Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Gánovce, Poprad Unlock request

Post by world_k1lfb0ml
Hi Editors,

I would like to be able to edit the following segment.
Intersection has changed a bit in past few months
Your help will be greatly appreciated.

Permalink: https://waze.com/editor?env=row&lat=49. ... =257474584
Reason: Reconstruction of a road
Unlock to level: 4

Thank you in advance, Matthew
world_k1lfb0ml
Posts: 2

POSTER_ID:17914891

1

Send a message

Post by EfendiM9
Hi,
is your login in WME editor matthew_moto?
Requested segment is frequently used and so any change can have high impact on wazers ... what exactly has changed there? Is it enough to unlock just 1 requested segment?
Do you speek also slovak or just english?
I'm asking because of local rules are described in slovak language only and it is hard to do some changes without knowledge of rules used for editing in Slovakia.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
OK. Skúsim tak nahlas premýšľať, aby som Ti trošku objasnil ako na to hľadím.
Jedno z pravidiel pri mape waze je jednoduchosť.
Nesnažíme sa za každú cenu maľovať čo najvernejšie skutočnosť, ale urobiť to čo najjednoduchšie, ale funkčne.
Pridanie odbočovacích pruhov značne skomplikuje mapu (čo následne zvyšuje dátovú náročnosť na servri aj v aplikácii, komplikuje routing, nastavovanie uzávierok, nastavovanie hlasových inštrukcií, nastavovanie odbočovacích pruhov), ale pridaná hodnota pri navigovaní je diskutabilná.
Nie vždy je teda pridanie odbočovacích pruhov žiadúce ... vlastne sa tomu snažíme vyhnúť, ak je to možné.
Čo teda chceš dosiahnuť pridaním odbočovacích pruhov? ;)
Viac o tom ako kresliť križovatky nájdeš: TU na Wazopedii.

Bolo by fajn, ak by sa Ti podarilo označiť začiatok plnej čiary na odbočovacom pruhu (teda posledné miesto, kde sa oficiálne môžeš zaradiť do odbočovacieho pruhu) - pre oba smery. Označíš to URkom, keď tadiaľ budeš prechádzať, tak na danom mieste otvoríš UR. Z toho sa bude dať usúdiť, či to má aspoň nejaký význam dopĺňať do mapy.
Môj názor zo skúseností a takto od stola je, že to tu nie je potrebné. Široko ďaleko iná odbočka nie je, takže nemáš problém trafiť odbočku. Namaľovanie odbočovacieho pruhu teda wazerovi v aute nijako nepomôže. Ale skúsme najprv zistiť tie body na odbočovacích pruhoch ...

A jedna základná linka pre Teba, kde môžeš nájsť veľa informácií o waze nielen na SK: http://www.wazer.sk
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by ma5jkl
Suhlasim s Efendim. Jedna sa o malu a relativne nevyznamnu krizovatku. Odbocovacie pruhy nemame aj na ovela vacsich a dolezitejsich. Najkrajsie pravidlo ci zakreslit alebo nezakreslit bypass je zapnut si GPS stopy a pozerat ci sa daju jednoznacne oddelit sipky vodicov, ktory isli po bypasse a ti ktory nim nesli ale odbocovali na opacny smer. Jednoducho musi byt medzi GPS stopami "zretelne viditelne prazdne miesto". Tato krizovatka to absolutne nesplna, aj poctom GPS stop co hovori o jej slabom vyzname.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by matthew_moto
matthew_moto jo viem aj po slovensky a toto je moje meno... menil som si ho a neviem prečo prvý príspevok hádže so starým nickom teraz som si všimol pravidlá fóra ... a k tomu úseku celá križovatka na gánovce sa prerobila je tam už pripojovací dajme tomu... a som priamo od tamadiaľ ... ono to na tej mape už aj vidno ako to vyzerá, tam povodne bola len taká odbočka prudká no
matthew_moto
Posts: 5
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by matthew_moto
chápem ďakujem :)
matthew_moto
Posts: 5
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message