Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[L4] Stará Turá - RO Dubník

Post by AjkoST
Zdravim,

v Starej Turej v rekreacnej oblasti Dubnik I. doslo v uplynulej dobe k zmene dopravneho znacenia - cela RO je v zone 30kmh. Ani povodne cesty neboli v mape nastavene uplne spravne (MPR). K comu som mal opravnenia, to som upravil. Na zbytok potrebujem unlock. Cestu pri parkovisku trba rozdelit, pretoze na parkovisko je povoleny vjazd, ale do lesa a do pesej zony uz nie. Vid. screeny.

https://www.waze.com/sk/editor?env=row& ... 151&zoom=4

Dakujem

Edit: Názov ulice v celej RO je Dubník
rodubnikst.jpg
(204.18 KiB) Downloaded 278 times
rodubnikstzony.jpg
(138.25 KiB) Downloaded 263 times
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:12169368

1

Send a message

Post by AjkoST
Dik,

rozdelil som cestu na parkovisku na 2 segmenty akurat nemozem zakazat odbocenie "do lesa". Je potrebne este dalsie odomknutie? Alebo ta mozem poprosit a zakazes ho? Ked dokoncim zbytok, ozvem sa.

Dakujem

EDIT: Moja chyba, omylom stlacene "A" :oops:
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Tak snad hotovo.

Presunul som zle zaznacene cesty, pridal som nove cesty, opravil som MPR v celej RO, pomenoval som ulice v celej RO, zakazal som odbocenie, kde su zakazove znacky, z pesej zony som spravil sukromnu cestu s MPR 20kmh. Malo by to byt vsetko, co som chcel.

Ak posudis, ze je to v poriadku, mozes zablokovat.

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Ha, to je vyborna otazka, dakujem za nu. Vsetky subjekty, ktore v tejto oblasti podnikaju a vsetky objekty majuce popisne cislo vzdy vsade uvadzali ako adresu Dubnik xyz, Stara Tura. Z coho som uz historicky nadobudol dojem, ze ide o nazov ulice. Cas sposobil zaryte presvedcenie, cize som pri editacii nad tym ani neuvazoval. Za co sa ospravedlnujem. S najvacsou pravdepodobnostou nepojde o nazov ulice, ale iba miestnej casti, co sa najviac podoba situacii, kedy napriklad mala obec nema nazvy ulic, ale adresa konkretnych budov sa oznacuje nazvom obce a popisnym cislom. V tomto pripade by som nazov ulice zmenil na "Ziadne". Akurat sa strati informacia o tom, ze sa jedna o miestnu cast, ktora bohuzial nie je oznacena dopravnymi znackami, tak ju asi nebude mozne pridat.

Situaciu skonzultujem s lokalnym geodetom a ozvem sa.

Este raz dik
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Podla informacneho systemu registru adries slovenskej republiky je to skutocne tak, ze nejde o nazov ulice. Na odpoved geodeta stale cakam, ale podla vsetkeho sa jeho odpoved nebude odlisovat. RO Dubnik skutocne nema podla ISRA prideleny nazov ulice. Opravil som to uz aj na mape.

Otazka: Mozem sa riadit podla ISRA?

Este raz dakujem za tento podnet, mrzi ma toto unahlene rozhodnutie.

Na obrazku ide o nehnutelnost s popisnym cislom v tejto oblasti, kontroloval som ich viac, vsetky maju pole Ulica nevyplnene.
rodubnikst_isra.png
(68.7 KiB) Downloaded 235 times
Zdroj: https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agen ... er-adries/
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
ZBGIS som pozeral tiez, ale ISRA mi prisla relevantnejsia, kedze v ZBGISe sa prilis casto nachadzaju nepresnosti. Udaje ale boli totozne, t.j. ulica nevyplnena.
rodubnikst_zbgis.jpg
(178.05 KiB) Downloaded 241 times
Az pri oprave som si vsimol, ze niektore offroad cesty nemaju nastavene mesto. Som este celkom naivny, ze ked jeden segment v oblasti ma spravne nastavenu adresu, budu ju mat nastavenu aj pripojene segmenty. Na toto si tiez budem davat pozor. Ono je to asi v tomto pripade nepodstatne pre navigaciu, ale nech uz je to poriadne. Kedze som si zmenou ulice na "Ziadne" v celej oblasti vycerpal limit 30 zmien adresy za den :lol: tak to doplnim neskor (pripadne niekto iny).
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Dakujem vam za trpezlivost a za dotazy, opat som o nieco mudrejsi, budem si davat nabuduce vacsi pozor.

Ak by ste narazili na nejake nezrovnalosti, urcite dajte vediet. V opacnom pripade je mozne zamknut.

Dik
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
toto je sice "zo zakona" povolene odbocenie, ale je velmi nemotorne. Takmer sa neda prejst bez toho, aby si vysiel z cesty, presiel do protismeru alebo nemusel cuvat. Prave preto je tam ten okruh, ktorym sa to da velmi elegantne prejst. Na octavii, ked tadial par krat prejdes, dokazes si najst stopu, kedy sice prejdes do (neprehladneho) protismeru, ale nevyjdes z cesty a nemusis cuvat. na xsara picasso to nedas, ta sa otaca jak v3s. finalne rozhodnutie neham na teba.
tam je na oboch miestach dopravna znacka B1 zakaz vjazdu vsetkych vozidiel
tam je dopravna znacka B1 zakaz vjazdu vsetkych vozidiel
skubko wrote: Tiez cervena sipka
tento usek Dubnik -> Kostolne nikdy nesluzil na presun autom. Leda tak na bicykli/peso. Dokonca tam na jednom useku vybudovali cyklochodnik. Je tam kratky usek, ktory je velmi zarasteny krikmi s velmi zlym terenom. Na hulvata krizom cez pole, po cyklochodniku a prerazanim krikov sa to da prejst, ale nie som si isty, ci to stoji za zelenu sipku. Rozdelil som tu cestu podla katastra na segmenty a zakazal som vjazd iba do toho (podla mna) neprejazdneho useku. Vysledny verdikt neham na teba.
skubko wrote: A este mam vseobecnu otazku ku vsetkym Off-road cestam, ktore si tu zakreslil. Naozaj sa jedna o off-road? Pre info - to su take cesty, kde potrebujes nejake vacsie auticko - jeep, 4x4 apod, aby si tadial presiel. Skratka narocnejsi teren. Ak sa vsak jedna iba o nespevnene cesty, ktore su ale zjazdne aj beznym autom, tak ich treba zmenit za typ "Street" (ulica) s priznakom "Unpaved" (nespevnena).
offroad cesty, ktore som zakresloval ja, nie su ani strkove, ani kameniste. Je to offroad, v lete a v suchu zjazdne niecim s vyssim podvozkom (ako by si jazdil po luke, na favorite to das, aj ked ta bude natriasat a samozrejme pomaly), cez zimu/pocas dazda nebezpecne bez 4x4 (hrozi zosun do potoka, zapadnutie).

dva segmenty som teraz (s prizmurenymi ocami) nastavil ako nespevnenu ulicu, ale zbytok by som nehal tak. Je tam este usek, ktory je sice z panelov, ale su v dezolatnom stave, niektore su prevalene, je tam prudke stupanie - za dazda/snehu problem.
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by EfendiM9
Len zo zvedavosti - odkial mas info, ze nazov ulice v celej RO je "Dubník"?
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Register adries je zrejme "finálna inštancia", ktorá by mala potvrdiť/vyvrátiť existenciu nejakej konkrétnej adresy ... je to služba verejne prístupná, takže nevidím dôvod prečo by si ju nemohol použiť.
Je to však veľmi nemotorný nástroj ...
Osobne radšej pre rýchlu kontrolu používam ZBGIS ... ale tam sú nezrovnalosti, takže sa to snažím stále všetko overovať. Pre názov ulice je ideálne VZN danej obce.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester