Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Rastik67
Mohol by som pomôcť doplniť čísla domov v BA-Záhorská Bystrica, ulica Strmý vŕšok, spĺňa všetky požiadavky: je celkovo dlhá, rozvetvená, čísla idú v podstate bez akejkoľvek logiky a orientácia v nej bez čísiel domov je fakticky nemožná. Všetky segmenty sú zamknuté pre editora úrovne [L4] a ja som biedne [L1] :( Ako sa to dá urobiť? Odomkne mi to niekto? Díky za info.
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,247898110
Rastik67
Posts: 5
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Rastik67
Díky, pozriem sa na to a dám vedieť. Ešte si to tu pochodím aj so psom, lebo je to fakt divočina.
Rastik67
Posts: 5
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Rastik67
Ahoj,
nahodil som teda v BA - Záhorská Bystrica asi polovicu čísiel domov, všetky ktoré mi išli. Všimol som si, že asi polovica segmentov ulice Strmý vŕšok ostala naďalej uzamknutá na úrovni [L4]. Prosím ťa pozri to a ak sa bude dať odomkneš mi aj tie?

Okrem toho som tam našiel jednu odbočku, ktorá nebola vytvorená, tak som ju vytvoril, tu je link https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =268246453
Pozri ju prosím ťa, čo som vedel som nastavil, ale neviem ako sa nastavuje jej názov, je to tiež Strmý vŕšok. Okrem toho treba na segmentoch na ktoré sa pripojila nastaviť odbočenia, všetky sú povolené, mne to nejde je to zamknté [L4]. Díky
Rastik67
Posts: 5
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Rastik67
Super, išlo to nakoniec bez problémov, je to takmer hotové. Našiel som už len tieto dva posledné segmenty pri ceste Pri Vápenickom potoku zamknuté na [L4]. Keď budeš môcť môžeš mi ich odomknúť a dorobím aj to.
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,100828520
Rastik67
Posts: 5
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Rastik67
Ahoj, tak BA - Záhorská Bystrica, Strmý vŕšok je očíslovaná. Môžeš to zase zamknúť.
Rastik67
Posts: 5
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Sanicko
Doplnim Eda: Spominane
ed0147a wrote: Kosice - tr. SNP
Kosice - Juzna tr.
su stvroprudovky, cisla na tychto uliciach su zvacsa dostupne cez vnutrosidliskove komunikacie (zvacsa inak pomenovane ulice)... Myslim ze takychto pripadov je vo vacsich mestach pozehnane...

PS: Ma Waze v tomto smere (vyhladavanie v klientovi podla aktualne zeditovanych cisiel) nejaky plan? Casovy harmonogram? Lebo ako vidno na novej Bete, prioritou je zda sa teraz "maznanie sa" s FB eventami a ine "komunitne ficury"... Pokial vsak realne nemame moznost otestovat, ako editovanie cisiel na takychto uliciach funguje, nema zmysel sa pustat do nejakych vacsich (a systematickych) cislovaciek....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by skubko
Ahojte,

mam dilemu ohladom pouzivania orientacnych cisel... Ano, viem, ze sa dohodlo, ze sa budu pouzivat prave tie. Pozrel som si namatkovo BA, TT, NR, vsade to pekne sedi, pouzivaju sa orientacne (cervene) cisla a ludia su aj zvyknuti sa takto navigovat. Napriklad v BA, clovek ma postovu adresu Tupolevova 1, kazdy sa naviguje na Tupolevova 1 a vsetko je v poriadku. Nikoho by ani nenapadlo pouzit supisne (cierne) cislo na postu/navigaciu (zovseobecnujem, tak poprosim nechytat za slovicka)...

AVSAK - v mojom rodnom meste - Topolcany - mam dilemu. Tu sa cisla pouzivaju presne naopak. Cisla domov poznam takmer v celom meste naspamat (kedysi som po celom meste roznasal adresovane zasielky, nie letaky), ked niekto niekomu hovori kde byva, v rozhovore by nikdy nepouzil cervene cislo, vzdy cierne. Taktiez ked mi chodi posta domov, nikdy neuvadzam cervene cislo, ale prave naopak, cierne. Doteraz som ani nevedel, ze cervene cisla su v nasom meste (v ramci ulice) jedinecne, myslel som, ze su vsade rovnake. Skratka, tu je to zauzivane uplne opacne ako inde.

Ano, jasne vidim vyhodu pouzitia cervenych cisel na navigaciu - posle vas priamo ku vchodu daneho cinziaku. Avsak, keby mne ako domacemu poviete, ze sa navigujete napr. na D. Jurkovica 1 (cervene), tak netusim kam chcete ist. Ked vsak poviete, ze idete na D.Jurkovica 2419 (cierne), tak kazdy vie o com hovorite. Tento zvyk pouzivania ciernych cisel ako navigacnych/adresnych "podporuje" vlastne aj mesto, kedze prave toto cislo maju vsetky cinziaky zvyraznene (metrovy napis na kazdom dome).

Samozrejme pri cinziakoch, ktore maju viacero vchodov je situacia rovnaka - ludia cisla vchodov na navigaciu nepouzivaju, resp. iba ako dodatok k hlavnemu cislu domu. A vacsina panelakov ma vchody aj opismenkovane, takze napriklad tu - od cesty jasne vidite vchody B a C. Cize, ak niekomu budem hovorit kam sa ma navigovat, poviem mu P.O.Hviezdoslava 2262/C. Cervene cislo by som urcite nepouzil...

Zjednodusene povedane, cervene cisla v TO ludia vo vseobecnosti nevedia a nepouzivaju, cize mi pride absurdne zadavat prave tieto do Waze pre navigovanie....

Zjavne niekomu v minulosti sa toto tiez nepozdavalo a preto napriklad na tejto ulici zadaval obe cisla cez lomitko. S takymto niecim by som si vedel predstavit existovat urcite viac ako iba s cervenymi - ak by vyhladavanie cez lomitka fungovalo :lol: . Ak jedno cislo, tak urcite pre Topolcany iba cierne... Ale vravim, viem aka je dohoda, len tu mi to vobec na pouzivanie nesedi...

Viem, ze som sa trochu rozpisal, chcel som, aby ste pochopili moju dilemu skor nez ma automaticky zrusite, ze pouzivame cervene a hotovo :roll: ... Takze co s tym? :|

Martin
skubko
Country Manager
Country Manager
Posts: 259
Has thanked: 130 times
Been thanked: 70 times
Send a message

Post by skubko
Vadi58 wrote:A ako teraz fungujú ostatné navigácie do TO?
edit:
zaujímavý galimatiáš - napr.:
- ÚPSVaR Škultétyho 1577/8, 955 01 Topoľčany
-Okresný úrad Topoľčany Nám. Ľ. Štúra 1738, 955 40 Topoľčany
- FARNOSŤ TOPOĽČANY nám. M.R.Štefánika 61, 955 01 Topoľčany
Ano, mas pravdu, galimatias... Ja som vo svojom poste apeloval hlavne na adresy obytnych domov, ale ako vidis, ani "uradne" adresy v tom nemaju jasno :)... Co sa tyka inych navigacii, ehm, doteraz som ziadne ine v TO neskusal, tak som som povedal, ze idem pozriet na nete - vyhladaval som nahodne cez Google, Here a Bing. Here vyzera, ze pracuje s orientacnymi, supisne spravne nenajde. Bing najde rovnako dobre aj orientacne a rovnako aj supisne. A Google? Cakal by som, ze tam to bude korekt, ale ten tam ma najvacsi bordel... Neukazuje spravne ani supisne, ani orientacne, takze tak :lol: ... Ale ked v Google kliknem priamo na bytovku, tak tam to ukaze spravne a je tam cez lomitko supisne/orientacne. A ked vyhladam adresu supisne/orientacne, tak ju Google ukaze spravne. Ak vsak vyhladam adresu IBA s orientacnym alebo IBA so supisnym, tak obe ukaze na mape zle. Cize aby to ukazal spravne, treba vyhladat cez lomitko supisna/orientacna... :lol:
skubko
Country Manager
Country Manager
Posts: 259
Has thanked: 130 times
Been thanked: 70 times
Send a message

Post by skubko
Ja vam rozumiem, samozrejme jednotne riesenie je lepsie a osobne som za jednotne riesenia vzdy, ale v tomto pripade sa s tym jednotnym stale neviem stotoznit.
Pista, otazka je ako si ludia v TT hovoria kde byvaju, ak je to Hlavna 29, tak opat by som povedal, ze je jedno ci to je orientacne alebo supisne, podstatne je, aby ludi navigovalo tam kam chcu ist.
Pytal som sa na tuto dilemu dvoch ludi, ktori nie su do tejto problematiky tak hlboko vtiahnuti ako my a obaja povedali, ze v takychto pripadoch treba vynimku.
A bol som prave u svokrovcov, tento krat vychodne SK a opat sa jedna o dedinu, kde ludia pouzivaju predovsetkym supisne cisla - napriek tomu, ze maju aj pomenovane ulice a pridelene orientacne.
Neviete ako vyzera ochota Waze naimplementovat cisla cez lomitka? To by bol podla mna jediny korektny sposob...
skubko
Country Manager
Country Manager
Posts: 259
Has thanked: 130 times
Been thanked: 70 times
Send a message

Post by skubko
Na Wazeopedii som tuto info nenasiel, tak sa spytam - ako riesit ak existuje aj cislo "1" a aj cislo "1/A"? Obe su od seba dost vzdialene...
skubko
Country Manager
Country Manager
Posts: 259
Has thanked: 130 times
Been thanked: 70 times
Send a message