Post Reply

Wiki

Post by vargosz
Řekl jsem si, že se pokusím udělat něco s absencí informací pro nováčky na wiki stránkách.
Zatím jsem tam přidal jednu novou stránku do CZ sekce (Editace map) s názvem Obecné rady, tipy a triky

Moc bych vás chtěl poprosit jestli byste se na to mohli kouknout a buď sem napsat nebo nejlépe rovnou tam opravit, doplnit nebo vymazat cokoli co tam chybí je špatně nebo nepřesně, nebo tam prostě nepatří... Pokud máte pocit, že je to celé špatně taky sem s tím není problém to smazat :-)

Původně jsem měl v plánu udělat stránku ještě přímo o editoru s návody kam co a jak konkrétně vyplňovat atd, ale při představě kolik toho je a jak málo toho vím si nejsem jistý jestli se k tomu dokopu :-)

PS: co se týče gramatických chyb, prosím o shovívavost nebo o opravu, po předcích jsem napůl maďar a to se bohužel na mojí češtině dnes a denně projevuje :-D
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times

POSTER_ID:7472731

1

Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
MagicOfLA wrote:Tak soft turny v zakázanom smere W zrušilo. Soft turny v povolenom samotný hard turn nezrušil. Na druhej strane soft turn tam, kde je i hard, ničomu nevadí...
Díky, koukal jsem do editoru přes prohlížeč bez WME Color Highlights a orientoval jsem se pouze podle šipek s otazníky a ty w měnilo na hard (snad) všude. A až teď vidím, že mě tam WME Color Highlights upozorňuje na soft turny dál. A to do jednosměrných ulic (ve směru kam se nedá odbočit a ani tam tudíž žádnou šipku editor nezobrazí). Ale ty by přeci vadit neměly, leda v případě, že někdo změní jednosměrku zpět na obousměrný segment...

Už se v tom úplně ztrácím... :roll: co doporučujete, mám to do té wiki překládat?
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Potřeboval bych poradit, po pár dnech jsem se vrátil k překládání stránky Waze Map Editor - volný překald do češtiny. Konkrátně jsem teď u klávesových zkratek a narazil jsem tam na jednu nesrovnalost.

U klávesové zkratky "w" je poznámka s doporučením jak se zbavovat soft turnů, ale zkoušel jsem to teď v editoru a připadá mi, že poté co přidali šipky s otazníkem pro soft turny už není potřeba dělat dvojhmat "q w", protože samotné "w" už teď mění soft turny na hard bez toho aby se musely všechny směry napřed zakázat pomocí "q". Podle té poznámky, se pomocí klávesové zkratky "w" měnily červené šipky na zelené, ale zelené se soft turnem měly i poté zůstat soft...

Sakra neumím to jednoduše a srozumitelně vysvětlit :evil: Prostě si myslím, že tohle už se neděje:

Code: Select all

Note that this key will only enable all turns that had not previously been automatically enabled by the Waze routing server, called soft allowed turns.
Nemám teď možnost to vyzkoušet v jiném prohlížeči než v opeře, takže je možné, že v chrome se to chová jinak...

tady je celá to poznámka aby to nebylo vytržené z kontextu:

Code: Select all

w - allow all connections for the selected junction which makes the turn arrows all green for that selected junction. Note that this key will only enable all turns that had not previously been automatically enabled by the Waze routing server, called soft allowed turns. The soft allowed turns have a higher penalty than turns enabled by the editor. Therefore since soft and editor allowed turns have the same color green, if it is known that all turns are enabled at a particular intersection, it is better to first force all turns to disabled with the q key and then press the w key to force them all to editor enabled.
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
tex232 wrote:celkově dobré chce to ještě trošku strukturovat aby to bylo čtivější. Nemáme prokryty, kruháky, landmarky a pumpy co mě tak napadlo. Kruhák bychom asi měli dát do kategorií silnic
Souhlasím, ale nestíhám... :-)
Pomalu jsem začal překládat stránky z anglické wiki
plus mám v plánu pokračovat tady. Případně navrhněte jiné...
Zirland wrote:Akorát k číslování domů jednu věc - nevzpomínám si, že bychom se dohodli na tom, že budeme masově přidávat do mapy čísla popisná (že to možná někdo dělá, dejme tomu; ale rozhodně to není dohodnutá věc, která by se měla napsat do návodu pro nováčky). Zvlášť ne v situaci, kdy otevřeně píšeme v návodu, že nástroj je určen pouze pro čísla orientační v uniformně vzrůstající řadě.
Díky, vyhodil jsem to...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vlado_s wrote:
vargosz wrote:Protože pokud se jedná o číslování domů, tak se dobrovolně přiznávám, že konkrétně číslování domů a U-turn jsem potichoučku obcházel záměrně :-)

Chtěl jsem tam nastínit rady pro nováčky - L1 editory - a jediná použitelná rada ohledně čísel domů, která mě pro ně napdla se do wiki nehodí. Zní totiž: "na čísla se zatím vy....." (vycházím z informací, že uložit čísla jako force může jen L3 a výš, takže pro L1 je to v našich podmínkách téměř nepoužitelné a stejně jsou tam ta čísla zatím jen pro parádu)
Myslel som číslovanie domov. Neuvedomil som si tento "problém", možno práve preto by sa to tam mohlo naškrknúť.
Přidáno... Koukněte na to prosím někdo, kdo se číslováním domů zabýváte, já v tom zrovna kovaný nejsem. Něco málo jsem tam napsal, něco zkopíroval z příspěvku GinBooka, ale nevím jestli nepíšu bludy.
Dík
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
MagicOfLA wrote:
vargosz wrote:PS: co se týče gramatických chyb, prosím o shovívavost nebo o opravu, po předcích jsem napůl maďar a to se bohužel na mojí češtině dnes a denně projevuje :-D
Prečítal som a našiel na prvý pokus len jeden preklep. Takže toho magyar embert ti neverím :D.
Inak výborná práca!
Díky, maďarsky neumím, ale to že je tatík maďar je to dobrá výmluva, kterou s oblibou používám... ;)
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
A ještě se zeptám na radu. Pořád mě ještě drží myšlenka, napsat tam něco jako zkrácený návod na ovládání WME.

Myslíte, že by byl problém volně tam přeložit informace z anglicky psaných stránek - třeba: Waze Map Editor a Map Editing Quick-start Guide Netvrdím všechno, ale použít to jako kostru včetně screenshotů atd.

Jde mi konkrétně o to aby pak autor, nebo kdokoli jiný nenadával, že kopíruju jeho práci, tak jestli bych si napřed neměl někde vyžádat svolení...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
Last edited by vargosz on Sun Apr 14, 2013 10:30 am, edited 1 time in total.
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vlado_s wrote:1*

Ak chce počuť aj nejakú pripomienku/motiváciu, tak tam ešte môžeš doplniť číslovanie ulíc.
Myslíš alternativní název ulice v případě že jedná současně o ulici "xy" a třeba silnici 3.třídy 23565?

Nebo číslování domů?

Protože pokud se jedná o číslování domů, tak se dobrovolně přiznávám, že konkrétně číslování domů a U-turn jsem potichoučku obcházel záměrně :-)

Chtěl jsem tam nastínit rady pro nováčky - L1 editory - a jediná použitelná rada ohledně čísel domů, která mě pro ně napdla se do wiki nehodí. Zní totiž: "na čísla se zatím vy....." (vycházím z informací, že uložit čísla jako force může jen L3 a výš, takže pro L1 je to v našich podmínkách téměř nepoužitelné a stejně jsou tam ta čísla zatím jen pro parádu)

A o U-turn zase prakticky nic nevím... :-)
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by tex232
d2-mac wrote:Doplnil jsem a upřesnil některé informace na stánce Značení cest v České republice.
Je to dobrý ještě mě napadlo přidat něco o železnicích když se teď zobrazují.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
GinBook wrote:
vargosz wrote:Můžeme... ;) Myslíš že můžu brát jako jako aktuální info o rozvržení managementu toto? viewtopic.php?f=22&t=33396 (nerad bych někde šlápnul vedle, někoho vynechal, nebo neuvedl všechny funkce :-) )

Link na fórum jsem hodil na úvodní stránku do sekce začínáme.
To klidně můžeš, neboť jsem tem seznam aktualizoval teď čtvrtek nebo v pátek.
U mne můžeš k tomu hodit email nebo odkaz na PM, jako na kontaktní osobu. Nebo nějaký odkaz aby se mne dalo kontaktovat pokud někdo potřebuje.

Jinak jsem zjistil ještě několik dalších nelogičností ve wiki. Napíšu PM.
Co tam do té Wiky napsat i L4 lidi + plus slovy kdo se o co stará v CZ (region, kraj, ...)
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2