Post Reply

[L4] Východná D1 - úprava odpočívadiel a ČS

Post by Ato190f1
Ahojte,

Nakoľko som si aj počas jazdy, ale aj na jednotlivých odpočívadlách na východnej D1 od Liptovského Mikuláša až po Bidovce, kde momentálne D1 na východnom Slovensku končí všimol nejednotnosť označení, nejasnosti adries, nejednoznačnosť, chýbajúce parkoviská atď. Preto by som uvítal, aby sa vytvoril nejaký jednotný postup, podľa ktorého by sa postupne upravili všetky odpočívadlá a ČS na všetkých úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku, aby sme to mali prehľadné a jednotné.

Môj návrh je, aby odpočívadlo bolo označené dvomi segmentami:

a) parkovisko s názvom daného odpočívadla (napr. Odpočívadlo Malý Šariš, a do adresy zadať D1 >> Poprad, Malý Šariš - teda názov cesty >> smer, názov odpočívadla)

b) ak sa nachádza aj ČS na odpočívadle, čo je takmer všade, tak označenie s názvom ČS (napr. Slovnaft, a do adresy zadať D1 >> Poprad, Malý Šariš - teda názov cesty >> smer, názov odpočívadla)

Myslím si, že by to bolo prehľadné a aj lepšia orientácie pre vodičov. Skúste sa k tomu vyjadriť, myslím, že by to nebolo na škodu zaviesť toto pravidlo, aby boli tieto odpočívadlá a ČS označované rovnakým spôsobom a aby boli zamknuté na L3 alebo až L4 úroveň (aj parkoviská aj ČS na jednotlivých odpočívadlách).



Ale prejdem späť na úsek, ktorý poznám a navrhujem spraviť nasledovné úpravy:
1.  Janovík (D1 Prešov - Košice)

smerom do Prešova ČS: 
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 564.256288

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Prešov, Janovík, Prešov
Kategória: doplniť reštaurácia
Viac informácií: doplniť WiFi, toalety, platba platobnou kartou, vonkajšie sedenie, klimatizácia, zabalia na cestu, bezbariérový vstup


Upraviť parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Janovík
Adresa: D1 » Prešov, Janovík, Prešov
Popis: Odpočívadlo Janovík
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 31-60, prízemné


smerom do Košíc: 
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 564.134512

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Košice, Janovík, Prešov
Kategória: doplniť reštaurácia
Viac informácií: doplniť WiFi, toalety, platba platobnou kartou, vonkajšie sedenie, klimatizácia, zabalia na cestu, bezbariérový vstup


Upraviť parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Janovík
Adresa: D1 » Košice, Janovík, Prešov
Popis: Odpočívadlo Janovík
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 31-60, prízemné


2.  Malý Šariš (D1 Prešov)

smerom do Prešova ČS: 
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 148.131573

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Prešov, Malý Šariš, Prešov
Viac informácií: doplniť bezbariérový vstup
Popis: prepísať do Slovenčiny prípadne vymazať

Upraviť parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Malý Šariš
Adresa: D1 » Prešov, Malý Šariš, Prešov
Popis: Odpočívadlo Malý Šariš
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 61-100, prízemné


smerom do Popradu: 
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 684.107305

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Poprad, Malý Šariš, Prešov
Popis: prepísať do Slovenčiny prípadne vymazať

Upraviť parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Malý Šariš
Adresa: D1 » Poprad, Malý Šariš, Prešov
Popis: Odpočívadlo Malý Šariš
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 61-100, prízemné


2. Batizovce (D1 Batizovce)

smer Liptovský Mikuláš:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 554.712432

Názov: Motorest Sosna
Adresa: D1 » Žilina, Batizovce

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Batizovce
Adresa: D1 » Žilina, Batizovce
Popis: Odpočívadlo Batizovce
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné


smer Poprad:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 55.3091333

Názov: Motorest Bôrik
Adresa: D1 » Poprad, Batizovce


Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Batizovce
Adresa: D1 » Poprad, Batizovce
Popis: Odpočívadlo Batizovce
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné


3. Štrba (D1)

smer Liptovský Mikuláš:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 0123.69253

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Žilina, Štrba
Viac informácií: doplniť WiFi, zabalia na cestu

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Štrba
Adresa: D1 » Žilina, Štrba
Popis: Odpočívadlo Štrba
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 61-100, prízemné


smer Poprad:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 659.264811

Názov: Shell
Adresa: D1 » Poprad, Štrba
Viac informácií: doplniť WiFi

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Štrba
Adresa: D1 » Poprad, Štrba
Popis: Odpočívadlo Štrba
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 61-100, prízemné


4. Hybe (D1)

smer Liptovský Mikuláš:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 794.129804

Názov: OMV
Adresa: D1 » Žilina, Hybe, Liptovský Mikuláš
Viac informácií: doplniť WiFi, vonkajšie sedenie, bezbariérový prístup

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Hybe
Adresa: D1 » Žilina, Hybe, Liptovský Mikuláš
Popis: Odpočívadlo Hybe
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné


smer Poprad:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 2794.67550

Názov: OMV
Adresa: D1 » Poprad, Hybe, Liptovský Mikuláš
Viac informácií: doplniť WiFi

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Odpočívadlo Hybe
Adresa: D1 » Poprad, Hybe, Liptovský Mikuláš
Popis: Odpočívadlo Hybe
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné


5. [P] Čemice (D1 - Liptovská Mara)

smer Poprad:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... =149560147

Pridať chýbajúce parkovisko:
Názov: [P] Čemice
Adresa: D1 » Poprad,
Popis: Parkovisko Čemice smer Poprad
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné



6. Dechtáre (D1 - Liptovská Mara)

smer Ružomberok:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 45.5046238

Názov: [P] Odpočívadlo Dechtáre
Adresa: D1 » Žilina, Dechtáre, Ružomberok
Popis: Odpočívadlo Dechtáre
​​​​Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 31-60, prízemné

a na salaši Dechtáre vymazať fotku Liptovskej Mary (nemá tam čo robiť) a ponechať fotku salaša... (49.09245, 19.51369)


smer Poprad:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 45.5046237

Názov: [P] Odpočívadlo Dechtáre
Adresa: D1 » Poprad, Dechtáre, Ružomberok
Popis: Odpočívadlo Dechtáre
Viac informácií: verejné, cena zadarmo, parkovanie pre ZŤP, počet miest : 11-30, prízemné


7. Ivachnová (D1, Ružomberok)

smer Liptovský Mikuláš:
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... 821.208915

Názov: Slovnaft
Adresa: D1 » Liptovský Mikuláš, Ivachnová, Ružomberok
Kategória: doplniť reštaurácia




Ďakujem veľmi pekne za spoluprácu a súčinnosť.  ;)
 
 
 
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17932998

1

Send a message

Post by Ato190f1
Ahojte,

vďaka za vaše postrehy. Nakoľko som ja L1 editor, ja žiaľ takéto úpravy nedokážem spraviť hoc by ste mi aj odomkli nejaké odpočívadlo budovu či cestu... momentálne stále nevie L1 nič editovať. Samozrejme mám nejakú predstavu ako to nejako zjednotiť a nastaviť pravidlá, ktorými by sme sa riadili pri daných odpočívadlách a ČS na diaľniciach a rýchlostných cestách na Slovensku. Mám zmapovaný iba východné Slovensko a časť stredného Slovenska po Ružomberok, takže ešte som neskúmal ako vyzerajú odpočívadlá v BA a okolí a pod.

Mňa ako editora a zároveň aktívneho používateľa navigácie Waze trápia tieto veci:

a) nedokážem okamžite identifikovať, či ide vo vyhľadávaní o odpočívadlo, ČS, prípadne obec... (príklad: Malý Šariš... v prvom rade je to obec, potom odpočívadlo, a aj názov samotnej ČS ak neberiem do úvahy že či je tam OMV, Slovnaft a pod.)

b) nejasné označenie landmarku parkoviska na odpočívadlách (niekde úplne chýbajú...) takže ani odpočívadlo nenájdete vôbec.

c) rôzne rozmery landmarkov ČS ako spomínal @Vlado_s (raz to pokrýva celé odpočívadlo, inde iba budovu ČS, inde aj budovu a aj stojany...) Vizuálne to nie je dobré.

d) neúplnosť a nepresnosť kategórie: Viac informácií - sekcia služby: pre ČS (častokrát sú tam neaktuálne informácie...) prípadne niektoré info tam chýbajú... to by bolo vhodné tiež do budúcna zlepšiť.


Čo sa týka toho čo spomínal @porubcan tak navrhujem toto:
 
 1. čo sa týka vstupnej a výstupnej rampy a jej pomenovania: 
        a) vstupná rampa: názov Odpočívadlo (názov) >> smer, okres; uvediem príklad: Odpočívadlo Malý Šariš >> Poprad, žiadne mesto, Prešov

        b) výstupná rampa: názov cesta >> smer, okres; uvediem príklad: D1 >> Poprad, žiadne mesto, Prešov

 
2. Názov landmarku parkoviska a jeho plocha

- tu by som navrhoval otestovať na jednom parkovisku symbol 🅿️ ako to bude vyzerať v aplikácii pri vyhľadávaní a či to neovplyvní výsledok vyhľadávania, nakoľko obrázkový symbol v názve asi nie je zatiaľ nikde použitý.

- ako názov by som doporučil nasledovné: symbol P, Odpočívadlo (názov odpočívadla) >> smer; (nakoľko bývajú v oboch smeroch, tak pre jednoduchšiu orientáciu.)
napr. 🅿️ Odpočívadlo Malý Šariš >> Poprad

- adresa by bola iba okres v ktorom sa nachádza dané odpočívadlo

- jeho plocha by pokrývala plochu odpočívadla vrátane ČS, takže v tomto sa zhodujem s @vlado_s


3. Názov a vlastnosti ČS na odpočívadle

- názov ČS bude výlučne iba názov danej ČS - Slovnaft, OMV, Shell a i.

- adresa ? Je to trošku oriešok (možno na predebatovanie špecifických miest), nakoľko to na 98% nebude mať ulicu a ani bežnú adresu (ak hovorím zle tak ma opravte), ale ak sa bavíme o odpočívadlách mimo BA, tak navrhujem do adresy písať nasledovné: názov cesty >> smer, názov odpočívadla, okres

napr. D1 >> Poprad, Malý Šariš, Prešov


4. Názov  reštaurácie

- v prípade ak na odpočívadle sa nachádza samostatná budova, kde sídli reštaurácia, navrhujem len zadať názov daného zariadenia, doplniť viac informácií, a do popisu napísať: názov cesty >> smer, názov odpočívadla

- adresu zariadenia by som v tomto prípade asi neriešil... jediné čo by som určite spravil je priradiť správny okres.


5. Názov nabíjacej stanice a iných možných POIs

- adresa iba príslušný okres

- možno do popisu uviesť názov odpočívadla
(viac mi nenapadá, to by sme podľa reálnej situácie doplnili iné pravidlá alebo podmienky)


Budem vďačný za akúkoľvek pripomienku či zlepšujúce nápady... určite som nemyslel na všetko ale postupne sa nám to snáď podarí zjednotiť. Ono určite aj pri úpravách prídeme na to, že na niečo sme nemuseli myslieť a časom prídeme na to, že niečo ešte musíme do ,,pravidiel,, zahrnúť.

Ak by som mal možnosť, aj by som ukázal napr. na odpočívadle Malý Šariš, pri Prešove na D1, ako by to mohlo vyzerať v praxi... prípadne to môže niekto spraviť za mňa potom, ak bude na tom zhoda.



Vďaka za vašu ochotu.  A teším sa na Vaše nápady prípadne návrhy na zlepšenie. ;) 
 
 
 
 
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Ato190f1
vlado_s wrote: Wed Jan 25, 2023 8:44 pm @Ato190f1 daj permalink kde chceš spraviť úkážku a zhodníme potrebné segmenty na L1.



 
Ja by som aj rád editoval, len som L1 editor a zatiaľ akékoľvek úpravy hoc aj v editovateľnej oblasti nefungujú pre editorov úrovne L1. Ak sa mýlim, že už je to vporiadku tak ma opravte... možno sa mýlim  :)
 

Rád by som upravil odpočívadlo Malý Šariš na D1 pri Prešove... obe strany.
https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... ,166582906
 
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Ato190f1
Ahoj,

za mňa to zatiaľ vyzerá OK, nechajme to ako testovacie odpočívadlo, a počkáme, kým sa zmeny premietnu do mapy, ako to bude/nebude fungovať a ako nám zareaguje vyhľadávanie parkovísk v aplikácii, nakoľko sme tam pridali symboly.

Tie hlasové pokyny na vstupe sú nastavené ok, to som zatiaľ ani vyššie neriešil... ale aj tomu sa budeme potom venovať určite. ;) Ak by ste mali niekto iný nejaké návrhy či postrehy, určite píšte.
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Ato190f1
Ja by som neriešil, či je to parkovisko pre TIR/BUS alebo osobné autá, skôr by som sa zameral na to, aby ak je na odpočívadle parkovisko aby tam bolo pridané. Vodičovi je jasné, že na drvivej väčšine odpočívadiel sú parkovacie miesta aj aj. Skôr ide o princíp, že ak idem po diaľnici a dám si do vyhľadávania parkovisko, aby mi vyhodilo prvé parkovisko na najbližšom odpočívadle... skôr by som sa zameral na to. Zvyšok vyzerá byť OK.
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by EfendiM9
Ja som teda namiesto rozpisovania sa rovno upravil Odpočívadlo Malý Šariš - Juh. :-)
Prečítal som si návrhy a upravil podľa seba ... trošku som to viac porozdeľoval a snažil sa to upraviť tak, aby to bolo prívetivejšie k motoristom neovládajúcim SK jazyk.
Teraz to skúsim spísať a počkám na odozvu:

1. Rampy: - boli IMO pomenované OK a to by som nechal tak.
       - upravil som navigačné pokyny pri vjazde na odpočívadlo s cieľom doplniť do inštrukcie aj meno pre ten ktorý smer (TIR parkovisko, ČS, osobné parkovisko). Tam sa s tým určite bude treba ešte pohrať kvôli Gerte a zobrazeniu, ale ako úvodný experiment s ukážkou toho aká bola idea je to snáď OK

2. Landmark ČS:
        rozmery : - veľkosť som upravil tak nejak podľa toho akú oblasť zaberá. Reálne ide len o zobrazenie mena, keďže bude schovaný po landmarkom odpočívadla. Nedávam to menšie, keďže to je vec, ktorú by som mal rád zobrazenú. Druhá možnosť je, že sa vykašleme na zobrazovanie mena ČS a zmení sa to na POI.
        meno: - upravil som na jednoduché pomenovanie "Slovnaft" s Alt. menom podľa názvu ako to má na stránke Slovnaft (Slovnaft Malý Šariš - Juh) a pridal som aj Alt. meno podľa odpočívadla (Slovnaft Malý Šariš (P)).
        popis: - snažil som sa tam narvať info, ktoré by bolo pochopiteľné širšej verejnosti bez znalosti slovenského jazyka - teda hlavne, čo sa tu dá načerpať (E10, B7, Adblue, LPG, EVO 100 Plus). nie sú dobré komerčné označenia lebo to veľakrát veľa nepovie, ale zas ako nemiešať a pochopiteľne zobraziť 95-ku a 98+ ? - na diskusiu
        adresa: - do mena ulice som dal "Odpočívadlo Malý Šariš » Prešov", nechal som bez obce. Rozhodoval som sa, či tam dávať aj pomenovanie diaľnice, ale neprišlo mi to nutné a zdá sa mi, že je aj tak zrejmé o čo ide.
        info: - opravil som linku na Google Maps (to je dôležité)
                 - doplnil som web stránku a info, ktoré som našiel
         navigačný pin: - nastavený na segment pre príjazd na ČS

3. Landmark parkoviská: - rozdelil som parkoviská na parkovisko pre BUS/TIR a pre osobné autá. Osobné som spojil aj parking za budovou ČS s parkingom na boku odpočívadla, keďže sú blízko seba
        meno: - zaexperimentoval som a dal piktogramy do názvu (uvidíme ako sa to bude správať) "🅿️ 🚗 Odpočívadlo Malý Šariš » Prešov" + som pridal alt. mená podľa ČS a landmarku odpočívadla; mená parkovísk sa nezobrazujú na mape, takže ide len o to, čo sa objaví vo vyhľadávaní.
        navigačný pin: - nastavil som na možné vjazdy

4. Landmark odpočívadla: - urobil som extra landmark odpočívadla, lebo názov parkoviska sa nezobrazuje a odpočívadlo považujem za širší pojem ako len parkovisko, takže ten landmark by mal obsahovať všetko a zvyšok (ČS, parking, restaurant, nabíjačka) je v rámci neho. V podstate bude teda vidieť len tento landmark.
        rozmery: - natiahol som podľa nejakej takej vizuálnej hranice
        meno: - dal som "Odpočívadlo Malý Šariš » Prešov"  - znova som uvažoval, či tam dávať D1 a viem si predstaviť, že niekde to môže byť potrebné.... je to na diskusiu. Pridal som alt. name podľa toho ako to má pomenované NDS ("Malý Šariš (P)") a podľa ČS.
         info: - dal som web na NDS a pár služieb ako WC, parking, ...
            - je otázkou, čo všetko dať do infa k landmarku ... v podstate by tam malo byť info k tomu, čo sa na odpočívadle dá nájsť (ČS, Parking, Restaurant, playground, ...) a podať to nejako zrozumiteľne.
 
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Teraz som si nie istý o ktorom landmarku parkoviska hovoríš lebo práve na parkoviská som použil typ Parking lot kvôli vyhľadávaniu podľa kategórie.

Na CS som nenašiel unicode, tak som to teraz upravil. Vďaka. (unicode na WC nemáš? :) - tam je to ale medzinárodné aj bez toho, takže to až tak nevadí)
Nepáči sa mi to pri popise landmarku odpočívadla. Tam je príliš veľa emotikonov a sú slabo oddelené, takže napríklad z toho nie je zrejmé, že ide o parkovisko pre TIR/BUS a parkovisko pre osobné autá ... samozrejme sa to dá jednoducho upraviť zjednodušením, keď tam ostane len jeden emotikon parkoviska bez rozlišovania.
Stratí sa tým ale info o tom, že je tam parking aj pre TIR (čo zas možno zbytočne riešim lebo neviem, či TIR bude používať Waze).

TTS ... to je taký môj chabý pokus, keď som sa snažil aj TTS spraviť tak, aby bolo medzinárodne pochopiteľné.
V aktuálnom stave to nie je dobré, ale išlo mi o náčrt myšlienky.
Napríklad pre čerpačku - teraz je tam "» čerpacia stanica Slovnaft". V iných jazykoch je to zle. To asi radšej len Slovnaft alebo bez TTS - len smer.
TTS pre parkovisko tiež nie je dobre. Chcel som ale rozlíšiť parkovisko pre TIR/BUS a pre osobné autá. TIR ale stále len vyspelluje a neviem, či je to medzinárodne pochopiteľné ... neviem ale ako zrozumiteľne to napísať. Podobne s parkoviskom pre osobné autá.

Nie je problém to urobiť dobre pre Gertu, ale práve diaľničné odpočívadla by bolo dobré mať pre všetky TTS jazyky.
Neviem, či je to možné ... teoreticky áno, ak by Pišta upravil preklad v každom TTS jazyku, čo ale v reále nie je jednoduché.
To je možno aj niečo na zamyslenie pre HQ, že isté TTS stringy by bolo dobré mať ustálené a automaticky to prekladať.
 
 
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
velmi pekna iniciativa a suhlasim, ze by sme to mali mat zjednotene.

diskusiu by som teda skusil smerovat k tomu ako jednotlive prvky pomenovavat
1. nazov landmarku parkoviska
2. nazov vstupnej a vystupnej rampy (segmentov)
3. polozka nazov ulice pri jednotlivych POIs - landmark parkoviska, benzinky, nabijacky, restauracie a pod.

za mna by som do adresy (nazvu ulice) k udaju o smere uvadzal len jeden ciel (to nie je navigacna hlaska, ktora sa zobrazuje pri instrukcii, takze ide len o rozlisenie ak su dva objekty na opacnych stranach dialnice).
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by vlado_s
Mohol by to niekto zjednotiť. Cez sviatky som na tej diaľnici naprával tvar diaľnice, napojenia od odpočívadla ale samotné odpočívadla som neriešil.
Ak pozerám na veľkosti landmarkov, tak dávam návrh zmenšiť landmark CŠ nakoľko zbytočne zaberá 1/2 odpočívadla, aj menší by bol v mape zobrazený ako plocha.
Landmark parkoviska by som navrhol zväčšiť na celé odpočívadlo, veď ľudia nerozlišujú kde zastaviť/parkovať (mimo stojanu pri CŠ).
Do primárneho mena odpočívadla by som použil symbol 🅿️, do ALT name [P].
Do adries oboch landmarkov by som dal že sú mimo obce, okres by mal byť vybratý správny.
Tie informácie vo viac by mali byť uvedené v oboch landmarkoch, niekto si bude vyberať zastavenie podlľa ČS a niekto podľa P.
Kľudne na ukážku uprav 1-2 odpočívadla na oboch stranách nech viacerí uvidíme možný výsledok.
 
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
@Ato190f1 daj permalink kde chceš spraviť úkážku a zhodníme potrebné segmenty na L1.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message