Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze in Czech Republic

Post by
For Waze users from Czech Republic (Europe).


Ahojte,

už je nás víc (hlavně v Praze). Zkuste napsat v jaké oblasti se převážné pohybujete a co všechno jste ochotni dělat (malování nových cest, editace v mapě, atd.).

Měli bychom taky do budoucna získat nějakého aktivního oblastního šéfa. V mapě je už hodně chyb a duplicit a mazat se mi je nedaří...

POSTER_ID:14801

1

Send a message

Post by audis
zdravím, není nekde v Cz jazyce návod, JAk to používat? včera jsem si stahl applikaci na WM, dnes jsem jezdil po svém městě, měl sjem zapnuto RECORD MAP, v průběhu jízdy se odesílaly data (asi nahrávalo průběžně), pak jsem klikl znovu na record map pro uložení, pak jsem jezdil zase s record ale na druhé tuknutí record jsem zapomněl a program ukončil, neva.

nyní pod svým učtem nevidím žádné mapy. navíc obcas se mi v přístroji něco objevuje v praze, nekdy jo a a nekdy ne, má to asi něco společného s měřítkem na display.

nevíím, zda jsem správně pochopil účel projektu. Myslel jsem, že uživatelé "vyjezdí trasy" a aplikace pak po nich naviguje vč. ohledu na rychlost. jestli to tak je, tak nyní mi připadá, že
1) nevím, jak se mám k té mapě a udajně praze dopracovat.
2) jestli uživatelé mají "vyjezdit silnice, tak teorie - myšlenka projektu je zajímavá, ale stejně se k použitelným mapám v dohledné (tzn. dříve než za 20 let) době nedopracujeme. tohle prostě nefunguje takto. to by musel nahrávací režim mít milion lidí v CR...
3) samotná navigační aplikace je dost mizerná. nepřišel jsem na to, jak se nechat navigovat na bod v mapě, na souřadnice gps, průjezdní body asi chybí, aut. noční režim se snížením jasu display není (noční režim v menu vím, ale nějak odpoledne jsem měl po spuštění nastavenu night a nechápu proč ), hlasovou navigaci to asi nemá, d-pad nezoomuje ale posouvá mapu :-(

je to krásný pocit, vytvářet mapu a dívat se, jak se na display kreslí, ale nemá to žádný skutečný užitek.

na dnešní jizdy jsem se chtěl podívat v tom My dasboard, zatím tam nejsou, počkám 24h.

jestli spoustu věcí nevím, opravte mě prosím, ale jinak mé počáteční nadšení vyprchalo a končím s tím.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by charlie2806
Ja bych se klidne zapojil do oblasti Jablonec nad Nisou a Liberec, ale zatim v tom jeste tapu

EDIT: mam uz nejake cesty zakreslene a na telefonu cervene, ale nevim co dal
charlie2806
Posts: 23
Send a message
SGS 3
Liberec

Post by charlie2806
to grafik: Jj zda se že už je tam mám, tak si s tím zkusím dnes pohrát.

Ještě mi někdo poraďte kterou verzi na Android použít? Verze ze stránky m.waze.com je beta a je stabilní a nepadá. Nová verze z marketu padá při pokusu vložit polohu
charlie2806
Posts: 23
Send a message
SGS 3
Liberec

Post by charlie2806
Tak jsem stahl posledni verzi a uvidim
charlie2806
Posts: 23
Send a message
SGS 3
Liberec

Post by dancz
Ahoj, dobre znam oblast kolem Ceske Lipy a okoli Doks. Mohu editovat a obcas i nahravat trasy.
Ted se pohybuji i v Praze (hlavne jizni mesto).
dancz
Posts: 3
Send a message
AM pro Ceska Lipa,Doksy
LG Optimus ONE, waze 2.0.3.0

Post by DavidC3
Ahoj sem tady nový.... Waze mě docela chytlo tak pročítam fora a zjištuji jak být užitečný. Zdravím ze Zlína. :-) snad nás bude víc a víc
DavidC3
Posts: 1
Send a message

Post by DemonioCZ
zdravim, snazim se makat na jihovychodni morave, ale mam problem. vyvalcoval sem si spoustu cest ve svoji Straznici, ale bez zapnuteho pripojeni pac nemam datovy tarif. cekal sem, ze jak se pozdeji pripojim k wifi tak se data odeslou a pozdeji se to objevi na netu. 5 dni a nic. pokud sem jen navigoval, tak tam ty cesty byly na druhy den:/

takze otazka jasna... musim mit pro valcovani pripojeni na 3G?

dik za info DemonioCZ
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by DemonioCZ
tak to je blbe... to asi nove cesty delat nebudu :/

s červenou barvou a odeslanymi daty na server to ale asi nebude pravda... ja ty cesty mam i tak cervené... z modre se to meni na červenou když se dokončí válcování úseku.
DemonioCZ
Posts: 28
Has thanked: 9 times
Send a message
Editor v okolí Strážnice (Hodonín, Jihovýchodní Morava)

Post by DoubyCz
preklad na wiki bohuzel zrovna neni mozne upravovat pokud uz na wiki nemate ucet novy si ani nezaregistrujete kvuli nejake programove chybe ... snad je to jen docasny problem
DoubyCz
Posts: 7
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by DoubyCz
waze by predevsim mel koupit nejake uplne jednoduchoucke mapy evropy jako zaklad .... stacily by mesta a par ulic ... dalnice samozrejme ... zbytek bysme uz dowazovali

paradni openstreetmaps mapy prevzit nechteji, protoze ... no protoze by je museli drzet i nadale otevrene, coz nechteji, sve mapove podklady by misto toho radeji meli moznost dal prodavat jako sluzbu tretim stranam. Takze si myslim ze je fer aby alespon udelali tu pocatecni investici kdyz uz z nas zadarmo tahaji editace :-)
DoubyCz
Posts: 7
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Send a message