraz bolo možné si zvoliť iba či chcem využívať spoplatnené úseky bez ohľadu na štát. Čoskoro ale bude možnosť si vybrať jednotlivé krajiny (s elektronickými diaľničnými známkami alebo nálepkami) v ktorých mám zakúpenú známku a využívať spoplatnené cesty iba v týchto štátoch.

Nakoľko doteraz fungujúci prepínač na vyhnutie sa spoplatneným úsekom (premenovaný na "Vyhnúť sa mýtnym poplatkom"/"Vyhnout se placení mýta") čiastočne zmení svoju funkciu (funguje už iba na mýtne poplatky pre osobné autá, tj kdekoľvek kde sa platí v mýtnej búdke), je potrebné si nastaviť diaľničnú známku pre Slovensko, resp. pre Česko čo najskôr. Po úprave mapy totiž Waze nebude navigovať po našich spoplatnených cestách, ak nebudete mať pridanú známku.

Funkcionalita je dostupná od Waze verzie 4.25 a známky si môžete pridať v nastaveniach -> Povolenia a diaľničné známky resp. nastavenia -> Dálniční známky a povolení
iOS: Nastavenia > Navigácia > Diaľničné známky a poplatky

CZ vidí vybrané známky zo štátov: Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko
SK vidí vybrané známky zo štátov: Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko

Do projektu sa zapojili okrem horeuvedených štátov ešte Bulharsko. Moldavsko a Rumunsko sa pridajú trochu neskôr.

Konkrétny dátum zmeny bude závisieť od počtu ľudí, ktorí si pridajú aspoň svoju známku, preto tak spravte čo najskôr a povedzte to aj všetkým v okolí.

UPDATE

Kvôli hraničným časom aktualizácie mapových dlaždíc sa dátum spustenia posúva o jeden deň na utorok 11.12.2018
Keďže nastala v noci na dnes (11.12.2018) chyba v procese aktualizácie dlaždíc a teda proces zlyhal, opäť sa posúva spustenie známok o ďalší deň.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times

POSTER_ID:16806214

1

Send a message
Last edited by ma5jkl on Tue Jun 25, 2019 9:14 pm, edited 3 times in total.
Reason: upravil som preklady podľa aktuálnej situácie
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Carry--71
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by DajtePokoj
Otestované na trase Bratislava - Brno z SK známkou. Pri Kútoch ma zhodilo z diaľnice, OK. Za Břeclavou som riskol vybehnúť na diaľnicu, že ako si poradí. Pri Podivíne som chcel zbehnúť dolu. Waze mi však nevykreslilo na diaľnici trasu, ako z nej zbehnúť. Musel som posúvať mapu až k zjazdu, kde som opäť objavil navrhnutú trasu. Takže po diaľnici som išiel úplne naslepo, akoby z nezapnutou trasou. V neznámom prostredí by to bolo nepríjemné. Mám niečo zle nastavené, že neprepočítalo trasu na zjazd z diaľnice?
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by DajtePokoj
Áno, to bolo ono. Musel som dosť od zoomovať mapu, aby som sa aspoň približne zorientoval, kde som oproti plánovanej trase a kde ma z diaľnice zhodí. Waze totiž nedá ani hlasovo, ani vizuálne vedieť, ako ďaleko je zjazd.
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by dedii
Nechcem zakladať novú tému dám to sem. Trocha sklamanie zo známok som zažil. Naplánoval som si cestu. SA - Bratislava - Lignano v Taliansku. Nastavené známky SK , AT , vyhnuť sa mýtu. Všetko OK. Keď som sa dal navigovať naspať tak ma silou mocou presviedčalo aby som išiel cez Slovinsko a Maďarsko aj keď som nemal známky na tie štáty. (pri plánovaní mi ešte aj upozornilo , že sú vysoké pokuty za nekúpené známky) Bola to síce najkratšia cesta domov ale ja som sa chcel vrátiť cestou ako som išiel tam . Tak som nakoniec musel dať prejazdov ý bod cez Graz aby ma viedla tadiaľ domov. Myslel som , že keď nemám známky na konkrétne štáty tak ma tadiaľ nebude chcieť silou-mocou viesť.
dedii
Posts: 84
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Send a message
Huawei P30pro

Post by dedii
Ďakujem za odpoveď. Ostáva dúfať,ze to opravia. Zatiaľ treba asi dávať nejaký prejazdový bod do trasy
dedii
Posts: 84
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Send a message
Huawei P30pro

Post by Dmrazor
V appke mi neponúka žiadne diaľničné známky... Stretol sa už s tým niekto? Dám zobraziť všetky známky a appka nereaguje nič nevyhľadá
.
 
Dmrazor
Posts: 1
Send a message

Post by komichal
Pro ty, co nepoužívají Facebook... dnešní akce se ze strany Waze nepovedla, takže vše je zatím při starém.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by ma5jkl
A ty si co spravil pre slovensky/cesky hip hop? Pozri, nechapes suvislosti preco sme sa rozhodli tak ako sme sa rozhodli. Boli na to dovody hlavne na zaklade fiaska ktore sposobili rakusania v juli. A odvtedy sme do toho investovali velmi vela casu aby si aj ty mohol par korun usetrit ak budes chciet. Tak si to pridaj a skus aspon trosku ocenit ze bude nejaka nova funkcionalita a to uz coskoro.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
MTB_Petik wrote:ale právě tady to nevypadalo jako informace o něčem co teprve bude, ale vypadalo to, že se to konečně rozjelo
snad k tomuto zareagujem len takto:
ma5jkl wrote:O konkrétnom dátume spustenia budeme vopred informovať.
co sa tyka FB tak take ja neuznavam ale viem ze tam bolo tiez napisane ze to este nebude fungovat, no a co sa tyka samotnej aplikacie tak ak niekto nema vobec ziadne tusenie tak len odklikne ze vignetu ma a dalej asi nebude ani riesit. ale ja som prilis zainteresovany na to aby to vedel objektivne posudit.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»