Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ma5jkl
Na otazku ci ma zmysel nejaky zoznam si mi v podstate odpovedal hned prvou vetou. Cakal som ze bude uplne hotovych viac miest/obci. Vytvarat zoznam tychto dvoch je samozrejme zbytocne.

Momentalne totiz fungujem v mode, ze prechadzam vzdy jedno mesto/obec, dokreslim co este nie je a spravim vsetko na komplet podla Validatora (samozrejme okrem cisiel domov). Preto som sa pytal na tie "hotove" mesta.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
nemusis sa rozculovat. treba si uvedomit ze su aj ini editori ako ty, niektori (vedome alebo nevedome) tie blbosti robia. a tie zamky su bohuzial to mensie zlo ako neustale hladanie a opravovanie chyb (o mnohych by sa ani nikto z editorov nedozvedel). co sa tyka uzavierok, tak aspon na SK ju moze robit iba L4+ editor, predpokladam ze v CZ je to rovnake. nikto nema problem ti ulice odomknut (deje sa tak radovo v minutach max v hodinach) ak o to poziadas, zmenis co treba a opat sa to ochrani zamkom L3. komunita neznamena anarchia, komunita ti nema problem odomknut co potrebujes ak o to poziadas.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Po velmi dlhom case sa mi podarilo konecne nahodit vsetky cisla domov v obciach Kvakovce a Kvakovce - Domasa Dobra. Snad to tam v tom labyrinte pomoze zachrannym zlozkam ak budu mat Waze. Tymto som vyuzil pravo segmenty zamknut na L4.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MagicOfLA
To vies, na Slovensku rovno vytahujeme valasky ;).
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
gieen wrote:@argiCZ @parubcan Já Vám rozumím, že není možná plná anarchie, ale zjevně se mi nedaří vysvětlit můj názor. Já nemám cíl systematicky sbírat body za editaci (ostatně na to nemám čas a jsem vděčen všem, kdo čas mají a dělají to - tedy i vám), ale prostě chci pomoci komunitě, tím, že RYCHLE vyznačím nějakou změnu - typicky uzavírku - no a nemůžu, protože jste se rozhodli, že je nejlepší Prahu zamknout na L3, protože L2 to může rozbít. Ano může, ale to teoreticky může kdokoliv... Zjevně s názorem, že L2 taky ví co dělá jsem osamocenej - a beru, že máte jiné zkušenosti. nezbude mi teda než se snažit o L3...
Za to "nezbude" ma odo mna rozhodne palec hore. Clovek, ktory vie, ako spravne vyzera futurum od slovesa zbyt, urcite vie, co robi ;-).

I ked Pista ma pravdu. K zamykaniu celych miest sme pristupili potom, co sme si parkrat empiricky overili, ze to naopak nejde. A to tych nadavajucich bolo podstatne viac, ked bolo rozosr... no nechajme to.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
GinBook wrote:Gieen, v kazdem pripade si te budu pamatovat. :-) bo cosi s udelovanim levelu mam co docineni. ;-)
A si v pr... -acovnom Ginbookovom notese ;)
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
Nová verze validátoru přinesla koukám jednu novinku:

Code: Select all

Silnice III. třídy by měla být uzamčena alespoň na úroveň 3:
Tak nějak nevím co na to slušně říct. Takhle ty nováčky nenalákate.

No tak si tu kluci hrajte a poslední ať třeba zhasne...
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 852
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by MajkiiTelini
gieen: Já ti trochu rozumím, ještě o Vánocích jsem byl taky L2...

Zrovna ale uzavírky ale s úrovní zamknutí mapy vůbec nesouvisí. Uzavírku i na segmentu s L1 může zadat/zrušit pouze L4. A není to pokud vím pouze česká specialita.
Pokud chceš rychle upozornit na uzavírku (případně obecně chybu v mapě) máš několik možností:
1) ideální je odchytit přímo v chatu v editoru někoho L4. Třeba takhle jsem ráno zavíral nájezdy a sjezdy na Jižní spojku v Praze.
2) pokud nikoho nechytíš v chatu, napiš na fórum
3) upozornit přímo za jízdy na chybu pomocí hlášení chyby v mapě v aplikaci - zrovna nyní jsou ale problémy s jejich čerstvostí v editoru, nedávno to bylo obvykle maximálně několik hodin, co se ukázaly v mapě, nyní se objevují i za několik dnů...
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager
Posts: 852
Has thanked: 101 times
Been thanked: 249 times
Send a message

Post by porubcan
Ja by som este Guriho oznamenie doplnil o dalsie detailnejsie informacie.

K vyssie uvedenemu kroku bolo pristupene po diskusii najaktivnejsich clenov SK Waze komunity.
V ramci diskusie sme sa venovali najdeniu optimalnej formy ochrany mapy pred (ne)vedomym poskodzovanim a to nielen pozitivnemu vplyvu tohto kroku na ochranu mapy, ale aj negativnym vedlajsim ucinkom.

Zakladom uskutocnenho rozhodnutia je vyvazenost podniknutych krokov s hodnotou, ktoru prinasaju. Ide nam hlavne o ochranu uz hotovej a funkcnej mapy, ktoru denne vyuzivaju stovky uzivatelov. Zachovanie funkcnosti mapy pre tuto masu uzivatelov pokladame za hodnotnejsie ako fakt, ze niekolkym par editorom stazime vo vybranych lokalitach editovanie. verim, ze toto sa da chapat aj bez dalsieho rozpitvavania.

Bolo teda zvazovane ake pravidla stanovit pre zamykanie, predovsetkym, ci by sme nejake casti nezamykali iba L3. Na druhej strane dosiahnut dnes L3 a pritom nepoznat SK pravidla nie je nijako vynimocny jav. Zvolili sme teda cestu s plosnym L4 zamkom a moznostou dostat L4 aj bez splnenia podmienky 100k editov.

Tiez sme rozobrali v tejto suvislosti temu house numbers.
Pri plosnom zamknuti zamedzujeme totiz sirsej mase editorov moznost realizovat sa pridavanim cisel domov. Zatial vsak tieto cisla domov nie su vyhladatelne v klientovi, takze sme sa dohodli, ze nateraz to nebudeme silit. Ak bude mat niekto chut podorabat cisla domov, tak mu budeme jednotlive ulice odomykat na poziadanie na obmedzeny cas. Ak by sa potreby v tejto oblasti v buducnosti zmenili, budeme to riesit nasledne.

Teda finalne by nove pravidla pre zamykanie mapy na SK mali vyzerat takto:

1. plosne zamknutie L4 pre mesta s 99% mapovym pokrytim - tzn. na 99%:
- su zakreslene vsetky ulice a su spravne pomenovane
- tam, kde maju ulice nazvy a su zaroven cestou III. a vyssej triedy je cislo cesty uvedene v alt. name
- su segmenty spravne kategorizovane v zmysle dohodnutych pravidiel
- segmenty maju spravnu polohu GPS (teda nie su posunute, predovsetkym v miestach s posunutymi satelitnymi snimkami)
- su spravne zaznacene jednosmerky a zakazy odbocenia/otacania
- su spravne navigacne povely
- oblast je zbavena anomalii soft/rev/u-turn

2. L4 vsetky dialnice, rychlostne cesty a cesty I. triedy - kvoli ochrane dialkovemu routingu.
v odovodnenych pripadoch je mozne L4 zamknut aj cestu II. triedy a to hlavne tam, kde tvori tranzitny tah (teda nema alternativu - D, R, I. trieda)

3. L3 cesty II. a III. triedy mimo obce v lokalitach, kde su doplnene vsetky obce. v opacnom pripade nezamykat.

4. Ak sa nepostupuje podla bodu 1, zamknut L3 cesty II. a III. triedy v obci za predpokladu, ze je obec spravne pomenovana a su napojene bocne ulice v sulade so satelitnymi snimkami. v opacnom pripade nezamykat.

5. vobec nezamykat uzemia so slabym mapovym pokrytim (s vynimkou hlavnych tranzitnych tahov, ktore budu zamknute v zmysle bodu 2).
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6811
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1855 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
ono to bolo aj tym, ze v case ked som diskusiu o zamykani a ochrane mapy nacinal, nebol tak casty vyskyt vaznych chyb novych editorov, resp. sme sa o nich nedozvedali tak casto (teda ide o take chyby, ktore by sposobovali problem routingu). guri uviedol niektore, no nie vsetky co sa v poslednej dobe vyskytli. viacero uzivatelov sa stazovalo na divny routing aj na FB stranke Waze SK.

Tiez pocet uzivatelov nam utesene rastie, dnes NYN okolo 9 ukazovalo cez 600 uzivatelov v BA.
co je viac ako dvojnasobok oproti stavu zo zaciatku roka.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6811
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1855 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester