Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[L4] Stará Turá - Názvy ulíc a číslovanie domov

Post by AjkoST
Zdravim,

rad by som ocisloval domy v obci Stara Tura. Je tu ocislovanych zatial iba 5 segmentov, tak som sa rozhodol, ze budem pokracovat. Na zaciatok dve kratke ulice (Mierova 3 vchody, Lipova 4 vchody) a ked to bude v poriadku, skusim dalsie - poslem dalsi link.

Ulice Mierova a Lipova

Otazka1: Ak narazim na ulicu, ktoru ni je mozne ocislovat podla wazeopedie (maju rozhadzane cislovanie) "Čísla domov je možné zadávať párne na jednu stranu ulice a nepárne na druhú v narastajúcom rade. Zadávať číla mimo tohto poradia môžu iba editori úrovne L3 a viac." Mam taketo ulice vynechat ako L1?

Otazka2: Stale plati "Čísla domov nesmú obsahovať žiadne iné znaky, okrem čísiel." Neviem ako moc je tato informacia aktualna, mam pocit ze som na fore uz videl niekoho radit, ze je mozne pouzit napr. 1A, 1B a pod.

Toto je chybne pomenovana ulica, spravne je Nám. Dr. A. Schweitzera

EDIT:

Toto je momentalne nepomenovana ulica, v skutocnosti to je Dibrovova

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:12169368

1

Send a message

Post by AjkoST
Dakujem, Ulice Lipova a Mierova su hotove. Prosim o kontrolu :!: (cislujem prvykrat) a pripadne pripomienky. Ak je to v poriadku, je mozne uzamknut a poprosil by som odomknut ulicu Uhrova, ta je relativne kratka, rovna a nema rozhadzane cislovanie.
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message
Last edited by AjkoST on Wed Sep 11, 2019 9:46 am, edited 1 time in total.

Post by AjkoST
Uhrova je hotova, mozes zamknut. Cislo 6 je vynechane umyselne, nejde o chybu, aj ked na satelite dom je. Pravdepodobne povodny dom s orientacnym cislom 6 bol zburany a tento novy (ktory tam uz minimalne 10 rokov stoji) zatial nebol skolaudovany, nedostal preto cislo orientacne (overoval som, preco tento dom nie je ocislovany).

Dalsiu mozem skusit Němcovej a Hviezdoslavova

Mimochodom toto nie je Štúrova, ale je to Hviezdoslavova, poprosim odomknut tiez.

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Nemcovej a Hviezdoslavova hotovo. Mozes uzamknut.

Poprosim odomknut Štúrova, Sasinkova, Slnečná, Sadová

Toto je este stale Štúrova, pokračuje až na koniec.

Toto patri k ulici Slnečná a NIE Sadová

EDIT: A este toto je jednosmerka z B->A. Poprosim bud odomknut alebo radsej rovno opravit.

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
EfendiM9 wrote:Myslím, že toto je naozaj Štúrova.
Nedáva zmysel, aby to bola Hviezdoslavova.
Len ten dom s číslom 741/77 priradili Hviezdoslavovej.
Je to tam tak na hrane a leží v línii domov na Hviezdoslavovej... to zakreslenie segmentov v mape skresľuje a dá sa to upraviť.
Zhodil som to na L3 zatiaľ, aby si to mohol upravovať.
Na takyto problem sem tam narazim a neviem uplne, ako ho riesit. Ci dat na realitu (aj ked aj ta niekedy klame - zastarale znacenie a pod.) a ked nestaci, tak na intuiciu a zdravy rozum, alebo na fakty-zdroje. Vsetky upravy robim v dobrej viere a snazim sa si informacie overovat. Ale niekedy som si nie uplne isty, ako sa zachovat.

Neviem, ci mozem pri editovani pouzivat argument "ja si myslim" alebo "takto to nedava zmysel", aj ked oficialny zdroj tvrdi nieco ine. Viem, ze cielom je hlavne pouzitelnost, aj s obcasnym "ohybanim" reality. Hlavne teda pri navigacnych pokynoch. No v tomto pripade som vsadil na overenie cez oficialny zdroj ministerstva vnutra (Register adries - geograficka reprezentacia ulic). Znacka zaciatku ulice hviezdoslavova bola niekde tu, smerom na sever. Preco to (Hviezdoslavovu ulicu) slovenski geodeti zaznacili aj do tej zakruty netusim. Teda netusil som, uz to viem.

Bol som na urade, v kancelarii primatora, na majetkovom, na matrike a na stavebnom (prehadzovali si ma z kanclu do kanclu :lol: ). Kazdy mi povedal nieco ine a vzdy tomu predchadzalo "mam pocit", "myslim si" alebo "mohlo by to byt". A ze udajne neexistuje oficialna mapa mesta, kde by toto bolo podrobne zaznacene. Tak som sa obratil na miesta znaleho geodeta a ten mi to vysvetlil. Ulica Sturova bola vybudovana ako prva a na nu sa napajali ulice Nemcovej, Uhrova, Hviezdoslavova... Skutocne vedie od Mytnej az na koniec, bez prerusenia (zmeny nazvu na Hviezdoslavova), kde sa napaja na offroad cestu. Problem mohol udajne vzniknut nepresnym zanesenim napojenia Hviezdoslavovej na Sturovu v bode, ako je to na ZBGISe a naslednym ocislovanim domu "v zakrute" (ktoremu bolo priradene cislo orientacne ako posledne z ulice), a bola mu pridelena adresa spravne - ulica Hviezdoslavova a potom to do mapy niekto na zaklade toho nepresneho napojenia zaznacil aj s ulicou. V skutocnosti sa Hviezdoslavova na Sturovu napaja az tu resp. to napojenie je velmi siroke a malo by sa spravne brat na pravej strane.

Idem tieto poznatky zaniest do mapy. Dakujem za trpezlivost.
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Štúrova, Sasinkova, Slnečná, Sadová mozete zamknut, ale poprosim o kontrolu, ci som spravne doriesil tu Hviezdoslavovu (tvar krizovatky, umiestnenie). Slnecna a Sadova su v obytnej zone, tak som tam rovno znizil MPR na 20 (je tam aj Lucna, tu zmenim hned po odomknuti).

Poprosim odomknut Lúčna, D. Úradníčka, Jiráskova, Dibrovova, Husitská cesta, 8. Apríla

Toto je jednosmerka z B->A

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Mozete zamknut Lúčna, D. Úradníčka, Jiráskova, Dibrovova, Husitská cesta

Toto je este 8. Apríla, chybaju mi tam 3 cisla (fabrika a čov), tak by som to poprosil odomknut.

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Dakujem, 8. Aprila mozes zamknut.

Poprosim odomknut Podjavorinskej, Športová, Hlubockého, Kozmonautov a Komenského
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Mozete zamknut Podjavorinskej, Športová, Hlubockého, Kozmonautov, Komenského aj Holubyho

Poprosim odomknut Mýtna, Družstevná a Nám. Dr. A. Schweitzera. Pri tom namesti Dr. A. Schweitzera mam trosku obavy, pretoze zhruba tu je vratnica so zavorou a za nou je priemyselny areal, v ktorom maju vsetky firmy adresu Nám. Dr. A. Schweitzera. Je tam sukromna cesta, pretoze je tam obmedzena moznost vstupu a nema nastavenu ulicu. Nebudem vediet spravne ocislovat budovy, ktore sa tam nachadzaju. Je to problem ak ich vynecham?

EDIT: toto je ulica SNP a toto je Hurbanova a toto je este Mýtna

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
kedze namestie Dr. A. S. nie je odomknute, mam to chapat tak, ze sa nemam pustat do uprav na zaklade toho, co som pisal? dik
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message