Post by Pali65
Akurát som zatiaľ nepochopil, ako by sa to teda správalo, keby ten odbočovací pruh bol Freeway a Ramps až skutočne tie úseky, kde už sa odbočuje z R1 preč. Mne logika vraví, že trasy do Serede by dávali PPZ a trasy do Sládkovičova DVP a PPZ až za nadjazdom.

Ak si to testoval na D1xR1, ako sa takýto pokus prejavoval?
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
To vyzerá na dobrý nápad.
Niečo by sa s tým malo urobiť, lebo šoféri ako môj svokor sa teraz povozia po Seredi...
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Zajtra to otestujem sám, nejdem riskovať pokoj v rodine... :lol:
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Najprv dobrá správa, je to lepšie ako predtým. Tesne pred začiatkom odbočovacieho pruhu sa ozve PPZ. Aby človek neodbočil do Serede, tak tesne pred samotnou rampou sa ozve "O 200m DSVP" a tým človeka upozorní, aby zostal v pruhu na Sládkovičovo.

Ale...

Hlášky sú vlastne naopak! Na začiatku by sa malo ozvať DSVP, lebo tam treba zísť do odbočovacieho pruhu. Na konci treba použiť pravý zjazd a tam zas hlási DSVP, čo už síce nikoho nezmiatne, ale logiku to nemá.

Stále si myslím, že tieto 2 segmenty by sa mali prekategorizovať z "ramp" na "freeway" a už by to všetko hlásilo ako má.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
vlado_s wrote:Včera som to otestoval synchrónne hlášky pre Sládkovičovo a Sereď. Sú umiestnené asi na ideálnom mieste.

K otočeniu hlášok hovoríme nie.
1. musia byť na všetkých križovatkách v rovnakom "poradí"
2. musia fungovať na všetkých MÚK a otočené by na štvorlístových nefungovali
No škoda.
Len preto, že sa v editore nedajú nastaviť štvorlístkové MÚK, aby fungovali normálne, tak preto budú nelogické hlasové hlášky aj tam, kde by to mohlo fungovať správne? Aby sme mali jednotný systém hlášok?
PPZ a PĽZ by sa mali objaviť len tam, kde už je fakt výzva opustiť diaľnicu, preto by "ramps" nemali byť použité ako odbočovacie pruhy. DSVP A DSVL ako výzva odbočiť na výjazd tiež nie je pravé orechové, toto dáva logiku len pri preraďovaní z pruhu do pruhu.

No, nemrozumiem tomu rozhodnutiu, ale ani nemám právomoci do toho hovoriť, tak už to teda nechám tak.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Fíha, ale ste sa tu rozšupli, až som stratil niť...

Predpokladám, že tu už sa debatuje aj o iných MÚK; tiež o dajakých nových pravidlách pre routing, či generálnej rekategorizácii ciest a pod.

Občas by som chcel byť ako ten policajt, čo sa osamostatnil a potom sprivatizoval križovatku. Požičajte mi jednu, nech si na nej tie svoje nápady vyskúšam a možno by som si na tom pekne nabil hubu a spadol do osídiel WAZE, ako si tu už predtým zažili iní...

Asi by sme mali mať vlastnú diaľnicu na testovanie, ako má filmársky tím, čo nakrúca seriál Cobra 11.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Zajtra by som mal tadiaľ prechádzať, tak sa nechám prekvapiť :arrow: dúfam, že sa poteším :D
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Výborné, výborné, teraz už by nazablúdila ani moja svokra... :lol: :idea:
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
To vieš, v manželstve sú na vine vždy obidve strany - žena aj svokra...

No, ale sranda nabok, teraz už to konečne dáva zmysel, aj zamyslený šofér, ktorý len poslúchne hlasový pokyn a nehodí očkom na mapu, teraz pôjde tam, kam treba.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Testoval som hlášky na tejto križovatke naposledy v piatok, funguje to perfektne.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message