Post Reply

Kam kraca Waze???!!!

Post by Sanicko
To, ze bola pred par minutami uvolnena verzia 3.5 je pre mna maly sok... Sok, hlavne s ohladom na to, ze len vcera podvecer vysla najnovsia beta, ktora ma vskutku dost a nepeknych bugov... vid. Android beta 3.4.99.130 Feedback thread tema na fore..., sucasnosti uz LOCKNUTA!!!

Este som neupgradoval, no je viac nez iste, ze 3.5 nemoze byt nic ine len tento nedorobok, so zmenenym About info...

Vysvetlenie hladam pri pohlade do kalendara.... koniec mesiaca!!! To vyzera na dost "okruhly" datum, aby sa nieco z nejakeho dovodu malo a muselo udiat...

Zhrniem:
- niekolko mesacna hra na macku a mys ohladom Gas Prices
- dnesne fatalne zlyhavanie tejto funkcionality den po uvolneni pre SVK
- stale zufalo negarantovane datumy updatov map
- zmeny vo formate a interpretacii dat, ktore nakoniec "zachranuju" editori (soft turns, recon...)
- zmeny (neavizovane a nedokumentovane) v algoritmoch pre generovanie navigacnych hlaseni (dnes som uz presvedceny, ze k tej zmene doslo)
- nabalovanie socialno-networkovej funkcionality, ktoru nikto u navigacie neocakava (a v tejto komunite ani nechce)
- prehlasenie nedorobku za novu verziu

Co to vsetko znamena?
Kam Waze smeruje?
Stoji este o nasu spolupracu, alebo nas uz ma hlboko v pazi?
............
............
Mam zacat oprasovat Sygic?


PS: Som tu nieco okolo pol roka..., v porovnani s mnohymi z vas - benjaminek... Aj tak je mi smutno, ked vidim ako sa mrha potencialom a mam sucasne zlost, ked vidim ze sa ten potencial zneuziva a to este na ciele, ktore nie su (zatial) uplne jasne....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times

POSTER_ID:6670802

1

Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Erin0147
poslednych par dni radsej nic needitujem /ked tak iba naozaj velke haluze ktore skontrolujem po update/recovery co robia. Inak je to zbytocna robota ...
o blbnuti routingu nehovoriac, ani nepastujem po akych haluznych bocnych ulickach slepych dokaze system skuast navigovat :evil: :roll:
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by foxitrot
Sanicko wrote:PS: Som tu nieco okolo pol roka..., v porovnani s mnohymi z vas - benjaminek... Aj tak je mi smutno, ked vidim ako sa mrha potencialom a mam sucasne zlost, ked vidim ze sa ten potencial zneuziva a to este na ciele, ktore nie su (zatial) uplne jasne....
Ja som taketo utrapy prezival vlani na jesen. O nieco neskor som rezignoval - podla mna to takto vo Waze bude navzdy, az do ich zaniku (ktory kludne moze nastat o 1-8? rokov). Takze snazim sa zit Waze dnes a uz sa s tym moc netrapim.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by Glipko
No tiez sa docela casto zamyslam, ci by nebolo jednoduchsie miesto bojovania s veternymi mlynmi napisat waze funkcionalitu nad OSM.
Glipko
Area Manager
Area Manager
Posts: 347
Has thanked: 9 times
Been thanked: 49 times
Send a message
Glip @ Opel Corsa D 1.2 LPG (2014), Ford Focus II 1.6 (2007), Xiaomi Hongmi (android 4.2.2, MIUI V5), Waze 3.8.1.0

Post by guri211
Sanicko wrote:Co to vsetko znamena?
Kam Waze smeruje?
Stoji este o nasu spolupracu, alebo nas uz ma hlboko v pazi?
Vacsina z nas si kladie tieto otazky. Mozes sa ich opytat o 2 tyzdne na stredoeuropskom meetupe :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Guri, prosím Ťa rázne im vysvetli, že nie sme ovce. Toto je brutálna arogancia. Jeden roll back priznajú a druhý (prebiehajúci) nie :oops:
Tiez s tym nie som spokojny, ale momentalne riesia nudzovy stav kedy nove tiles sposobili totalny pad systemu.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by Pernstein
Zvláštní. Segmenty jsou v propadlišti dějin, ale landmarky dělané souběžně v mapě zůstaly.

A to se stává často? Že bych si ušetřil pro příště nervy návratem ke gůglu :twisted:
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by porubcan
Co sa týka releasu novej verzie, tak aktuálny scenár je bežný. Každopádne je, podľa môjho názoru, nova verzia lepšia ako 3.2.2.2. Predovsetkym co sa týka stability. Očakávať sa dá ďalší minor update v blízkej budúcnosti.

Čo sa týka bugov GS, som toho názoru, že je lepšie funkcionalitu nasadiť a následne doladit. Inak by sme sa asi nedočkali.

if it looks strange, it's my phone's fault
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by Sanicko
porubcan wrote: Čo sa týka bugov GS, som toho názoru, že je lepšie funkcionalitu nasadiť a následne doladit. Inak by sme sa asi nedočkali.
To rozhodne - preto mi od zaciatku nie je jasne to natahovanie sa o percenta... teda jasne mi to je, len by bolo lepsie to priznat ;-)
Na druhej strane funkcionalita uz bezi v niektorych krajinach aj stvrt roka a situaciu, ked sa jeden den funkcia spusti a druhy den nie je mozne dohladat ani editovat CS, ktore nemaju cenu... Tak to je trosku dost vazny preslap...

EDIT: stale u mna prevladaju pozitiva, ale sucasne si uvedomujem, ze je to hlavne preto, lebo som "IT hracicka" typ... Bezny uzivatel vela z toho dlhodobo tolerovat jednoducho nebude...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
guri211 wrote: Vacsina z nas si kladie tieto otazky. Mozes sa ich opytat o 2 tyzdne na stredoeuropskom meetupe :)
O meetupe viem, ak sa mi len trochu podari zorganizovat si cestu (predsa len to nie je na skok a rodina si tiez ziada svoje ;) ), tak sa dovalim :)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W