Post Reply

Denumire strada

Post by oake76
Bună ziua. Vreau sa raportez o denumire de strada în Bragadiru /Ilfov. Stada Independenței este de fapt acum Vidin. Eu locuiesc pe strada aceasta. Cine ne poate ajuta cu o editare de mapă(spookyx) . Mulțumesc (Nu știu dacă am pus topicu unde trebuie.. Sorry)
oake76

Post by Acceler8ing
Salut!
Am modificat pe hartă, iar la primul update pe live (1-3 zile) o să apară și pe telefon cum trebuie.
Mulțumim de sesizare, și o zi bună!

PS Poți raporta treburile astea direct din aplicația de telefon, la ”Probleme cu harta”. :)
Acceler8ing
Country Manager
Country Manager
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Post by spookyx
Salut. Pentru a raporta probleme de hartă cel mai bine e să o faci fie din:
- aplicație. Meniu Raportare - Probleme hartă
- livemap: click dreapta și poți raporta problemă hartă. trebuie să fii autentificat.

Suplimentar:
- nu crea Subiect nou special pentru modificări... sunt mai multe subiecte unde poți scrie despre asta, dar cel mai important există un subiect denumit „[FORMULAR] Cereri de editare / deblocare” viewtopic.php?f=120&t=163855
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 49 times
Been thanked: 324 times

Post by oake76
Salut.Cu riscul de a mă repeta ....numele străzii la data scrierii postului a rămas același pe harta ,desi uzerii au spus că au modificat pe harta numele străzii.Strada Independentei/Bragadiru/ilfov este acum Vidin.multumesc
oake76

Post by shmupi
oake76 wrote:Salut.Cu riscul de a mă repeta ....numele străzii la data scrierii postului a rămas același pe harta ,desi uzerii au spus că au modificat pe harta numele străzii.Strada Independentei/Bragadiru/ilfov este acum Vidin.multumesc
Wait for the map tile build

https://status.waze.com/

Delay
Map Release:
Mar 21, 2019 03:31

Last Edit Time:
Mar 20, 2019 08:00
shmupi
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 2999 times
Been thanked: 1237 times
Israel Coordinator & Community Leader & GC
Country Manager : Israel, Jordan, Thailand, Romania
Resolved Update Requests : 190K

https://farm1.staticflickr.com/904/2695 ... 9ffd_b.jpg

Post by sampowicz
oake76 wrote:Bună ziua. Vreau sa raportez o denumire de strada în Bragadiru /Ilfov. Stada Independenței este de fapt acum Vidin. Eu locuiesc pe strada aceasta. Cine ne poate ajuta cu o editare de mapă(spookyx) . Mulțumesc (Nu știu dacă am pus topicu unde trebuie.. Sorry)
Salut, s-a rezolvat problema?
sampowicz
Has thanked: 35 times
Been thanked: 33 times