Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Různá hlasitost

Post by ValecCZ
Ahoj. Potřebuji poradit. Waze používám už dlouho, ale posledních cca 14 dní mi "blbne" hlasitost. Jako hlas mám nastavenou "Elišku" (názvy ulic). A ta poslední dobou hlásí nějak divně... Pokud má jednoduché hlášení, jako třeba "odbočte do leva", je hlasitost nízká, ale když hlásí něco složitějšího, třeba "odbočte na silnici číslo blabla" už to říká nahlas... Zkoušel jsem i jiné jazyky, které říkají ulice a tam se zdá vše ok. Poradíte mi, kde co může být špatně? Diky
ValecCZ
Posts: 3
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:17070084

1

Send a message

Post by EfendiM9
Podľa toho čo píšeš máš rôznu hlasitosť pre hlášky s TTS a bez TTS.
Znie to celé ako problém s aplikáciou hodný hlásenia na HQ.
Akú máš verziu waze apky a aký operačný systém?

V posledných dňoch som mal tiež problém s rôznou hlasitosťou pokynov, ale zatiaľ som si to nespojil s TTS.
Skúsim to sledovať ...
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by ma5jkl
hlasia to takmer vsetci, nie je problem len u teba. musime pockat na fix
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by Mirda55
Dělá mi to také, na iPhonu, dvě úrovně hlasitosti hlášek. :(
Mirda55
Area Manager
Area Manager
Posts: 445
Has thanked: 112 times
Been thanked: 187 times
Send a message
https://s.waze.tools/c5s.png https://s.waze.tools/s1000.png images/ranks/BetaTester_Badge.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
LC & AM /CM Czechia, iPhone XR, iOS 17.4, HUAWEI P smart, Android 9.1.0.235, Toyota Verso, Beta Client & WME

Post by pvo11
Waze má vlastní TTS cache, která se maže zadáním cc@tts do vyhledání cíle cesty, ale pokud jsi zkoušel odinstalovat Waze, tak se obávám, že ani vymazáni cache nepomůže.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by ValecCZ
Včera se mi Waze aktualizoval na 4.65.0.2, ale žádná změna. Právě jsem čekal na nějakou aktualizaci, jestli se to náhodou neopraví. OS je Android 10.
Zkoušel jsem vymazat data i odinstalovat Waze, nic nepomohlo.

Zkoušel jsem i vymazat data z Google TTS, to předpokládám, že se používá pro "Elišku". Ale stále stejné...
ValecCZ
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by ValecCZ
To jsem taky zkusil... Jediný, co jsem ještě nezkoušel, tak je továrko telefonu. A to se mi moc teda nechce...
Dneska jsem jel chvilku s anglickým hlasem a tam se zdá být vše OK. Ještě budu chvilku laborovat.
Je mi divný, že se to stalo mezi aktualizacemi. Začalo to cca týden, dva po aktualizaci. Asi...

Edit:
Tak to dělají všechny hlasy. Akorát anglická "Jane" má celkem pronikavý hlas a snížení hlasitosti tam není tolik poznat.
ValecCZ
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message