Post by grafik
LiborA wrote: Další chuťovku, kterou jsem našel je silnice, kdy na každé malé změně směru je vytvořen "nod" a je to projeto jen v jednom směru. Nastavovat routování u úseků dlouhých cca 20-40 metrů na silnici dlouhé několik set metrů až kilometrů je opravdu vopruz, to je lepší to smazat a nakreslit ručně znovu.
Nestačí vtedy tie úseky označiť s zapnutým Ctrl a spojiť ich do jednej? Ja osobne to routovanie nastavujem ručne, ale niekde na wiki som videl ako to spájal tuším pomocou "Bridge above mutual node"
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Stormer wrote: Aha zajímavý... psalo to něco v tom smyslu, že požadavek na smazání silnice byl odeslán area managerovi ke zpracování... :lol: tak snad to nikdo nesmaže ;)
Area manager by to mal skontrolovať, pokiaľ je to nezmysel nemal by to zmazať. Naposledy som takto dal omylom zmazať celý kruhový objazd. shalafi ale napísal či to má naozaj mazať....
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
LiborA wrote:
grafik wrote:Ukladám si identické obrázky začínajúcich miest. Je tam potom pekne vidieť celý priebeh úprav :)
Máš to někde dostupné? Bylo by to zajímavé koukání :)
Áno ale dva dni dozadu som zistil že to neukladám v moc dobrom rozlíšení a hlavne s transparentným pozadím čo mi robilo problémy pri vytváraní videa. Tak som to celé prerobil, obrázky sa rovno ukladajú s čiernym pozadím a v 1920x1080 aby sa dalo potom spraviť z toho FullHD video.
Na ukážku môžem teda dať dva snímky za posledných 43 hodín za BA. Moc tam toho nieje vidieť ale za pár mesiacov to bude určite zaujímavé :)
http://www.cityprojects.sk/waze/ba_new/ ... 000001.png
http://www.cityprojects.sk/waze/ba_new/ ... 000043.png

Pred tým to bolo takto v 2048x2048px, to je za jeden týždeň.
http://www.cityprojects.sk/waze/ba_old/ ... 000001.png
http://www.cityprojects.sk/waze/ba_old/ ... 000189.png
Okrem Bratislavy ukladám ešte Brno, Prahu, Trenčín, Levice, Žilinu a Viedeň
Ak budete ešte chcieť niektoré mesto prihodiť napíšte mi, hlavné začínajúce budú zaujímavé.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Stormer wrote: Asi jo.. ale i tak škoda, že na pozadí nejsou třeba google mapy.. ale dá se to i bez toho..
Tiež som rozmýšľal prečo to tam nedajú, pokiaľ by bolo dole logo Google a zdroj máp tak by to malo byť licenčne vporiadku. Asi tam ale bude niaký háčik :)
Stormer wrote: Teď se dívám, že u včera mnou nahradný trasy je uveden autor LiborA.. Zajímavý ;)
Nezobrazuje sa ti v Updated by?
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
HP530 wrote:Ahoj
Začal jsem válcovat silnice v Mělníku.Editace map je pro mě víc než problém ale koukal jsem že to snad někdo dělá protože pár ulic přibilo.
S čím konkrétne máš problém? skúsim poradiť
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Stormer wrote:Nevite co smazat, aby se mi pri spusteni nahrala znovu aktualni mapa? celou slozku Maps muzu? Kdo zkousel? ;)
Ja som skusal, neodporucam, waze prestane fungovat :D
Bud klasicky trik, vyhladat nieco na mape, ona sa aktualizuje ale mne vzdy iba po vyhladavanu ulicu.
Na WM staci zmazat /waze/Maps/77001.
Ci to funguje aj na inych netusim, treba zalohovat a skusit :)
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Zirland wrote:Dají se nějak odstranit z mapy v mobilu ty vyválcované červené trasy? Už jsem je v editoru zpracoval a udělal z nich normální cesty... které ovšem mám při jízdě zakryté tím hnusem červeným. Už je nepotřebuju mít na té mapě a otravují mě tam.
Skús vymazať cache, malo by to zmiznúť.
Postup s vymazaním /waze/Maps/77001 u mňa funguje
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Zirland wrote:Sorry, zapomněl jsem dodat, že mám zájem o postup pro iPhone.
A toto ti nefunguje?
grafik wrote:Postup s vymazaním /waze/Maps/77001 u mňa funguje
na WM aj Android to ide, na iPhone to asi uklada rovnako
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
HP530 wrote:Poradíte někdo jak rozdělím dvě na sebe navazující ulice
Túto otázku som tu už dával ale nikto neodpovedal.
Keď to náhodov niekedy potrebujem tak to riešim tak že jednu z tých ciest rozdelím niekde pri konci na dve a ten malý kúsok vymažem. Nieje to ideálne riešenie ale funguje to, problém nastane vtedy keď si tú cestu nevyvalcoval ty a bude ti musieť vymazanie potvrdiť Area Manager
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Zirland wrote: Fajn, já klidně uznám, že jsem debil :)

Je možné, že se to ukládá do stejné složky jako v Androidu, to se nehádám. Problém je v tom, že jsem nepřišel na to , jak se do toho iPhonu dostat tak, abych mazal konkrétní soubory.
Ja iPhone nepoznám, ale riešilo sa to tu: http://world.waze.com/forum/viewtopic.p ... 65ab#p4072

V skratke:
Keď ho nemáš jailbreaknutý tak update všetkých máp dosiahneš jedine reinštaláciou Waze.
Keď je, tak cez niaky file browser nájdi /var/mobile/Applications/<APP ID>/Documents/maps
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message