Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Kérdések-válaszok

Post by
1. Kb. egy hete felvittem jó néhány házszámot, mégis a műszerfalon 0 db van jelezve, miért?

2. Az utcában ahol lakom, egyes szegmensek zárolva vannak 3. szintű szerkesztőnek, miért?

POSTER_ID:7310892

1

Send a message

Post by a_zotya0327
Sziasztok!

Területfelelős szeretnék lenni a környékemen. Hogyan lehetek?

Várom válaszotokat! Előre is köszönöm!
a_zotya0327
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by a_zotya0327
Szikra wrote:
marcedli wrote:Szia, egyelőre ismerkedj a szerkesztővel, és olvasd el a wiki.waze.hu oldalt. Amit Tiszalökön csináltál, azt mutatja, van még mit tanulnod a szerkesztésről. Olvasd el a wikit, és az abban foglaltaknak megfelelően nézd át azt, amit eddig csináltál, és javítsd. ;) Üdv a szerkesztők között!

Ahhoz, hogy területfelelős légy, nagyon jól kell ismerni a szerkesztőt, majd olyan 2000 szerkesztés után gondolkozz rajta, hogy szeretnéd-e csinálni.
Bizony és olvasni kellene a PM üzeneteket is! Ez alap!
Rendben! Köszönöm az építő jellegű kritikákat!
Átnézek mindent és megpróbálom kijavítani.
A PM-et sajnos nem láttam, mert nem kaptam róla értesítést, de itt fent megtaláltam. Nem annyira feltűnő!
a_zotya0327
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by adrian995
Sziasztok!

Tud nekem valaki az alábbiban segíteni?

Bp. XV. kerületben lakok és eddig sikerült szerkesztenem a térképet a kerületi és egy-egy más kerületi részen(annak ellenére, hogy egy-egy waze utamtól messzebb esik). Azonban valamiért nem tudom felvinni a régi kollégiumomat a térképre, ami tőlem kb 250 km-re van. 

Miért lehet ez? 
adrian995
Posts: 30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by adrian995
Sziasztok!

A térképszerkesztőben be van jelölve, hogy mely területet szerkeszthetek, de még pl olyan utakat sem engedne szerkeszteni, ahova lenne jogosultságom mondván "Csak a bejárt területeid környékén szerkesztheted a szegmenseket".

Hogyan lehetséges ez? Elsiklottam valami felett? 

 
adrian995
Posts: 30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by albandy
BrutiPogi wrote:Sziasztok!

Még eléggé bébi waze vagyok :)
Szeretném megtudni, hogy mit jelentenek az alábbi fogalmak:
- Hengerelt kilométerek
- Megevett méterek

Több helyen is kerestem, de sajnos nem találtam. Csak néhány fórum hozzászólásban láttam, de hogy mit jelent azt nem tudom. Ebben kérem a segítséget.

Előre is köszönöm.

Üdv

BrutiPogi
Az út hengerlést a térképhibák jelentésnél találod , ezt akkor kell használni , ha olyan úton jársz ami nincs a térképen . Ezáltal felkerül a bejárt új út, a térképre.
Ezeknek a hengerelt utaknak a hosszát jelzi . Gyakorlatilag most már nemigen fogod ezt használni, régen mikor még hiányos volt a térkép akkor volt jelentősége.
Megevett kilométerek: Az újonan létrehozott utaknál ilyen kis pontok vannak az úton és amikor arra jársz ilyen pacman szeű alakká változik az autód és eltünnek a pontok.
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
Egy ismerősöm kérdése: Van egy Samsung S4 mini-m, amire feltettem a Waze alkalmazást. Ettől a névjegyzékben néhány névnél megjelent egy Waze logo. Tudja valaki, hogy ez mit jelent, vagy mi a funkciója, mert én még nem tudtam rájönni?
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
stomachh wrote:
albandy wrote:Egy ismerősöm kérdése: Van egy Samsung S4 mini-m, amire feltettem a Waze alkalmazást. Ettől a névjegyzékben néhány névnél megjelent egy Waze logo. Tudja valaki, hogy ez mit jelent, vagy mi a funkciója, mert én még nem tudtam rájönni?
Ezek a kontaktok Waze-felhasználók is. (A Waze kliensben megadott telefonszám alapján tudja ezt, s a Waze-nek van joga a kontaktlistához.) Több program is elhelyezhet ilyen ikont, pl WhatsApp, Viber, stb. A Samsungomban nekem is volt ilyen, a mostani Huaweiemben nincs.
állítólag vezetékes szám mellett is van , meg a telenor ügyfélszolgálatnál is (1220) ....
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
kkovhu wrote:
Szili17 wrote:
Sebességes probléma: Újratelepítés sem segít? Nekem a telefonon oké, a tableten meg szerintem nem jelenik meg, de elfelejtettem bekapcsolni és megnézni. :roll: Next time.
Újratelepítettem teljesen, de nem látszik a sebességmérő így sem. Ki-be kapcsolgatom, és utána se hozza elő.

Valaki fel tudna tölteni screenshotot a telefonjáról, hogy Androidon a Waze 4-esben hogy kéne látszódnia a sebességmérőnek? Esetleg még egy képet arról is, hogy mi látszódik, ha a beállításokban kikapcsolja.

Köszi!
Amíg nincs Gps jel addig nem látszik a seb mérő.
Screenshot_2016-03-16-17-33-36.png
(125.9 KiB) Downloaded 827 times
Screenshot_2016-03-16-17-34-58.png
(112.6 KiB) Downloaded 834 times
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
VPLaci wrote:Sziasztok!

Ha a baseClass Automation Kft.-re keresek az app-ban hozza a Google találatot, amely ugyan jól tartalmazza a cég címét, de abszolút rosszhelyen (Diósd helyettBp XI., Csurgói út), a másik találatot nem rég én rögzítettem egy UR alapján. Hogyan lehetne a fals találattól megszabadulni?

Hasonlót tapasztalok az Erste Budaörsi fiókjával is Diósd Szabadság úton hozza Budaörs helyett, miközben a címet helyesen írja ki.

Üdv, Laci
Szia , mindkettőt javítottam a Google maps-on , ha találsz még ilyet ide jelezd: viewtopic.php?f=969&t=177853
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
marcedli wrote: Ahol van TTS, ott ez így működik, mondja az utcaneveket is. Nálunk nincs, de ez a Google-on múlik.
A Google-nak már legalább 1 éve van magyar TTS-e szóval nem rajtuk múlik ...
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message