Post Reply

[L2] Děčín, Fügnerova

Post by Jodro19
Prosím o napojení parkoviště u budovy ČVUT z ulice Fügnerova

https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... 0.10051826
Jodro19
Posts: 11
Has thanked: 4 times

POSTER_ID:17985003

1

Send a message

Post by Grepa
Ahoj, vítám tě na Fóru ;) V místě bylo i UR (hlášení chyby = není náhodou tvoje?)

Podle Street View jde o veřejně nepřístupnou odstavnou plochu. Jako taková nepatří mezi parkoviště. Proto jsem [P] na této ploše zrušil. Nový segment, podle pravidel Private jsem, ale přidal. A je nutné, aby byla tato odstavná plocha v aplikaci nějak vyhledatelná?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Rozumím. Systém parkovišť [P] je ve Waze ČR zatím provozován tak, že zadáváme jen ty veřejně přístupné. Uzavřené parkoviště organizací můžou v mapě být a často mají i své segmenty (cesty) jen je většinou nezadáváme jako [P]. Pokud něco takového v mapě existuje jedná se nejspíše o chybu, nebo o nutnou výjimku. Systémově [P] funguje tak, že v APK zadám cíl a pak si můžu (lépe musím) zadat nejbližší [P] a Waze mi je nabídne včetně vzdálenosti v okolí 15min chůze. Proto musí být správně [P] ve Waze použitelné pro všechny běžné uživatele. Větší počet neveřejných [P] by také mohl odsunout veřejná na konec seznamu. Do výjimek neveřejných [P] spadají organizace s velkým počtem návštěv běžných uživatelů (např. nemocnice). I tam se parkoviště personálu nezadávají a neoznačuje. Zadávají se jen ty pro veřejnost označené, jako [P] xxxx, případně [P] $ xxxx .

U ostatních organizací se na místo běžného dojezdu umísťuje Entry (Vjezd) samotného místa s předpokladem, že je pak jednoduché najít vstup do budovy. Pokud je místo dojezdu daleko od vstupu, je možné obecné místo (např. ČVUT Děčín [P] návštěvy), které bude vyhledatelné, ale nebude zadané v kategorii parkoviště. Někdy to sice někdo zadá, jako parkoviště, ale to je nevhodné z víše popsaných důvodů. Z které strany je vůbec běžný vstup do budovy (pošta, kurýr, návštěva), od severu z Myslbekovy?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Jodro19
Ahoj, díky za přivítání. Ano, to UR je také moje. Jak je vidět, jsem tu nový, tak se omlouvám za report více kanály. Než jsem zjistil, jak to funguje, snažil jsem se to opravit sám. Jezdím sem do práce a Waze je zmatený, že tam nemám silnici.
A teď k věci. U budovy jsou dvě parkoviště, to větší napravo, na které vede cesta, je uzavřené pro veřejnost závoru a vjezd je možný pouze s průkazem ČVUT (majitel objektu). Ten dvůr (menší parkoviště vlevo), je také uzavřený (bránou), ale bránu obsluhuje recepční a pouští sem i návštěvy a invalidy.
Takže podle té logiky, co jsi uvedl, by to mělo být přesně obráceně. Spíš nemělo být uvedené to parkoviště vpravo (to je private) a naopak ten dvůr je přístupný veřejnosti (byť jen za určitých podmínek a přes interkom na vrátného). Pokud k nám někdo jede, směřujeme ho právě na toto menší parkoviště, bylo by tedy fajn, kdyby to na mapě bylo.

Díky za úpravu a pomoc.
Jodro19
Posts: 11
Has thanked: 4 times
Send a message