Post Reply

Havlíčkův Brod Unlock request

Post by OndraMartin
Ahoj,nejedná se o hřbitov ,ale o Kostel Narození sv. Jana Křtitele. Jsou zde dva vstupy, skrz věž a z ulice kostelní od fary.

Permalink: https://waze.com/editor?env=row&lat=49. ... 2.11031115
Reason:
Unlock to level:

Thank you in advance,
OndraMartin
Posts: 82
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

POSTER_ID:17985355

1

Send a message

Post by ArgiCZ
Grepo a jak bych to podle tebe měl dotáhnout do konce? Měl jsem pouze syrová data a nemám křišťálovou kouli, abych se podíval, který hřbitov z těch tisíců je který. Ty by sis určitě poradil, věřím, že kdybys editoval sám a my ti to nekazili, to by byla mapa jako lusk!

Práci zmar a v tvém případě zvlášť!
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager
Posts: 128
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by Bew1One
A jste si OBA dva jistí že v místě není žádný historický hřbitov? Protože kolega Argi zadával do mapy podle příslušné databáze / tabulky všechny existující hřbitovy. Strávil při jejich dohledávání (všelijaké zapomenuté židovské hřbitovy v políkch např. hromadu času. Takže tam zjevně dříve hřbitov byl a/nebo jak bylo v kostelech běžné, i dnes tam někdo stále pohřben je. A touhle změnou jste jej zlikvidovali. Kostel může být klidně druhé místo.
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Grepa
Ahoj, vítám tě na Fóru ;)

Místo bylo opraveno. Jinak, jakoukoliv úpravu Místa je možné zadat rovnou a vznikne PUR = Place Update Request (žádost o aktualizaci místa), které následně někdo potvrdí, nebo ne. PUR je možné zadat, jak v editoru, tak v aplikaci. Na druhou stranu má komunikace výhodu při řešení složitějších úprava ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ano to platí pro místa = jak jsem psal vznikne PUR v editoru a běžně nějaký editor PURy do dvou dnů projde a vyřeší. Doporučení je nespojovat více úprav jednoho místa do jednoho požadavku. WME (editor mapy) neumí selektovat požadavky. Je buď možné všechny přijmou, nebo zamítnou. Nejde přijmout jen ten správný a nepřijmout ten nevhodný (odporující pravidlům). Teď jsi právě udělal dva souběžné požadavky pro jedno místo. První na tvar a druhý na Entry (vstup). Tvar jsem zamítnul = kostel má zjednodušený tvar podle půdorysu a ne podle pozemku = plotu ;) Entry jsem pak musel nastavit ručně na vstup u věže :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Ano, cesty je možné zakreslit i s nižším zámkem než je okolí, nebo cesta na kterou je nová napojena. Je dobré vyplnit všechny vlastnosti nových segmentů a pak je nutné požádat o připojení. Je dobré pročíst si aspoň trochu Školení editorů. O připojení nových segmentů je nutné požádat. Většinou pak zkušenější editor i zkontroluje zda nedošlo k nějakému opomenutí. Pokud se připojí nové segmenty brzo po zakreslení, objeví se v mapě APK hned při příští aktualizaci. Nepřipojené, nebo špatně připojené segmenty můžou být zdrojem problémů. Vlastně můžou být zdrojem problému i ty cyklostezky a nadbytečné chodníky, ty je spíše lépe nepřidávat. Asi největší problém může být, že se na zbytečné segmenty nabalí Entry cílů a ty je zapotřebí pak upravit také.

Později, až se seznámíš se základy, je možné také původní segmenty odemknout na nižší úroveň a po úpravě zase zamknout. Nové úpravy od nováčku je lepší rovnou konzultovat. Ne vše je v WME intuitivní a pochopitelné na první dobrou. Proto jsou i ty zámky. Ale z kontrolou nějakého mentora se toho dá dělat hodně ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Pokud se teď přihlásíš do VME můžeme se potkat v Chatu ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
No pokud je někde info o tom, že jde o zrušený historický hřbitov, tak by asi bylo vhodné to tak aspoň pojmenovat, nebo dát do popisku. A pokud fakt takové místa ve Waze potřebujeme, pak by asi stalo zamknout na L4 a ne nechat nastavení na L2. L4 sice není zeď a někdy si i někdo smaže sám svoje L4 a pak ho, jako čertík hledá, ale budiž. Na druhou stranu nic jsme nezlikvidovali a není problém název, kategorii vrátit zpět. A kostel zadáme jako nové místo. Také souhlasím s postřehem místního uživatele, že mít dvě místa v jednom městě označené a pojmenované stejně (navíc jedno z nich je jen nepoužívané historické místo) zmatečné. Asi někdo kdo zadá "hřbitov, Přibyslav" nechce skončit u Kostela Narození sv. J. Křtitele :(. A právem si bude ťukat na čelo. Možná v Ostravě, bych se ptal na kterém hřbitově ten pohřeb bude, ale v Přibyslavi to asi nenapadne nikoho, no možná :(. Moje hodnocení je, že současný stav je zmatečný a zralý k aktualizaci. A pokud tomu kolega Argi věnoval tolik času, asi by to mohl i dotáhnout do konce, který by neumožňoval poplést aktivní hřbitov a místo kde se historicky pohřbívalo :), jak BFU tak i místního uživatele, nebo někoho jiného :) Samozřejmě mně toto nedorozumění mrzí, ale reálně je problém s duplicitou a slabou specifikaci. Kolegovi Bew1One děkuji za upozornění a kontrolu, vlastně jsem ani netušil, že všemožné hřbitovy jsou doplněné v WME, jako projekt.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by OndraMartin
Děkuji,
o něco jsem se pokoušel ,ale házelo mi to chybu, proto jsem to nechal na někom zkušenějším. Koukám na to a klidně to ještě mohu rozšířit, navrhované změni pokud tomu dobře rozumim ty (nebo jiný editor s vyšší úrovní) zkontruluješ a případně schválíš. Díky
OndraMartin
Posts: 82
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Send a message

Post by OndraMartin
Aha, v tutoriálu jsem četl, že tvar mám dávat podle hranic plotu. Pokud si myslím, že by místo zasloužilo více změn, tak to rozkrokovat do více požadavků, tak aby bylo možné vybrat jen ty úpravy, které jsou dle pravidel ? Zároveň jsem asi dobře nepochopil to vytváření cest (pokud mám nižší úroveň), mám vytvořit cestu, která není nikam napojená a pak to poslat dál ať to dodělá vyšší úroveň ? V okolí Přibyslavi není zakresleno moc těchto menších cest, vím o nich že jsou i autem v pohodě sjízdné a vedou k rybníkům, chatám, místním přírodním zajímavostem a tak, zároveň je zde i cyklostezka, která není zaznačená. Koukal jsem na to, jak je to řešeno ve Žďáře nad Sázavou, tam je to zakresleno jako cesta pro pěší. Mám to řešit takto i tady ? Omlouvám se pokud ti tady v okolí přidělávám práci, ale myslím si , že je tu spousta míst nezanesena do mapy (průmyslové areály, farmy, další obchody, pamětihodnosti atd.) Klidně mi dej tipy na co bych se tady měl zaměřit. Dost dobře to tady znám a vím co kde je, avšak nechci ti tady v tom dělat bordel. :)
OndraMartin
Posts: 82
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Send a message