Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by orbitc
dkircali wrote:
Alkank wrote:Gönderdiğiniz link e baktim ve hata en başinda rampin doğru kullanılmamasindan kaynaklaniyor olabilir. Eğer waze wiki ye bakıcak olursaniz ramp lerin kullanilabilmesi için EN AZ bir Freeway yada Major Highway yada Minor Highway e bağlaniyor olmasi gerekmektedir. 2 tane primary road arasinda rampa çizilmemedir diye belirtiyor wiki page de.

Ayrica ramplerdeki çıkışları uzun tutmamim sebebi dediğiniz gibi sağ da kal komutu vermesi. Çünkü normal şartlarda Istanbuldaki rampa çıkışlarının çoğunun geometresi düzgün ayarlanmamiş ani şekilde otobana bağlanıyor bu yüzden surucu geç aldiği komut karşısında trafik de kargaşa yaratcak bir hareketle karşılaşabilir yani aniden çıkışdan çıkmasi gerekiyor olabilir. Mesela en sol şeritte giderken boyle bir çıkın komutu aldiğinizi düşünün. Bununla karşılaşmamak için rampalari biraz fazla uzatarak kullanılması gerektiğine inanmaktayim. Yurtdışında ki otoban çıkışlarina ve girişlerine bakarsaniz ana yollara girişler ve çıkışlar uzun ve geniş şeritlerle sağlaniyor.
Görmüş olduğunuz çizimi "ramp" den streete taşısam da aldığım hatanın sabit kalacağı kanısındayım, olay yol türü ile alakalı değil bence, benzer bir hatayı şu kısımda aldım:
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ,186011578

Bence tamamiyle yol geometrisinden kaynaklı. Ama bu rampa olayını söylediğiniz iyi oldu, teşekkürler, hemen düzeltiyorum.

Bu arada bahsetmiş olduğum "solda kal" , "sola dön" durumu şurada anlatılmış:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Junction_Style_Guide

Ayrıca Waze çıkışlardan 1km evvel çıkışı alacağınızı belirttiğine göre bence çıkışları abartı bir şekilde geriden çizmenin anlamı yok. Aynı şekilde yukarıdaki sayfada örnekler mevcut.
Anladim. Geometri ile ilgili konusuna katiliyorum. Birde buradaki yolu ne kadar basit yaparsak, alacagimiz komutlar okadar daha iyi olur. Genelde Amerika'da yollari pek ayirmak istemezler. Genelde diyorum cunku bazi durumlar ayrilmasini gerektirir.
Burayi tekrar cizip, gereksiz olan yollari kaldirmak mumkun mu? Sunu unutmayalim ki Uydu pek dogru degil ve asagi yukari 5-10 metre pek fark etmez. Bazan yollar birbirine paralel olursa burda oldugu gibi, Waze arabanin hangi yolda olugunu tam olarak algilayamaz. Burdaki yolda, bana gore ayni sey oluyor ve Waze, sizin hangi yolda oldugunuzu tam bilemiyor ve sorun oradan kaynaklanmis olabilir.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 946 times
Been thanked: 4916 times
Send a message
Regional Coordinator for Northeast & New England
•Tier1 •USA Coordinator •Global Champ & Mentor
•iOS & WME ßeta Tester •Beacon, CCP & Wiki Master
•Master Raiders •Localization •Content Raider

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Evet katiliyorum. Birde unutmayin, her tum yollar ayni level ise ramp olmasina gereken yok.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Bu adrese bir bakin:
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... TFTFTTTFTT

Buranin iki yollu cizilmesine gerek yok. Yol aralarinda yeterince bosluk olmadigi icin, GPS ve navigasyonda sorunlar cikabilir.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Türkiye haritası yenileniyor ve Harita yenileme durduruldu.
Önümüzdeki şu günlerde Türkiye'de yeni bir harita gömmek için çalışıyoruz.
Harita gömme sürecinde herhangi bir arıza önlemek için, harita editörler işlemi bitene kadar Türkiye'de harita düzenlemek mümkün olmayacaktır.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Arkadaşlar sizin yardımınıza ihtiyacım var:
Waze hergün iyileşiyor. Sizden ricam: Lütfen bana bir örnek vermeniz.

Waze'i açık tutarak en az bir iki kilometre kullanın, ve sonra o kullandığınız alanın permalink'ini PM ile gönderin.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Türkiye için yeni temel haritası dağıtıldı. Yeni harita, harita editörlerinin -yani sizin- yaptığı yol ve harita düzenleri ile Haziran ayında birleştirilmiştir. Haberiniz olsun...
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!