Post Reply

Google kúpil Waze

Post by mylan
Tak pevne dúfam, že táto správa nie je pravdivá a že k tomu nedôjde http://thenextweb.com/facebook/2013/05/ ... quisition/ :(

//edit: pôvodný názov témy zmenený z Facebook jedná s waze o kúpe?!, diskusia o kúpe Waze Googlom začína od tohto príspevku.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times

POSTER_ID:988545

1

Send a message
Last edited by mylan on Wed Jun 12, 2013 11:04 am, edited 1 time in total.

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by MagicOfLA
Co je to za krepost? Kto chcel editovat mapy pre google, to uz davno robi, nie? :)
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by mareklll
Důvodem nemožnosti využít mapy Googlu v editoru Waze budou podle mě licenční. Google silniční síť ve svých mapách kupuje od Teleatlasu nebo Navtequ a jistě je přesně popsáno, k čemu všemu může koupená data použít. Využití k tvorbě vlastní mapové sítě bude určitě zakázané.
mareklll
Posts: 7
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by milo12
Ja som tiez tento rok reportoval problem s cislovanim jednej ulice a do dvoch tyzdnov bol problem opraveny. Milo
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by mylan
Nebral som to ako zaručenú správu, ale ako bežný drb, ktorých je najmä v tech biznise veľa. Niekedy sa však aj tie najviac nezmyselné drby vyplnia (FB vs instagram za 1mld), tak preto som komentoval s tým, že to dúfam nie je pravda, ale len kačica ;)
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Popravde, ja nie som žiaden odporca facebooku, ako mnohí, ktorí často ani nevedia prečo. Facebook mi slúži dobre na to, na čo potrebujem. Dúfal som len, aby táto správa (respektíve "drb") nebola pravdivá preto, lebo viem ako to dopadá s podobnými službami, ktoré veľký hráči odkúpia (a je jedno, či by to bol google, apple, fb, atď). Takmer každá odkúpená služba končí pomaly v ...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Smerovanie akvizície a ponechanie waze ako samostatnej app, vrátane máp, mi pripadá ako veľmi pozitívne. Snáď to vydrží roky a google nepotopí waze, podobne ako napríklad Dodgeball (CEO tak musel začínať odznova a založil foursquare).

Príspevok od shirlig naozaj potešil, voľný preklad:
shirlig wrote:Waze mapy a Google mapy ostanú oddelené a naďalej nie je dovolené používať Google mapy na úpravu Waze máp.
Avšak - bude tu výrazné zameranie na vylepšenie editora máp a na nové nástroje pre nás - áno, to zahŕňa Google letecké snímky a streetview!
Spojenie máp bola vec, ktorej som sa bál. Nie preto, že by sme nemali čo upravovať, ale ak by došlo k spojeniu máp, bol by to pre mňa aj signál, že postupne dôjde aj k spojeniu samotných aplikácii a len niektoré prvky waze sa prenesú do google maps. Takto si myslím, že google kúpil waze jednak pre sociálnu vrstvu a lepšiu aktuálnosť informácii, ale aj kvôli tomu, aby zabránil konkurencii k získaniu kvalitných máp (fb, apple). Veľmi podobná mi pripadá nedávna akvizícia instagramu facebookom.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
:lol:

Zmenil som názov témy, keďže sa tu debatuje už len o odkúpení Googlom a upravil prvý príspevok.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Po 18tej to malo byť ale v stredu, nie štvrtok. Holt, waze...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Btw, v ČR začal fungovať google mapmaker, takže kresliť si môžete už aj do google máp.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague