Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Nepresne hlaseni radarovych useku

Post by MaXyM_FTN
Hlaseni radarovych useku mame uz docela dlouho. Od zacatku ale hlaseni o vjezdu do zony prihazi se opozdenim.

Proc se tak deje?

Puvodne jsem myslel ze priciny jsou dve:
1. nepresnost navigovani (rychlost, zpozdeni zpracovani apod)
2. prodleva na aktivaci tel. spojeni se zvukovou vybavou auta

Po delsim pozorovani ale obe te priciny jsem vyloucil.
V prvnim pripade jsem odpozoroval, ze sipka v navigaci ukazuje docela presne srovnani se vozidla s jinymi objekty (jako krizici se cesty apod). Se stejnou presnosti miji symbol radaru. Notifikace ale, spolu s tim prouzkem na leve strane obrazovky prichazi dlouho po najezdu do zony.
Dulezite je potvrdit ze to zpozdeni se vyskytuje i pri pomale jizde. Tak ze zadna chyba navigovani.

Druha potencialni pricina byla eliminovana prepnutim zvuku na telefon. Take nic nepomohlo.

Zajimavost:
Nedavno v Praze, v ulici "V holesovickach" smerem do centra, pribylo usekove mereni. V timto pripade Waze hlasi najezd do zony uz nejake 20-30m pred bilou carou, od ktere se meri. Zeby editori prisli na zpusob jak hlasit useky driv? ;) Nebo proste drive zacina segment mapy ;)

BTW: kdy konecne usekovy radar bude hlasen v cestine? 3 roky je malo?

A jeste souvisejici temata: na dalnici, hlaseni nebezpeci, radaru apod par sekund pred oznacenym bodem je proste vysmech. Uz pred 10 lety mobilni apka od TomTom mela moznost nastavit distance do udalosti.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:16973555

1

Send a message

Post by DaV_003
MajkiiTelini wrote:... Takže nejlepší bude, když napíšeš, v kterých místech se to děje. Pak se na to můžeme podívat a místo případně upravit.
Tak kdyz byla rec o holesovickach, tak ve smeru z centra hlasi opravdu az po projeti:
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... s=15860097

tak dejte vedet, jestli to nekdo preulozite, uvidime, jestli se to zmeni.

diky
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by DaV_003
MajkiiTelini wrote:Zkusil jsem. Dej vědět. V ideálním případě to bude v mapě pozítří.
tak mi to vypadlo z hlavy...

ten radar v Holesovickach
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... s=15860097
se hlasi opravdu cca 50-100m za...
Naproti tomu treba v Ladvi
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... s=15852286
to hlasi presne.
Tedy presne na urovni kamer, ale spravne by bylo na urovni snimane cary, ne?
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by DaV_003
ohledne umisteni radaru v mape, to beru, ale to o te predikci jsem nepobral:)
Polohu, smer, rychlost zna. O blizicim se radaru vi. Predpokladam, ze ma nastavenu vzdalenost, pri ktere reaguje na konkretni objekty. O radaru da korektne vedet predem, ale neni schopen dat vedet "min predem"? Je to drobnost, mne to nijak zvlast netrapi, jen mi to prijde divne:)
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by Gene-Hawkins
Všiml jsem si na dvou místech, že to úsekovku nehlásí vůbec dopředu, ale až po projetí kamerama najednou jsem v ní.
D8 na Prahu při vjezdu do toho tunelu za Ústím
Jižní spojka na Prahu 5 za křižovatkou s Průmyslovou.
Čím to je a dá se s tím něco dělat?
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by ma5jkl
MaXyM_FTN wrote:Proste v praxi, mnohokrat se mi stalo ze nez waze dokecal do mu lezi na srdci tak uz jsem najizdel do nebezpecneho useku. Takove hlaseni nema zadnou prinosnou hodnotu. Stacilo by to natahnout na nejake 750m. Nebo poskytnout konfiguraci.
Uz roky ziadame aby sa hlasenie zobrazovalo s predstihom na zaklade rychlosti a nie podla pevne nastavenych metrov. Toto nie je ziadna novinka a urcite nie si prvy s tymto napadom, a ani posledny. Su indicie ze sa niecom takom pracuje ale to je skor vo faze jedna pani povedala.

Aku konfiguraciu chces poskytnut?

Ak mas na mysli subor preferences kde su vsetky tieto nastavenia tak nech sa paci upravuj, mas ho vo svojom telefone v roote (ak mas rootnuty android). Ak si iOS (alebo nerootnuty android), zial zostava ti zit s tym co mas prednastavene.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Waze HQ ma filozofiu co najmenej moznosti konfiguracie. Tj ako ti to nastavia tak to budes (alebo nebudes) pouzivat. Z ich pohladu to aj chapem, ze nemusia riesit pri problemoch take velke mnozstvo prepinacov a ich kombinacii.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MajkiiTelini
Ahoj, máme odpozorováno, že posun začátku a konce existujícího úsekového měření tak, aby se správně promítl do aplikace, běžnými editorskými nástroji nemusí vždy zafungovat. Lepší může být úsekový radar v mapě smazat, uložit a pak znovu vytvořit. Takže nejlepší bude, když napíšeš, v kterých místech se to děje. Pak se na to můžeme podívat a místo případně upravit.

Úsekový radar v češtině umí hlásit TTS hlas.

Upozornění na nebezpečí je standardně 500m dopředu, při dálniční rychlosti to vychází na 14 sekund. Nemyslím si, že je to málo.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message


Post by MajkiiTelini
Někdy v posledních dnech ho sundali. Zrušil jsem ho v mapě.
V pondělí večer by se měla doprava směr Praha přesunout na opravenou polovinu, pak upravím i rychlosti.
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 853
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message