בקשות לתיקונים במפה, פתיחת נעילה, בעיות בחיפוש יעד באפליקציה

Post Reply
Forum rules
ברוכים הבאים.
פורום זה מיועד לדיווח על בעיות וחוסרים במפת ווייז, לבקשות פתיחת נעילה, לדיווח על מסלולים שגויים או לא מובנים, וכן לדיווח על בעיות בחיפוש יעד באפליקציה.

בפתיחת נושא חדש נא להקפיד להכניס מייד בתחילת הנושא את שם היישוב בסוגריים מרובעים ולאחר מכן תאור קצר של הנושא.
דוגמה לבקשת עדכון/בעיה: [ירושלים] חוסר רחוב
דוגמה לבקשת הורדת נעילה (לאפשר עדכון עצמי): [חיפה] L3>L1 הורדת נעילה לצורך חיבור רחוב
בתוך גוף ההודעה נא להכניס קישור לעורך המפה למקטע/ים (או כל אלמנט אחר) שעליו אתם כותבים.
העתקת הקישור היא ע"י בחירת האלמנט עם העכבר ואז לחיצה על ALT+P (ALT שמאלי). ההדבקה של הקישור בהודעה היא בעזרת CTRL+V.
קישור כזה נקרא פרמלינק וניתן לקרוא הסבר מפורט איך לייצר אותו, כולל הפניה לסרטון.
בצרוף תמונה להודעה יש להביא את הסמן לשורה בה רוצים שהתמונה תופיע ואז ללחוץ על "הכנס בשורה" ליד שם הקובץ שהועלה.

נא לקרוא כאן הסברים חשובים נוספים על הפורום ועל הכתיבה בו.

[ירושלים - גשר הגבעה הצרפתית] הצעה להגדרת פניה כקשה

Post by r0den
היי
הרבה זמן שאני רוצה להציע הצעה זו אך תמיד נמנעתי מכך, אבל היום החלטתי שזה חובה!

כבר כשנה וחצי שבגשר הגבעה הצרפתית יש השתלבות יחסית מסוכנת, אני מציע בצומת B בסגמנט זה להפוך את החץ לפניה קשה, למרות שהמצב שם זמני, נראה שבשנה וחצי הקרובות הוא לא ישתנה.
רק היום כשעברתי שם ספרתי 3 תאונות פוטנציונליות, ובטוח שיש עוד הרבה שאף אחד לא שומע עליהם (כי הן ״רק״ כמעט קרו).

להלן כתבה מלפני שנה שמתארת את המצב המדויק שם (הוכחה נוספת לכך שיכול להיות שבאמת הגדרה שכזו נחוצה שם).
אין נתיב השתלבות, רכבים שנמצאים על הגשר ״טסים״, אין שדה ראיה כלל.

שייך לאזור של @danielweishut

r0den
Country Manager
Country Manager
Has thanked: 496 times
Been thanked: 621 times

POSTER_ID:17895712

1

Send a message

Post by danielweishut
בפועל לא ממש מדובר בפניה אלא בהשתלבות לתוך כביש מהיר כאשר הנהיגה כמעט ישר. יחד עם זאת, ההשתלבות אכן מפחידה מאד כי מכוניות משמאל רבות ונוסעות מהר. אם יסייע להגדיר פניה זו כפניה קשה, אין לי התנגדות.
danielweishut
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 267 times
Been thanked: 138 times
Send a message
מנהל אזור צפון מזרח לירושלים :P

Post by danielweishut
התייעצתי בעניין ואני בכל זאת לא אשנה את הפניה לפניה קשה. הסיבה: מדובר בכניסה ראשית לתוך הכביש המהיר ואין כניסה אחרת קרובה. הדרך החליפית הכי קרובה זו דרך ענתות, שעוברת ממש ליד מחנה פליטים ואחר כך דרך פסגת זאב העמוסה, דבר שאינו פתרון. גם דרך שועפאט, שעובר בשכונות ערביות עמוסות גם לא חלופה מוצלחת.
danielweishut
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by danielweishut
בהמשך להתכתבות, אני מעוניין להכניס הודעה קולית "המשך ישר לאלוף עוזי נרקיס והיזהר מהתנועה המגיעה משמאל".
לצורך זה, אני מבקש להוריד נעילה ממקטע זה ולהשאיר אותה L4, כמו יתר הכביש.
https://waze.com/editor?env=il&lat=31.8 ... nts=773677

danielweishut
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by danielweishut
תודה רבה, שיניתי בהתאם להנחיותיך.

danielweishut
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by danielweishut
שלום לכולם,
אכן מדובר בפניה מסוכנת; עניין שעלה כבר בעבר. אני משאיר את ההחלטה אם לעשות שינוי בהנחיות בידי בכירים יותר. ראו בהתכתבות בשרשור זה למה זה מוגדר כעת כפי שזה מוגדר.
danielweishut
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by r0den
מבחינת המערכת זו פניה ללא הנחיה אז לא אמורה להיות בעיה וזה אכן אמור לסייע ולתת קנס להשתלבות הזאת ולתעדף מסלולים אחרים

r0den
Country Manager
Country Manager
Send a message

Post by r0den
ממליץ להוסיף הערה קצרה בתצוגה שלא תסיח דעת, לטובת אלו שמבטלים את ההנחיות הקוליות. לדעתי רצוי בשדה כיוון (פונט קטן יותר שלא בולט), ההנחיה לא נחתכת.
לדוגמא: ⚠️ השתלבות מסוכנת, או כל הנחיה אחרת

r0den
Country Manager
Country Manager
Send a message

Post by yaacobyy
גם לדעתי לא מתאים במקרה הזה להפוך לפנייה קשה משום שאין אלטרנטיבות שהפרש הזמן יהיה מספר דקות קטן  מהקנס (אם ההפרש הוא גדול אז לא יהיה מסלול אחר).
אני מציע במקום זה להכניס (זמנית) הנחייה קולית להשתלבות עם אזהרה מתאימה.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 743 times
Been thanked: 2178 times
Send a message