Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by MaXyM_FTN
A ktery radar chces upravovat, ten co hlasi prilis pozde (a.k.a vsechny) nebo ten co prilis brzy?
Ten druhy je jak jsem napsal v Praze, tam kde zacina ulice "v Holesovickach", smerem do centra.

Ohledne vzdalenosti k hlasenemu bodu:
1. kdo jezdi 130km/h dalnici? Jen mi tu prosim nedelej policajta, a ze Waze je jen pro ty co jezdi presne podle predpisu ;) BTW Je tato vzdalenost jina v Nemecku kde limity rychlosti na dalnicich nejsou?
2. vem v potaz zpozdeni hlaseni nekolik sekund, chvilku na pochopeni hlaseni a na reakci.
A uz dostavas se do tisni. A nejedna se jen o radary ale i nebezpecna mista nebo policii. Sorry... ale nez Waze nahlasi policii tak ta uz davno ma te nafoceneho... z blizka ;)

Proste v praxi, mnohokrat se mi stalo ze nez waze dokecal do mu lezi na srdci tak uz jsem najizdel do nebezpecneho useku. Takove hlaseni nema zadnou prinosnou hodnotu. Stacilo by to natahnout na nejake 750m. Nebo poskytnout konfiguraci.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Aku konfiguraciu chces poskytnut?
Tim jsem myslel, ze to Waze aplikace poskytne moznost nastavit si predstih jaky komu vyhovuje.

Jesli se o tom uvazuje tak slava. Jen to to vsechno trva tak pomalu, ze nevim zda se toho doziji (stejne jak poloha v tunelech apod) ;)
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by PeNikTurbo
Prosím, nemůže někdo zrušit úsekové měření na D11 před Prahou?
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... ,375330664

Waze jej hlásí, ale neviděl jsem fyzicky ani začátek, ani konec (neviděl jsem kamery, asi je přesunuli na nové úseky na D1).
Díky.
PeNikTurbo
Posts: 50
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by pvo11
Já to naopak nechápu. Pokud něco mají jako parametr v konfiguračním souboru, tak to znamená jen k tomu dodělat konfigurační obrazovku. Na funkčnosti jako takové není třeba nic měnit.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
No můžeme to kreslit přesně jak chceme, ale základní problém je že Waze to hlásí se zpožděním cca 2s. Důvod je ten že nemá žádnou predikci polohy na základě směru a rychlosti, takže to začne zpracovávat až když je člověk na segmentu se zadaným radarem.
Navíc rychlost vyhodnocení a přípravy hlášky je na různých telefonech různá, takže se to nedá rozumně vyřešit ani tím, že se radar zadá o kousek dříve než skutečně je. Naopak pokud je pro oba směry, tak se to zjednodušeně zadává doprostřed v místě radaru i když v každém směru je kalibrační čára jinde. Nemá smysl totiž vytvářet velmi krátké segmenty, které způsobí problémy ve výpočtu trasy, zvláště pokud jsou před křižovatkou.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message