Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Problem s jazykom

Post by Dehumanizer
Ahoj,
po zmene telefonu mam mensi problem s jazykom. Ako jazyk telefonu mam anglictinu, vo waze mam jazyk slovensky (Adka) a pre voice typing mam input language tiez slovencinu. Cela navigacia aj oznamy su v slovencine, okrem oznameni o usekovom merani rychlosti, tie su v cestine a neviem zistit preco. Pamatam si ze ked som pred 4 rokmi nastavoval waze na novom telefone tak mi to robilo to iste, akurat to usekove meranie nebolo v cestine ale v anglictine. Vsetko ostatne tiez v pohode po slovensky. Myslel som ze to proste nieje prelozene, ale po case sa to zmenilo samo od seba na slovencinu (resp. mozno to bolo niecim co som zmenil ale niesom si vedomy cim to bolo).
Nevie niekto preco toto jedno oznamenie pouziva iny jazyk a odkial to berie jazyk ktorym to hovori tuto jednu notifikaciu?
A s tym suvisi asi aj to ze ked dam voice typing resp. google assistenta (v aute cez android auto) a nieco mu poviem tak to povie nieco v zmysle "hír ár d srrrč rizalts for" (proste po cesky precitana anglictina :-) a to co som nadiktoval precita spravne ale tiez v cestine, cize cisla napriklad po cesky cita.
 
Dehumanizer
Posts: 5

POSTER_ID:18031574

1

Send a message

Post by Bew1One
Ahoj, ale ano sedí - bylo to dříve než byly český a slovenský TTS hlas. V tu dobu po hlásilo Waze v CZ i SK prostředí radary anglicky, protože to byl jediný dostupný TTS hlas v oblasti.
 
Bew1One
Posts: 2101
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Dehumanizer
Dik za info, ja skusim nastavit tu Gertrudu a ked pojdem domov tak uvidim v akom jazyku to bude hlasit tie radary.
Akurat teda na starom telefone mi to vsetko hlasilo po slovensky, aj v Cechach (vacsinou som v Cechach, obcas na Slovensku), takze neviem preco s novou instalaciou a tym istym nastavenim sa to sprava inac.

 
Dehumanizer
Posts: 5
Send a message
Last edited by Dehumanizer on Tue Jan 11, 2022 12:58 pm, edited 1 time in total.

Post by Dehumanizer
A plus teda, ako som pisal, kedysi davno mi to tie usekove radary v cesku hlasilo po anglicky, comu uz vobec nerozumiem ked pises ze moze byt ze to hlasi v jazyku krajiny v ktorej si... To nesedi vobec s nicim.
Dehumanizer
Posts: 5
Send a message

Post by Dehumanizer
Tak s Gertrudou je ten usekovy radar v slovencine a je to presne ten hlas ktorym mi to hlasilo v slovencine predtym, to nebola ta Adka aj ked som ju mal nastavenu. Takze predpokladam ze teraz ked dam naspat Adku tak to uz bude hlasit v slovencine Gertrudinym hlasom :-)

Inac teda ten TTS hlas je za mna asi pouzitelny fakt maximalne vo vlastnej krajine, lebo to vselijako komoli tie nazvy inac. A to este cestina/slovencina je celkom v pohode ale aj tak mi to citalo napriklad "Do paňeňek" miesto Do panenek a vrchol bola ulica "V lipách" ktoru to precitalo "Pět lipách" :D
 
 
Dehumanizer
Posts: 5
Send a message

Post by Dehumanizer
Ok tak je to tak, ked som prepol naspat na Adku tak uz mi aj tie radary hlasi v slovencine, Gertrudinym hlasom.
Dehumanizer
Posts: 5
Send a message

Post by ma5jkl
Ahoj,

Adka je hlas ktoreho hlasenia su prednahrate. Su nahrate aj oznamenia o vstupe do usekoveho merania, avsak z nejakeho mne neznameho dovodu waze tieto hlasky ignorovalo a kedysi tam bolo iba otrasne pipnutie.

Teraz k tomu preco ti to hlasi po cesky. Som si takmer isty ze tie hlasenia pocujes po cesky len na uzemi ceska. Waze hlas na pozadi funguje dost zlozito... Standardne ak ma krajina TTS hlas tak sa ti nastavi tento hlas. Ak mas napriklad nastaveny slovensky TTS hlas, ale v krajine do ktorej prichadzas slovensky TTS nie je povoleny (ano musi byt konkretny hlas povoleny pre kazdu krajinu zvlast) tak sa ti nastavi TTS hlas danej krajiny. Ak mas nastaveny ale prednahraty hlas (u nas je to Adka) tak ta funguje vo vsetkych krajinach (lebo je stiahnuta u teba v telefone) AVSAK a toto je podla mna tvoj pripad, ak najde nejaku hlasku ktoru nema stiahnutu/nahratu (Adka to ma nahrate ale proste to Waze ignoruje, to plati aj pre ostatne prednahrate hlasy) tak pouzije na takuto hlasku TTS hlas danej krajiny.

Zmiatol som ta? Sorry. Aktualne pre teba najlepsie riesenie bude pouzivat Gertrudu, aj ked chapem ze ta je dost ukecana na niekoho pomery. Alebo (ale to nemam overene) skusit nastavit Gertrudu, chvilku pojazdit aby si stiahla veci co potrebuje a potom prepnut na Adku. Mozno to aj na uzemi ceska pouzije Gertrudin hlas na hlasenie usekoviek.
 
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»