Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vlado_s
MagicOfLA wrote:
vlado_s wrote: Dávam návrh na zmenu rámp v okolí kruháku na Primary Street (nejedná sa tu o mimoúrovňové kríženie) a podjazd možno na rampy. Rampy by zostali použité iba na skutočných rampách.
Ja osobne si myslím, že sa rampy používajú až príliš; i na miestach, kam imho vôbec nepatria. Ale to je na osobitnú dlhšiu debatu...
Mali by sme sa dohodnúť ako riešiť úrovňové prepojenia komplikovaných križovatiek. Napríklad tu používame rampy, tu street a tu aj tu typy prepojovacích segmentov podľa nadväzujúcich.

Mne sa najviac pozdáva posledné riešenie, pretože sa dodržujú všeobecné pravidlá + doteraz nikto neriešil, že sa tam čiary zlievajú. Fialová navigačná čiara vždy kopíruje podkladové segmenty a vinikajúco zobrazuje prejazd križovatkou.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:Podla mna tych 8 segmentov okolo kruhaca by malo byt Primary, ostatne su asi opravnene ako rampy.
Ktorých presne, lebo rampy by sa nemali križovať? Ja to vidím maximalisticky :lol:
foxitrot wrote:Tu podla mna nie je dodrzane jedno dolezite pravidlo - ze napr. prepojenie Major-Major by nemalo byt prerusene cestou nizsej triedy (a toboz nie Street) - velmi velka penalta. To su tie krizove prepojky hore na Prievozskej. Najazdy a vyjazdy pozdlz Bajkalskej podla mna su rampy. Ako presne oznacit tie krizove prepojky - individualne? Bud Major+Minor (tlste), alebo rampy (ovela tensie, kategoria ciest nie je degradovana).
Uvedomujem si to už dlhšie, aj to že som bol proti rampám. Asi som to bral príliš osobne, veď som tam hlášky túnoval 3 nekonečné mesiace. Tu to vidím na major, tu na primary a tu by to mohli byť tiež rampy. Zmena typov segmentov by nemusela poškodiť hlášky.

Edit: Nik nerozporoval, tam som tú druhú križovatku pretypoval.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
To nie je možné, druhá križovatka je bez zmien. Máte niekto tiež pocit, že chýbajú zmeny (z noci 14.3.)? Ďalší restore?
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Mám do toho započítať aj waze? :lol:
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Upravil som textáciu vo Wiki... ešte by to chcelo upraviť obrázky
a zmeniť prvý post ;)

Diaľnice a rýchlostné komunikácie mimo miest (D1, D2, R1, ...) - major highway
Cesty I. a II. triedy mimo miest + D1/R1 v meste - minor highway
Cesty III. triedy + cesty I./II. vo veľkých mestách - primary street

Ak výjazd má číselné označenie:
exit {číslo výjazdu} » {označenie prvých cieľov na výjazdovej smerovej tabuli}
napr.: exit 66 » Hlohovec, Jaslovské Bohunice

Ak výjazd nemá číselné označenie:
exit » {označenie prvých cieľov na výjazdovej smerovej tabuli}
napr.: exit » Piešťany, Horná Streda

Ak výjazd je prejazdom na inú diaľnicu/rýchlostnú cestu (z D1 na D2):
exit {označenie diaľnice na ktorú sa odbočuje} » {označenie prvých cieľov na smerovej tabuli}
napr.: exit D2 » Brno (CZ), Malacky

Túto možnosť by sme mali zvážiť čo s ňou po rekategorizácii:
-mimo mesta Primary street označujeme všetky cesty, pokiaľ to nie je vyslovene zlá a rozbitá cesta, alebo lesná/poľná cesta, atď.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
v dobrom stave je podstatne lepšia kvalita ako nie je vyslovene zlá a rozbitá cesta ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message